Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyřešit problém s IP adresou, která je údajně na blacklistech?

Dobrý den

Mám problém, používám internet v Německu od vodafone.de , jenže nemůžu se přihlašovat na seznam.cz a posílat maily :-( vždy se ukáže viz obrázek-[http://pc.poradna.net/file/view/11957-vystrizek-jp g]

Kontaktoval jsem technickou pomoc seznamu a prý moje IP adresa 80.226.24.8 ( údajně přidělena poskytovatelem vodafone.de) je někde na black listech a proto ji seznam bloknul a abych kontaktoval vodafone.de.
To jsem udělal a ten mě zas obrátil na seznam, že vodafone to má v pořádku. Tak ja fakt nevím.. Divný ale je že když se na net připojím s mobilem (používám 3g wifi router) tak se na seznam dostanu, i pošlu mail, jakto, že ale z PC ne?

Zde je zjednodušené schéma mého připojení a problému .
[http://pc.poradna.net/file/view/11958-schema-jpg]

Kdyby někdo věděl jak to nějak vyřešit, byl bych nesmírně rád. Díky

tak a problém se seznamem je znova. Když už mi po dlouhé době můj poskytovatel internetu udělil novou ip adresu a po chvilce používání seznamu tak opět seznam mě zablokoval . Je to možný? Nevím vo co mu de .ale každopádně zkusím gmail co mi tu poradili, tak snad nebude problém tam . Akorád mě teď štve že budu muset všude přehlasit adresu :(

Nemusis. Na seznamu (doufam, ze to podporuje) si nastav presmerovani adres na GMail.
Pripadne muzes na GMail pripojit ucet Seznamu a GMail ti ho bude vybirat.

A na podporu seznamu napis svuj problem. Ze jsi dostal novou IP, ze to fungovalo a najednou je zablokovana i tato. At ti to zduvodni.

Tak dnes jsem po telefonu resil se seznamem.cz jaky maji problem. Bylo mi receno, ze tyhle adresi zacinajici 80.226. jsou prevazne na blacklistech , uz mi nedozala vysvetlit to ze treba jeden den se muzu prihlasit na seznam a pak iuz ne. Kazdopadne mam na ne nervy.. Udelal jsem si mail na gmailu, vse v poradku, prijem a odesilani mailu bez problemu, ale, jeden problem tam je. Kdyz pisu nekomu z gmailu na email ( vetsinou na seznam) tak se muj mail chova jako spam, takze dotycny vubec nezjisti ze mu pisu (stahuji maily pres pop3) a muj mail mu zustane ve schrance :-( tak ja uz nevim co s tim..

Jeste dotaz, bude se gmail chovat jako spam i zahranicnim prijemcum ? Nakupuji hodne na ebay.com. Diky

Vis, v cem je problem? Tyto rozsahy adres puvodne patrily zemim, ktere je nevyuzily - Ukrajina apod.
Poskytovatele, aby si zjednodusili praci, zablokovali cele rozsahy nebo je dali na blacklist, protoze z techto zemi chodilo nejvic spamu.

Trval bych na tom, aby seznam dal sve blacklisty do poradku.

Gmail si nikto do blaklistu dat nedovoli. Snad len seznam;o).
Ale podla popisu nie je gmail na blackliste, ale len seznam ma zle nastaveny interny spam filter a spravu bezdovodne vyhodnoti ako spam.
Riesenie je pouzit webmail seznamu a poslat spravu odtial spolu s odporucenim nech ludia prestanu pouzivat tuto parodiu na free mailovu sluzbu.