BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Rozdíl je v nárůstu velikosti, čili systém bude mít více paměti k dispozici a nebude třeba tolik swapovat na disk. Další výhodou dvou modulů je režim Dual channel. Jeho přínos není kdovíjaký, ale je tam.
Rozdíl bude 2GB, třeba ten operační systém nebo deska ani tolik paměti nezvládá. Výkon čeho by se měl zvětšit?
víc ram je prostě víc, ty musíš vědět co používáš za aplikace.
starším xp to bude celkem jedno.
ale jestli ti ještě běží nějaká virtuálka, web server, máš otevřeno ve firefoxu několik set tabů, pidlikáš v photoshopu nebo autocadu, běží ti databáze, konvertuješ film - tak sáhni rovnou po více paměti.
na výkon to začne mít vliv od chvíle, kdy systém s 2gb ram začne swapovat na disk - velmi nepříjemný zážitek.
pod vista/w7 se většina nevyužité paměti využívá jako cache.
Jezus sorry hoši...fail xD to má být 2x2GB a 1x4GB
hoši....?

+ Dual channel, taky když jeden modul pomře, teoreticky "počítáš" dál. U 1x4GB jsi v tom případě mimo rovoz, jako pokaždé jen s jedním modulem.