Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krádež osobních dat

Zdravíčko.
(stačí si přečíst to tučně)
Ve škole jsem byl nařčen z rasismu (základka), dostanu něco z chování (To mi nevadí, už vycházím) a vedení řeklo že se rozhoduje jestli věc předá policii (Esi budete chtět vědět pak klidně řeknu za co to bylo, je to blbost)
Svolaly se všechny devítky (asi 70 lidí) a hodinu se to řešilo v aule, učitelka četla zákony, co za to hrozí, (Pak řekla že ACTA -vyvěšoval jsem plagáty na demonstraci- je taky extrémistická skupina -asi myslela anonymous, což je taky blbost-)
No a pak jsem zjistil že po žácích chtěla, aby jí vytiskli můj profil na facebooku (Prej to nikdo neudělal), ale FB mám nastavenej aby mě viděli jenom přátelé, takže to podle mě je nějáká krádež osobních údajů.
Neví někdo co za to hrozí (pouze za pokus),popřípadě bych byl rád přímo za nějáký zákon přímo k tomuto.

Díky moc.
Změna kategorie, původně: Internet. Nejsem si jist, jestli to stojí aspoň za Pokec. (karel)

loading...

:-)
Co jsem našel tak je zatím asi toto, Že naváděla k trestné činosti
"Jestliže zákon nestanoví jinak, na trestní odpovědnost a trestnost návodce se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele."
Což je
V § 180 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů, je vymezena skutková podstata trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji. Trestného činu se dopustí ten, kdo, byť i z nedbalosti, neoprávněně sdělí, zpřístupní, jinak zpracovává nebo si přisvojí osobní údaje o jiném shromážděné v souvislosti s výkonem veřejné moci a způsobí tím vážnou újmu na právech nebo oprávněných zájmech osoby, jíž se osobní údaje týkají. Stejného trestného činu se dopustí i ten, kdo byť i z nedbalosti, poruší státem uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti tím, že neoprávněně zveřejní , sdělí nebo zpřístupní třetí osobě osobní údaje získané v souvislosti s výkonem svého povolání, zaměstnání nebo funkce a způsobí tím vážnou újmu na právech nebo oprávněných zájmech osoby, jíž se osobní údaje týkají. Objektem tohoto trestného činu je zájem státu resp. společnosti na dodržování zákonem stanovené povinnosti mlčenlivosti. Objektivní stránku naplňuje jednání spočívající v současném splnění několika výše uvedených podmínek.

http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/orientace-v-p ravnich-ukonech/ochrana-osobnich-udaju-kontrola-op u/1000818/51146/

Neví někdo co za to hrozí?

Nehrozí za to nič.

Skús si najskôr zodpovedať otázku, čo tým chceš dosiahnuť. Chceš, aby ju za to policajti zavreli do väzenia, alebo jej dali nejakú pokutu? Tak naivný asi nie si. Takže to chceš riešiť súdnou cestou? V tom prípade ti odporúčam prediskutovať to s právnikom, v konečnom dôsledku ti ušetrí čas aj peniaze, ktoré by si tomu venoval.

Hrozí za co? Že chtěla údaje z tvého profilu?
Já chci taky údaje z tvého profilu, necháš mě taky zavřít?

Jen se pěkně nechej policii nahlásit. Když můžeš být hrdina při vytváření skopičin, měl bys jím být i při přijímáni odpovědnosti.

Makarenka na tebe.

---
Když seš DDOD, proč tedy měníš nicky? Aby to bylo nepřehledné?

Měním nicky, pprotoze ju na mobilu.
Bylo to.projeveni mojeho názoru, rozhodně nejsu vyděrač, zodpovědnost jsem zá to už vzal, přiznal jsem se prodikutoval to, ale takovou blbost (tim myslím maličkost) rozhodne nechcu resot přes VB.
Ale nevím proč se mě na to ptáte, mě zajímalo něco jinýho...

Bylo to.projeveni mojeho názoru

Ano, máš právo projevit názor, máme přece demokracii. Ale pokud je tvůj názor založen na selekci a upírání práv někomu jinýmu, tak popíráš základy demokracie, tedy to, že jsme si všichni rovni a máme stejná práva. A takoví v demokracii nemají co dělat, protože pokud tyto základy demokracie někomu upíráš, tak si je sám nezasloužíš.
A jelikož jsi na základce, tak tě omlouvá tvoje duševní nezralost.

No a ještě si dovolím ještě jednu moralizační poznámku - pokud by to byl tvůj první vážnější prohřešek, tak IMHO tě chce učitelka jen postrašit, aby sis uvědomil cenu svých slov. Pokud jsi však pravidelnej prudič a místní grázl, tak je možný, že prostě "vocaď pocaď" a je načase, abys poznal, že je načase nejen o bubákovi mluvit, ale nechat ho, ať tě kousne do prdele.

Tak podľa toho, čo si tu napísal, nemáš na ňu vôbec nič. Ale za to máš kopec nápadov, ako si svoju situáciu ešte zhoršiť.

Skús sa trochu zamyslieť, snáď to nebude bolieť: Učiteľka všetkým oznámila, že si svojím správaním pravdepodobne porušil nejaké konkrétne zákony, čím výchovne zapôsobila na svojich žiakov. Tiež povedala, že vedenie uvažuje nad podaním trestného oznámenia na polícii. Čo to asi tak môže znamenať?

Buď ju už vedenie stihlo poslať niekam, pretože nie je v záujme vedenia podávať trestné oznámenia na vlastných žiakov (dobré meno školy, zbytočné opletačky, ...), alebo naozaj premýšľajú nad tým, či je to natoľko vážne, aby sa tým zaoberala polícia. Mal by si sklopiť uši, možno sa ospravedlniť a aspoň sa tváriť, že ťa to mrzí. Ale keď chceš, tak ich môžeš povzbudiť tým, že niekoho začneš vydierať - určite budú potom k tebe zhovievavejší.

Učitelka přečetla zákony a reditel řekl že se rozhodnout, esi to nahlásit.
Ale asi máš pravdu, zbytečně opletacky, ale když kvuli tomu svolali na hodinu 70 žáků... Přemýšlel jsem že bych sklopil uši, ale už sem se musel rozhodnout. Nesklopil ksem, protože v tomhle ohledu si prosste stojím zá svým názorem, navíc to co na mě měli nebyla ani pravda a šlo vidět že se snažili o tom něco vědět ale.nevěděli, takže hodne žáků bylo na moji straně, což se jim asi moc nepovedlo. Podle mě to udelali celý, aby to mohli vysvětlit, aby to neovlivnovalo myšlení žáků, pochybnosti o tom, jestli to co s učí je pravda.

Učiteľka prečítala zákony - takže už by si aj sám mohol vedieť, či si nejaký zákon porušil alebo nie. Ak si nejaký zákon porušil, tak sa zamysli nad tým, ako budeš prejavovať svoj názor nabudúce. Ak nie, tak ich môžeš mať na lehátku.

Riaditeľ povedal, že sa rozhodnú - asi ani nič iné k tomu povedať nemohol, pretože učiteľku v takýchto situáciách musí podporiť. Takéto rozhodnutie je ale zvyčajne len na ňom a keďže trestné oznámenie zatiaľ nepodal, tak je malá pravdepodobnosť, že ho ešte podá.

Neviem, čo presne si vyviedol, ale keď zvolali 70 žiakov, tak sa to zrejme rozhodli riešiť výchovným spôsobom namiesto toho, aby ti vyrábali ďalšie problémy. Že si stojíš za svojím názorom je síce pekné, ale spôsob, akým ho prejavuješ, asi nie je celkom v poriadku. Či za tebou stálo veľa alebo málo žiakov o ničom nehovorí.

Ja len dúfam, že keď vyrastieš, tak nebudeš uvažovať takým spôsobom, ako teraz. Ľudia v tvojom okolí nejako zareagovali na tvoj čin a ty hneď vymýšľaš, ako komu spraviť zle len kvôli tomu, že nerozumieš tomu, prečo zareagovali práve takým spôsobom.

Odzneli tu 2 velke blbosti. Trestne oznamenie za vyvesovanie plagatov? To hrozilo pred 89 a to si ty pamatat nemozes.
Trestne oznamenie za vytlacenie profilu na fasabuku? To je este vacsia kravina. S osobnymi udajmi to nema nic spolocne. Najprv si precitaj co su osobne udaje a co riesi zakon na ich ochranu.
Nejako mi ten pribeh pokrivkava, pride mi uleteny a tvoje napady s udajmi snad nemozu napadnut ani 15 rocneho fracka.

Tak na uvod splietal nieco o rasizme, takze ak slo o rasovo motivovane plagaty tak trestne oznamenie (a par po hube) je namieste. Len ma zmiatol potom s tym ACTA a Anonymous.
Vlastne neviem koho nemam rad viacej, ci tych neprisposobivych, s ktorymi si neporadil nikto za poslednych 100 rokov alebo tych vypatlanych holohlavych, ktori maju riesenie na vsetko. Asi by som ich vsetkych zavrel do rezervacie a bol by pokoj.

Musim rict, ze holohlavy mam radsi, nejsem zadnej rasista a neposuzuju cloveka podle barvy pleti, ale zadnej holohlavej me nikdy nezastavoval na ulici a nechtel prachy, za to neprizpusobivej me zastavil naposledy dneska, nastesti aspon tentokrat nebyl drzej, kdyz sem mu rekl,ze mu nic nedam.

Holý lebky ti rozbijou držku jen proto, že se na ně blbě podíváš, když se zrovna mají chuť na někom vyřádit. A mají univerzální řešení na jejich černobílý vidění světa (tím nemyslím barvy kůže, ale způsob vidění).
A apeluji na ukončení debaty na tohle téma, nebo se to tu rozjede do tématu, který je až příliš OT pro počítačovou poradnu.

Holý lebky ti rozbijou držku jen proto, že se na ně blbě podíváš

Žádný podobný zážitek já ani mí blízcí nemáme. Zato mám osobní zelenožlutou zkušenost se třemi stehy nad obočím (plus další reference o fyzických inzultacích band indiánů, kterým se nelíbí tvá "rackovitá" barva). Bydlíš kde? Nemáte tam snad neakceptovatelné? Pokud máte, jsou milí a lijou mlíčko kočičkám? Jdi do prdele...

