Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání HDD

Takže to shrnu:
- moc dobrá koupě to nebyla a na nějaké hry obzvláště, deska nic moc a se starým čipsetem, hnusný zdroj, mizerná skříň, staré disky, atd...
- ač čipset nVidia, pochází z doby, kdy byla požrána fa Uli, takže už tak problémové a topící nejsou.
- disky - teploty podivné, nejlepší je použít teploměr, nebo aspoň tlapkoměr. Pokud ovšem řve S.M.A.R.T., pak bude nějaký problém > použít utility výrobce disku, nebo aspoň smartctl + GUI GSmartControl. Pokud je disk "ošklivý" a "eaný", pak bych na něj sázel spíše než na nebohý čipset od nVidie. Ač u tak "úsporné" desky není chlazení toho čipsetu také nic moc a navíc v přetopené skříni to bude ještě ohřívat proud vzduchu z chladiče CPU.
- skříň považuji za hlavní problém! Je to typická Eurocase konstrukce, kde mimo samotného konstrukčního řešení je i problematická výroba a "aplikované" výrobní tolerance. Tuším, že za tři kila byl přídavný koš na disky, ale ten stejně nelze kvůli délce GK použít. Horní koš nemá žádnou možnost ventilace a přední čelo to ani neumožňuje > vedlo to k vyndavání krytky z čela skříně, aby byl aspoň nějaký proud vzduchu. Další "featurou" je tvoření kapsy horkého vzduchu mezi zdrojem a mechanikou v horní pozici, kde pod ní máte jeden blbě přišroubovaný disk. Ani bych se nedivil, kdyby strop té skříně byl za provozu horký.

Takže bych byl pro dosud nepopulární řešení a to je nějaká normální skříň a aspoň 350W OEM Seasonic, který je mnohem výkonnější než ta EC hrůza, nebo 400W OEM Seasonic, který dokáže uživit i poměrně výkonné sestavy.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny