BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Vrať bod obnovení před pokus o nainstalování XP mode.
Nastuduj si problémy, které mohou nastat, pokud jde něco udělat proto, aby nenastaly, proveď to.
Vytvoř bod obnovení (případně zazálohuj systém pomocí bitové kopie)
Teď si můžeš hrát s instalací XP mode.
Až tě to omrzí, zkus nainstalovat Virtual Box a do něj Windows XP. Ten XP mode není nic jiného než Virtual PC s obrazem Windows XP. VirtualBox umí také Seamless mode, takže okno se ti otevírá přímo na ploše Windows. Nehledě na to, že virtualizace s VirtualBoxem je rychlejší.
XP mode ve svem principu není špatný - odstíní uživatele od instalace Virtual PC a operačního systému do něj a programy pak spouštíš jakoby přímo.
Jednou jsem si s tím hrál a pak se to najednou "rozsypalo" a už jsem to nedal dohromady. Proto raději volím VirtualBox (byl nejrychlejší z těch 3 hlavních systémů, co jsou k dispozici).