Jo... Šlo o plagat. Prostě byla nastenka o tom jací jsou chudáci a já jsem tam vyvěsil jakože né přímo rasistickyho, jenomspis tak na zamyšlení, jestli je pravda to co náš učí.(před nastenkou předcházel projekt na toto těma, celodenní a asi 3krat byl. A tam nám pravé toto říkali.
Acta je zas další plagat co. Jsem kdysi vyvesoval. Byla to pozvánka na demonstraci. A ona řekla že něco o tom co ke typycke pro mebezpecne extremmisty (mě :) ) a řekla :členství v (teď nevím to slovo) skupinách, což je i acta(mysela anonymous) a tim před i ostatnima zakama dokázala že mluví o něčem o čem asi moc.nevi

V tom případě bych si moc nezahrával. Kor, když jsi sympatizant Anonymous, aby to nebylo nějak takto:

Před domem zastaví dodávka s nápisem "plynoservis". Řidič je pořízek v montérkách a kšiltovce. Potom se ze střechy dodávky vysune nenápadná anténa a natočí se 60 stupňů (správným směrem).
V zadní části bez oken je dodávka vybavena nejmodernější technikou (počítače, plazmové 3D monitory etc.). U monitorů sedí experti na IT a u hlavního nejlepší hacker, co byl k sehnání a kterému musí všichni říkat Croust.
Přes Wi-fi se dodávka připojí k tvému počítači a udělá bleskový audit nainstalovného software, což samo osobě je důvod k zatčení, protože na počítači je naistalován software "teplota broskví", který není legální a navíc ani není podepsán výrobcem operačního systému počítače.
Technici mají štěstí, protože zrovna se začne točit na monitoru zavináč se sdělením: "Máte novou zprávu" a mohou si tak přečíst nejnovější poštu. Ze zprávy vydedukují, že často nakupuješ Viagru (zpráva se týká nákupu Viagry se slevou) a Chroust ještě zaboduje tím, že ti přes optický snímač myši přečte dokument s tabulkou výsledků ze hry Lóra, jenž leží na stole a nevědomky nad něj nadzvedneš na vteřinu myš.
Přes Wi-fi tedy ještě nainstalují technici v dodávce software na snímání obrazu monitoru, napojí jej na policejní okrsek, jenž má případ na starosti, aby mohli k dalšímu případu a je čas na zásah "rychlé roty".

Myslím, že to můžeš pustit z hlavy- pochybuji, že se tím bude policie zabývat. Polemika s nějakým názorem nemůže být trestná- něco jiného by bylo, kdybys vyzýval k nějaké násilné akci.
Myslím, že učitelka a ředitel školy jsou trochu mimo. Zaráží mě, že se podle všeho za tebe žádný učitel, nebo dospělý nepostavil. Nepíšeš, co na to říkají rodiče.
Zachovej klid a nesnaž se podnikat nějakou "protiakci" . Na svůj názor máš právo a máš právo jej i vyslovit- druhá strana by měla mít argumenty ne výhružky trestním oznámením. Já si myslím, že to, co vás učí bude asi správné, ale máš právo o tom pochybovat a také to napsat.

:-) Samozrejme, ze tisknuti tvejch osobnich udaju, ktere jsi netiskl a nabadani, musi byt postihnutelne pravne, ji jsi ty informace neposkytl a ani jsi ji je nenabizel, pokud vychazis nemas co ztratit. Minámálně bych jí tim hrozil, a v případě nouze mužeš poskytnout na oplátku její kontakt mne, já už si poradím 8-)

Jakozto clovek, co má mámu školní inspektoru, která podobné věci řešila a dokonce rušila dvojky a trojky z chování pokud Tě chytili mimo školu, tak si tu dvojku nebo trojku z chování nech dát a pošli na ní školní inspekci, naférovku se s ní neser - co je mimo školu nemá žádným způsonem možnost postihnout. Podobně to platí i opačně - pokud tě chytli ve škole a bude to řešit policie (i když by neměla) tak zase a pouze jenom ona. Rozhodně to nikdy nesmí řešit obě instituace.

Podobně to platí i opačně - pokud tě chytli ve škole a bude to řešit policie (i když by neměla) tak zase a pouze jenom ona. Rozhodně to nikdy nesmí řešit obě instituace.

Tohle je AZORe pěkná kravina. Jako hranicí školy končí působnost policie?? To jsi vyčetl kde? Chápu, že přestupky a/nebo trestné činy mimo školu nemá co řešit škola, ale přestupky a/nebo trestné činy ve škole policie klidně řešit může a věř, že klidně bude.
Nepiš tady prosím tě takové bludy!

Já jsem psal, že to muže řešit jen jedna instituce a tak si přečti ty zákony, když mi nevěříš, asi mam matku školní inspektorku tak to vím, co tu řeší ne? To jak se to dělá nebo nedělá mi nezajímá, ano i na základce jsem viděl, že kluci něco posprejovali a řešila to jak polcie tak škola - jenže tenkrát jsem ještě neměl informaci, že to takhle dělat NESMÍ, podobně jako jako když se u nás ve škole řešilo napadaní (ve školní budově). V každé rozumné zemi platí jednoznačně zákon, který řiká, že za jednu věc může být člověk trestán pouze jednou.

Pochopil-li jsem to správně, jedná se zde o napadání (slovní) nějaké menšiny. Definuj menšinu. Kurvy černé? - tím můžu klidně myslet lesní mravence. Ať mě zažalují. Po skončení sporu jim to mraveniště ještě s radostí pochčiju. Za to už podruhé trestán být nemůžu? Nu tak! Pochčiju dalších padesát mravenišť. Dobrý zákon! :-D

[quote]Za to už podruhé trestán být nemůžu? Nu tak! Pochčiju dalších padesát mravenišť. Dobrý zákon!

[/quote]

Tohle mi fakt zvedlo ze zidle, nepremyslel jsi nad tim nebo co?
Kdyz pochcijes mraveniste budes trestan, kdyz pochcijes 49 další, budeš trestán za 49 další (klidně 49x či jednou, podle toho jako fourmu bude mit obžaloba) Ale to co jsem psal já přece KURVAJINÉ:

Pokud pochčiješ mraveniště budeš trestán, ale ŽÁDNÁ jiná a další instice tě za stejné mraveniště trestat opětovně nemuže.

V každé rozumné zemi platí jednoznačně zákon, který řiká, že za jednu věc může být člověk trestán pouze jednou.

