BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Prvni chipset, a pokud mozno ze stranek vyrobce - na tom CD vetsinou byvaji uz starsi verze...
Správně. Jako první chipset, restart OS. Pak už na posloupnosti nezáleží (osobně tam peru nejdřív grafický ovladač, abych nemusel čučet na krabičky od sirek). Instaluj z CD výrobce, má to otestované (vždycky pak můžeš driver upgradovat, dělal-li by myšky). Nehledej v tom vědu.
Obecně se doporučuje instalovat nejnovější ovladače, tedy z webu. I když někdy paradoxně starší ovladač funguje lépe.
Nejprve čipset, pak už to je v podstatě jedno. Jako další je dobré nainstalovat grafiku, ať obraz netahá oči, pak síťovku, ať je možné přistupovat na internet, pokračovat "zbytečnostma" zvukovka, tiskárna, skener, ...