Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno První nabití telefonu

Zdravím,
chci se zeptat. Dřív, když jsem si koupil telefon, bývalo v návodech že se má první úplně vybít a potom nabít do plna.
V nových telefonech jsou instrukce trochu nepřesné, je tam uvedeno jen, že se má telefon nabít do plna.
Chci se zeptat, mám telefon první vybít a pak nabít, nebo jej nabít hned, ještě než ho zapnu ?
Přijde mi HTC One X a nemá výměnné baterie. Nerad bych ji měnil dříve, než to bude nezbytně nutné.
Díky předem

Tak nabijet do plna je vhodne vzdy, ale u Li-Pol se naopak pro co nejdelsi vydrz nedoporucuje uplne vybijeni, teda zacinat nabijet drive nez dojde k uplnemu vybiti, nekde jsem cetl, ze je dobre nabijet pri stavu baterie okolo 50%, coz je u telefonu nedodrzitelne a ani pro to nevidim duvod.

To je jedno. Das ju nabit na plno a az potom pouzivas.
U bateriek (aj notebookoch) plati: cim menej vymyslas, tym dlhsie vydrzi.
Nabijanie je riadene specialnou nabijackou, riadenou procesorom a to je mobil, notebook ...

Inak baterka je elektrochemicky clanok, ktory starne od dna vyroby. Teoreticky mozes mat smolu a baterka mohla byt aj rok na sklade. S tym nic nenarobis. Okrem toho prva davka z noveho chemickeho "misungu" nie je najlepsia. To iste plati o vyrobe procesorov, ze najlepsie su zo stredu wafer-a, tiez to neovplyvnis.

Je to spotrebak, dosluzi vymenis.

Pravdu díš. On to skutečně neví. Pokud ti to vadí, klidně telefon používej i bez nabití, ale riskuješ že ti někde venku klekne po několika minutách, hodinách.... Právě proto ti výrobce radí, abys před začátkem pravidelného používání telefon doplna nabila a vydržel ti alespoň do večera, jak je u dnešních chytrých telefonů zvykem (neboť je důležitější ohromit zákazníka miniváhou, než maxivýdrží);-).

Možná by si váš chemik měl pořídit trochu novější učebnice. Jak to maximální nabití ohlídáš? Nijak, necháš to na nabíječce. Životnost bych neřešil, baterka v mobilu/notebooku/tabletu chcípne do dvou let tak jako tak.