Hm. Čili - udělám v zaměstnání nějaký úmyslný trestný čin. Zaměstnavatel mě za to vyhodí, zkrátí mi zbývající plat jak to jen půjde a ještě půjdu před soud, a následně do basy. Tohle je podle tebe odporující zákonu? Podle mě tedy ne.
Záleží taky, jaká instance tě trestá. Můžeš být postižen jak pracovněprávně, tak i trestněprávně. Ve škole to platí obdobně - když ve škole budu coby žák krást v šatnách, tak mě klidně škola podmínečně (nebo klidně nepodmínečně) vyloučí a ještě můžu jít před soud (bylo-li mi více než 15 = jsem již trestně odpovědný) a být pravomocně odsouzen.
Že je tvoje matka školní inspektorka? Co má jako být? Moje matka je chemička.
Nesmíš být trestán dvakrát stejnou instancí - nemůžeš být dvakrát odsouzen za jeden čin. To ano, ale je to tak, jak jsem psal výše.

ale nemusis se bat, tenhle tread zavirem, jsou tu lide, kteri jsou konfilktni(a co, tak je jeho matka chemicka, neivim jak je to relevatni k tomu trheadu, moje matka jakozto skolni inspektorka relevantni je.. Asi vim co resi a vim i jak to dopadá.. cisty zdroj z prvni ruky narozdil od ostatnich v tomhle trheadu)

Mne je jedno, co robia vase matky, nicmenej si trosku prekrutil realitu. Ono najhorsie je povedat loz, potom polopravdu a zmiesat to s pravdou...to sa potom dost tazko oponuje.
V kazdom pripade ak by slo o rasovo motivovany cin tak to ma potrestat jak skola tak policia a mozes mi hovorit, co len chces. Analogia so zamestnavatelom bola celkom dobre podana.

:-) Jentak mimochodem pokud to bylo mimo školu, tak nejenže to škola řešit nesmí, ale polici to musí i dokázat a taky to muže zklouznout i na tvrzení proti tvrzení, těžko to bude prokazovat, i když nevím jak se to událo, ale pokud tě chytla ona mimo školu, tak ve škole to řešit nesmí a policii to bude muset dokázat - což nebude mít lehké, ve skotuečnosti to bude mít mnohem těžší než ty dokazovat, že ostatní nabídala k tomu, aby tiskli Tvé informace, které jsi jí neposktl.

Nechápu ACTA a rasizmus - pokud jsi vylepoval jen plakáty ACTA, tak ti toho moc nehrozí, jestli vi vubec o čem mele. A asi by jsi ji měl naznačit, že až vyjdeš ven ze školy, budeš jí potkávat jen na internetu a že tvoje schopnosti na internetu jsou podstatně větší než její. Dobře to formuluj, aby pochopila že by odplata byla drsná, ale zase si dej pozor na to co řikáš ;) Musí to pochopit z kontextu a barvy hlasu, asi bych to neřikal na rovinu z bezpečnostních důvodu.

Azore, tvé názory jsou poněkud extravagantní, obzvláště když ani nevíš, co na tom původním plakátu vůbec bylo. Tak pozor na medvědí službu...

edit: dříve by se to vyřešilo úplně normálně - viník (tazatel) by dostal od ředitele jednu po čuni, a doma dvojnásobek od rodičů, kteří se starají o zdárný vývoj své ratolesti. Dnes je ovšem jiná doba, s dětmi (alias rozmazlenými, oprsklými a nevychovanými fracky, kteří nevědí co chtějí, ale chtějí to hned) se "diskutuje." A podle toho ta společnost taky vypadá.

Ako administrator siete na niekolkych ZS musim potvrdit, ze dnesne decka su naozaj nieco uplne ine ako to bolo kedysi. Videl som frajerit 9 rocneho fracka (dokonca dievca), ktore sa na chodbe vyhrazalo ucitelke koho na nu vsetko posle. Pred par dnami 10-11 rocny frajirek rozculil vychovneho poradcu tak, ze to situaciu evidentne nezvladol (ja na jeho mieste vyhodim chlapca cez zavrete dvere).
Ziaci nemaju pred ucitelmi ziadny respket, na kazdej skole su 2-3 vychovny poradcovia a 2 psychologicky, z ktorych jedna ma na starosti klasickych s poruchami ucenia, pozornosti a pod (je ich dost) a druha uz speci pripady s poruchami spravania (tych je snad este viacej).
Ale co sa cudujeme, vcera som stravil pol dna o kamosky, rozvedena zije so synom, chalan ma snad vsetky poruchy co moze mat (chodi dokonca k psychiatricke) a popri oprave PC som sa s nim musel robit domace ulohy lebo matka ho uz psychicky nezvlada a otec nanho serie a beries si ho akurat sem tam na vikendy. Pritom chalan nie je sprosty, ale potrebuje specialny pristup.
Edit: Este dodam, zeby som bol ochotny akceptovat akusi revoltu u deviatakov, kazdemu viacmenej sibalo v puberte a mal viacmenj uletene nazory, ktore zivot ocesal, ale ked vidis 10 rocne decko ako absolutne ignoruje ucitela, robi si co chce a ma vsetko na salame lebo mamicka ci taticko sa ho vzdy zastane tak citis, ze nieco je v poriadku.
Za nasich cias nas triedna na zakladke zavolala na chodbu, dostali sme kazdy po 2 facky a s cervenymi licami sme sli kazdy do triedy. Doma som radsej nic nehovoril, aby som nedostal dalsie 2;o).

Za nás žádní výchovní poradci nebyli, nebylo potřeba.

