Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SUMIF - dvě podmínky - Excel

Dobrý den,
nedaří se mi přijít na to, jak napsat vzorec SUMIF či jinou fci, aby splňovala dvě podmínky zároveň.

Potřebuji aby SUMIF splňovalo podmínku že ve sloupci A se nesmí rovnat "X" a zároveň se musí rovnat "A" ve sloupci B. Jde to nějak?

SUMIF součet všech "A" ve sloupci B
a z toho odečíst funkcí SUMIFS výskyt "X" ve sloupci A a "A" ve sloupci B

vydal jsem se cestou exkluze výskytu toho co v součtu nechceš mít, nebo dej lepší příklad zdá se mi ne moc zrovna dobrý na pochopení