Kdo si to zasloužil, dostal pár facek. Pokud si doma stěžoval, vyfasoval repete.
Nepřizpůsobiví (myšleno ve vztahu ke školním povinnostem) propadli. Nezabralo-li to, šup do zvláštní školy či do polepšovny.
Nebyli dyslektici, dysgrafici, dys-cokoliv. Prostě buď člověk zvládal nebo ne. Pokud ne, šel jinam, kde na to byli zařízení a učitel normální ZDŠ se s ním nemusel otravovat/zdržovat mezi "normálními" žáky. Dneska je to plno ohledů, kdejaký lempl se vybaví různými potvrzeními, proč tohle a proč támhle to a učitel si s ním neví rady. Navíc na to doplácí ostatní žáci (není jim věnována taková pozornost).

Výsledky pak můžeme všude kolem sebe vidět.

Vlastně nebyla ani salmonela či co (a následné poplachy), ale jen obyčejná sračka :-)

Jj toto je věčný boj učitelů a žáků. Učitelé mají strach chodit do školy, berou antidepresiva a modlí se aby ve zdaví dožili důchodu.
Také bych už mohl napsat "To za našich časů nebylo", ale ono bylo. Dělali jsme taky "lumpárny", taky byly trojky z mravů a podobné "pochvaly".

Děláš něco co je na hraně nebo možná za hranou zákona a škola toho využije aby "udržela pořádek".

Svolaly se všechny devítky (asi 70 lidí) a hodinu se to řešilo v aule, učitelka četla zákony, co za to hrozí

Proto také to divadlo. Je lepší být klaunem a ne tragédem.
Přeber si to jak chceš.

Také bych už mohl napsat "To za našich časů nebylo", ale ono bylo.

Bolo, ale v akom mnozstve? Z celeho rocnika si nasiel mozno 2-3 vytrznikov, ktori boli viac biti ako syti. Dnes je ten pomer, ze 2-3 su v kazdej triede, co je prvy obrovsky rozdiel a druhy je, ze respekt voci ucitelovi je dnes takmer nijaky (casto robim servis pocas hodin vidim ako sa ti ziaci spravaju), za nasich cias sme mali aspon respekt.

Nevis o cem mluvis. Fleg a i tacud maji jednoznacne pravdu. Je to mnohem horsi, nez to bylo pred 10, 20, 30 lety. Decka dnes nemaji respekt pred nikym na drtive vetsine skol. Je to vychovou a pak take tim, ze se nesmi ve skole fyzicky trestat. Tady jednoznacne zastavam tvrdou vychovu, nic jiny na ne neplati - na ty drzy smejdy plati jedine par pres hubu. Oni vi, ze se na ne nesmi sahnout a zneuzivaji toho, vedi, ze si ucitel nemuze nic dovolit a to je prave ta chyba.

Pohybuju se na skolach od 1. do 9. tridy po cele CR a mam s tim celkem dost zkusenosti za poslednich par let a mlatil bych to casto hlava nehlava, ale hlavne s rodicma, protoze ti za to muzou nejvic. Decka vi, ze kdyby na ne ucitel sahnul, ma obrovsky problem.

Ja naopak ve skole dostal pres hubu jeste rad, protoze to bylo lepsi, nez dostat jeste znovu doma, at uz byla pravda kdekoli. Ne jako dnes, kdyz si ucitel jen otevre hubu na pubertalniho smejda, ktery ho cilene zesmesnuje a okamzite tam ma jeho rodice, kteri pozaduji ucitelovo potrestani nebo odvolani atd. atd. Jeste hur, pokud se jedna o dite nekoho bohatyho, to ma pak ucitel jeste vetsi smulu a muze byt ze skoly tzv. odejit, protoze tatinek napriklad sponzoruje skolu nebo nejake jeji aktivity...

Tesat do kamene.
Jen mám obavu, že bude ještě hůř.

---
Stěžovala si ředitelka MŠ, že ji školská kontrola zdrbala, že dětem dávají ve školce(!) málo svobody. Že když si děcko chce hrát v kuchyni, že mu to mají umožnit. Že když nechce s ostatními svačit v 10 hodin, ať ho nechají a ať se nají, až bude chtít. Atd.

Prostě pod záminkou nějakých falešných svobod a práv dítěte z nich společnost umožňuje vychovávat akorát fracky, neochotné se přizpůsobit nějakému režimu. Přitom právě ve školce by mělo děcko zjistit a vzít za své, že existuje jakýsi denní řád, který musí dodržovat.

Rodiče se samozřejmě postavili za ředitelku a anarchii ve školce zabránili.

Tak to meli stesti na rozumny rodice, ja se casto setkavam s opakem.

Mne vadi jeste jedna vec, dnes je temer kazdy dite oznaceny za hyperaktivni apod., ale podezrivam je z toho, ze to delaji proto, ze mladi ucitele na deti nestaci a nevi, jak se k nim v problemovych situacich chovat (byl jsem primym svedkem toho, kdy si cca 16 letej cigan, kterej nekolikrat propadl, si primo v hodine usmyslel zmlatit mladsiho a slabsiho spoluzaka, cca 25 leta ucitelka se jich bala a oni z ni meli srnadu, kdyz jsem ho chtel jit zliskat, tak me varovala, ze si vse nahravaji na mobily a pouzivaji proti ucitelum, takze jsem se na chvilku zastavil, ale vyresil to za me nastesti skoro 60 ucitel, kterej je ze stare skoly a zna jak trestat deti, chytl smejda za ucho, stahl ho k zemi a hned byl klid, jen jsem se trosku bal, ze si na nej dovoli a oplati to, ale byl naprostej klid, tohle na ne plati).

No a pak taky z toho, ze se umele vytvari jakysi celkovy dojem o hyperaktivni a temer nezvladatelne populaci, aby bylo mozno mit na skolach ty ruzny poradce, psychology apod. a pak je jeste chodit lecit. Uz jsme skoro jako v USA, kde ma kazdej clovek svyho psychouse.

Vim ze se ptas flega, ale ja ti odpovim za me. Ja chodil do skoly za komunistu a tohle opravdu nebylo. To, co si dnes ti fracci dovoluji, by si driv nikdo nedovolil, respektive by ho to spis ani nenapadlo, protoze to kolem sebe nevidel, dnes to fracci vidi vsude kolem sebe a prijde jim to normalni. Navic vetsina z nich je blbych jak pantok, i kdyz si mysli opak. Obecne nase skolstvi pujde/slo kam? "Pude do prdele! Halík, politicky, myslete politicky, Halík!”

Ja nevim jak to myslel fleg, to si pockej, az ti odpovi. Ja to za me myslim tak, ze za komunistu by se tohle nestalo. Prinesl to az ten "kapitalismus", kterej u nas mame. Navic se temer ve vsem zhlizime v USA (driv se kopirovalo vse z ruska, dnes z USA) a ja dal jako priklad USA, protoze tam maji uz i decka svyho psychouse. Muzu ti dat jeden priklad, ale nevim, jestli je to vhodny sem strkat.

No, podle spíš než že by za to mohl kapitalismus či USA to chápu já jako rozmach technologií, přechod na konzumní způsob života a dostupnost informací. Pusť si televizi, tam je násilí furt. Já třeba teď pustil přes facebook nějakou písničku, kterou tam nasdílel někdo z přátel a je to o malý holce, co jde do školy, všichni ji fakujou, tak se nasere odejde ze třídy a rozmlátí vše co bylo na chodbě.

Otázka je, proč to nebylo za komárů. Nebyly fyzické tresty, televize byla cenzurovaná, internet nebyl. Co vím, i knížky byly na indexu. Já nevím, jestli se tehdy žilo líp, nebo hůř, protože jsem tahal kačera, ale zkoušet bych to nechtěl.

Já nevím, jestli se tehdy žilo líp, nebo hůř,

Tehdy jsem si taky hrál v uhláku na horníka a hovnu jsem říkal koko. Ale neřeším, jestli bylo líp, či hůř, tehdy to bylo takový a dnes je to makový, nikdo si nemůžeme vybírat dobu, ve které žijeme, můžeme se jen rozhodnout, co v ní budeme dělat. Takže žiju s tím, co doba dá, poukazování na doby našich rodičů nám moc nepomůže.

No tak nejak neverim tomu, ze za hloupy, arogantni, drzy a kdovijaky decka by mohly technologie. Dnes neuznavaji autority atd. To je vychova, to neni technologie. Ja tam spojitost vidim (s kapitalismem a treba i tim USA - odkud prichazi prave to nasili v pisnickach a filmech?), ja taky nezazil hlubokou totalitu, ale stredni jsem dodelaval primo za revoluce.

Za komunistu fyzicke tresty byly, aspon u nas na skole to bylo uplne bezny. Uz se sice nemlatilo rakoskou, jako za casu myho otce nebo dedy, ale par po cuni ti byl schopnej dat kdokoliv a nikoho z nas ani nenapadlo si stezovat, natoz o tom rict doma - to hrozil vyprask znovu.
Kazdej se to snazil zatloukat a priste to radsi neudelat nebo se aspon nenechat chytit. Dneska decka provokuji zcela vedome a verejne a jeste se tim chlubi. To je ten zasadni rozdil a opet je to vychovou. Kdybych videl moje decko takto se chovat, tak ho zmaluju tak, ze by si 14 dni na prdel nesedlo.

I na stredni jsme meli par ucitelu, co pro ranu nesli daleko a tos mel videt to ticho pri hodine nebo nekde na vylete. Meli jsme z nich respekt, to dnes chybi. Opet je to vychovou (tehdy jsme si samozrejme mysleli, ze je ucitel debil atd., ale dnes vidim, jakej vliv to melo a ma). Ja pochazim z dediny, kdybych si dovolil nekoho starsiho z dediny nepozdravit, tak dostanu pres hubu a jeste budu mit ostudu. Dneska kdyz du po nasi dedine, tak ti ksindli nejen ze nepozdravi, ale jeste jsou drzi, a opet - je to vychovou.

Vic se ale o tom tady nema smysl bavit, protoze na foru si stejne nic nikdo nevysvetli. A i kdyz to sem tematicky tolik nepatri a nechtel jsem to sem davat, tak se muzes podivat, proc jsem prave ja mluvil o USA. Nejenze to uci decka od cca 4 let a nechaji je to i fyzicky vykonavat, ale take s nimi chodi k psychologum, kteri doporucuji "inteligentni" terapii. http://www.saveafricananimals.org/aktuality-z-afri ky/trofejni-lovy/160-seriovi-vrazi-vychovavaji-ser iove-vrahy co asi z takovych decek bude? Ve velke vetsine pripadu jen jeste horsi ksindli, nez z jejich rodicu.

Samozrejme doba se vyviji a vsechno je ted jiny, ale ten moralni marasmus, do kteryho zabredavame porad vic a vic, je mnohem horsi, nez co pamatuju ja. No a z toho, co dnes mame na skolach, nevzejde nic moc dobryho. VIc uz radsi nepisu, uz tak je to dlouhy az az.

Jestli líp nebo hůř, to záleží na úhlu pohledu. Tak i tak. Žilo se každopádně jinak. Jo, a internet nikomu nechyběl ;-)

Proč to nebylo? Protože si to nikdo ze strachu nedovolil.
- špatný posudek, nedostal by ses na žádnou střední školu.
- rodiče za neposílání dětí do školy čekal obratem kriminál. A tehdy to vegáč nebyl, žádné sociální dávky nefachčenkům, ale povinnost pracovat. Neomluvená absence na pracovišti nad 21 dní - opět kriminál. A jelikož naopak každý fracek má nějaké rodiče, bylo možno tlačit (zaměstnání, strana) i na ně, aby si svou ratolest umravnili, sic by mohli sami nést důsledky.
- nikdo (státní orgány) by se s tebou (byl-li bys nezvladatelný) moc nepáral, šup s tebou do polepšovny.
- dostat po hubě taky není nic moc, že.

Jo, bylo to sice poněkud totalitní, ale fungovalo to. Na rozdíl od demokratického dneška.

Kapitalizmus bol narazka na prudku zmenu pomerov, ktore tu nastali a ktore nie kazdy dobre zvladol...vid dnesne deti. USA som spomenul na margo toho, ze tam v drvivej vacsine skol su pri vchodoch detektory kovov, deckam prehladava tasky ochranka, ktora je pritomna aj pocas vyucovania.
Ak v TV pocujes, ze na niektorej skole zase vystrielali par ziakov ver tomu, ze to bolo zase v USA.
K tejto teme nasilia je venovany dobre spracovany dokumentarny film Bowling for Columbine. Odporucam pozriet a snad pochopis ako "demokracia a kapitalizmus" zabija amikov v ich vlastnej "slobodnej" krajine. Ich system je evidentne zly a napriek tomu sa ho nechcu vzdat, co mi az tak nevadi, skor sa bojim, aby sa ich system nedostal do Europy, takze ak nejaky debil navrhne v parlamente, ze kazdy obcas by mal pravo sa branit, a preto vlastnit zbran tak ho ako prvy pojdem vyfackat. Btw k tomu bohuzial vyvoj smeruje.

Každý občan má právo se bránit a vlastnit zbraň pokud pro to splníš zákonné předpoklady. Stavím to na úroveň řidičáku. Také si chci dělat zbroják a není to o tom, že chci vystřílet školu, co třeba budu studovat, nebo kancl v práci. Je to koníček, současně i sport.
A zákony tu jsou nesmyslné, ohledně toho,ale to už je jiná písnička a OT, nicméně na vyfackování poslance to není.

Nechtej vedet, jak se da u nas ziskat zbrojak. Znam par prikladu z okoli, kdy k ziskani stacily penize. A vsimni si, ze fleg mluvil o zbranich, ktery pouzivaji zaci a zadnej zak nema co u sebe nosit zbran. A ty na nej reagujes s tim, ze kazdy obcan se ma pravo branit... To sice ano (se zbranema sice nesouhlasim), ale zaci nemaji co nosit zbrane. Je jedno, jestli u nich nebo u nas. Pokud je k nim jednoduchy pristup, coz v USA oproti nam je, tak je problem.

No, ale tím, že vytáhneš z kontextu nějaký ojedinělý případ, tak nevystihneš celkovou podstatu získávání zbraní u nás.
To je jak kdybych řekl, že k dokotorovi nepůjdu, protože potom občas někdo umře.
Jinak souhlasím s tím, že děckám do ruky to nepatří.
Jinak u nás není problém sehnat střelnou zbraň i bez papírů. Existují skupiny, které jsou v kat. D, volně prodejné od osmnácti let. A že to nejsou žádné tintítka.

Nevytahuju nic z kontextu, jen jsem chtel rict, ze fleg mluvil o necem jinym nez ty a pak jsem taky chtel rict, ze se u nas da zbrojak ziskat i jinak. Neni to temer zadny problem, to ale pujde i v usa.

Nicmene nic to nemeni na mym nazoru, ze v tomto ohledu bylo lip za komara, kdys doma zbran mit nemohl, protoze dneska muze mit zbran kazdej magor a pak to taky dopada podobne jako zase v te americe. Ale ja uz s vyjadrovanim sem koncim, protoze to fakt nema smysl a stejne neni sance poradne vysvetlit, jak to clovek vlastne mysli, pokazde se na psany projev da podivat z vice stran. Kdezto kdyz mluvis, je to temer vzdycky jasny. Proste to uzaviram tim, ze zbrane maji mit policajti a ne lidi. Kdyby nebylo 99% populace blbcu, tak bych klidne souhlasil i s tim, ze by mohli zbrane mit (jenze normalni clovek si ji stejne nekoupi, protoze ji nepotrebuje), ale zijeme v dobe, kdy 99% lidi ma IQ tykve.

Nema smysl se bavit o tom, ze ji jednou za zivot muzes pouzit a muze se ti hodit, protoze v zivote bude mnohem vic pripadu, kdy s ni muzes udelat vic skody, nez uzitku (nemyslim tebe osobne, ale mluvim obecne).

O tom nic nevim - nikdy jsem se o to mezajimal. Vim, ze mohli mit zbrane politici, vysoce postaveni komunisti, myslivci, policajti a dalsi statni bandy "ochrancu socialismu", ale o tech samotach nevim, ale i kdyby to byla pravda, tak to bylo maximalne par desitek brokovnic, ale nejak se mne tomu nechce verit.

Zbraň není totéž, co pistole. Já jsem do školy (na základku) nosil celkem běžně rybičku a nikdo se nad tím nepozastavoval, ačkoliv to okolí vědělo (doma i ve škole). Jde ale o to, že jsem ji použil tak maximálně o svačině, nebo když jsme na "pěstitelkách" dostali za úkol narvat šeříky do vázy.
Ten předmět není problém, problém je člověk. Samozřejmě na tom, že občan do 21 let nemá co nosit u sebe pistoli se shodneme - ostatně právě tak to u nás upravuje i zákon.
Ad zbrojáky - moc tomu nevěřím, ačkoliv před lety to bylo asi často "divočejší", než nyní.

Ja se na filmy moc nedivam, ale mozna se podivam. Ja nemam zbrane rad, i kdyz jsem jako malej strilel z kulovnic, brokovnic, pistoli i samopalu. Nic mne to nerika. Spis k tomu mam odpor, ale strileni me bavi. Trosku si to odporuje, ale je to tak. Presto bych si zadnou zbran nekoupil a doufam, ze me nic neprinuti zmenit nazor.

Je tendenční, až to bolí; hlavně ve smyslu zbraně jsou špatné, protože prostě proto. Předložitelná fakta samozřejmě nemám (ani mít nemohu), dle mého názoru sice soudruh předkládá fakta, ale jen taková, která se mu hodí.
Pár magorům ruplo v kouli a šli střílet... V Norsku jsou třeba zákony ohledně držení zbraní podstatně přísnější než v US a co se dělo v červenci víme. Takže ono to tak černobílé, jak soudruh ve svém majstrštyku líčí nebude.
HOWGH.

Ta komise je asi padlá na hlavu. Když mám zodpovědnost za někoho (děti - u mě v oddíle, pro učitele ve škole, ve školce), tak jde demokracie na druhou kolej. Přece se nenechám popotahovat/zavřít. Když třeba se dítě zrovna rozhodne, že by ho bavilo si hrat někde mimo můj(jejich) dohled.

Já mám v oddíle tu výhodu, že nepřizpůsobivýho smrada po několika varováních vyhodim, dělám to zadarmo a ještě se s ním drbat. Překvapivě používám i tělesné tresty. Ale bacha, tělesný trest je třeba i práce nebo kliky. Za dvanáct let žádné z dětí ani nenapadlo jít si někam stěžovat. Pochopitelně, něco jiného je třískání, opakované, bezdůvodné, hrubé a něco jiného je dvacet dřepů, nošení vody nebo jedna symbolická za ucho. Nenechte se mýlit, i děti moc dobře vědí, že svým chováním překračují určitou hranici (zvlášť při opakovaném zkoušení) a moc dobře chápou, že za to může přijít trest.

Nenechte se mýlit, i děti moc dobře vědí, že svým chováním překračují určitou hranici (zvlášť při opakovaném zkoušení) a moc dobře chápou, že za to může přijít trest.

To mas pravdu, ale ve skole tech trestu moc neprijde. Bohuzel. Prave ted mam zkusenost se synovcem v rodine. Propada, rve se ve skole i na verejnosti a jedine co s nim udelali byla cesta k psychousovi, rodice museli na socialku a hrozi podminecny vylouceni ze skoly. Za chvilku to same udelal znovu a opet ho nevyloucili (ja bych to udelal hned). A vis proc? Protoze skole by ubyl zak a na zaka se bere nejaka dotace ci co, a skola by o to prisla... Tohle rodicum sdelili mezi "ctyrma ocima" po celych tech peripetiich. Oni totiz porad meli strach, ze ho vyhodi ze skoly. Samozrejme tohle bude zalezet skola od skoly. Tady se ale jedna o pomerne prestizni stredni skolu...

Na druhou stranu, protože do toho díky rodinné situaci trochu vidím, si dovolím tvrdit, že za to nemůže jen škola. Bohužel, systém je stavěný tak, že jde o každého žáka, každé dítko zapojené do výuky se počítá a pro školu může mít existenční důvody. K tomu, Tebou popsanému chování jsou v podstatě dohnaní a nic moc jiného jim nezbývá.

Ja se nesnazil na nekoho svalovat vinu. HLavni duvod me reakce byl ten, ze decka se ve skole nemaji temer ceho bat a proto jsou taky tak drza. Vim, ze za tohle skola nemuze.
To, ze ho nevyhodili, uz ale trosku zavani..., aspon mne to trosku vadi. Diky tomu totiz zjisti, ze muze delat cokoli a stejne se nic nestane.

To jo, to máš samozřejmě pravdu. V podstatě i po dobu základní školy, pak i střední téměř nic nehrozí

A to je právě ten velký rozdíl oproti školám za socialismu. Protože tehdy toho hrozilo opravdu dost (nepočítám výjimky - dítka prominentních funkcionářů/disidentů).

------
Na VŠ někdo na plakátu s milicionářem soudruhovi přimaloval fousy. Co čert nechtěl, viděl ho školník. Vyšetřovačka, zjišťovalo se kdo tam měl vyučování, rekonstrukce a nakonec se viník našel (školník, asi taky milicionář, měl dobrého pamatováka). A letěl se školy - a rovnou na dva roky na vojnu. Strojní fakulta VŠB (stará budova ve městě), Ostrava, 1981 +/- rok. Fuente si to možná taky pamatuje (kromě dalšího případu, kdy jedna studentka chtěla zapíchnout matikářku s. F********)

ale ve skole tech trestu moc neprijde. Bohuzel.

No jo, tak za to ale úplně škola nemůže. Protože za mírný trest ve škole (poznámka od učitele) by měl přijít citelný trest od těch, kterým to zákon rozhodně nezakazuje (a doufám, že nějakého lidumila nenapadne, aby to navrhoval), tedy od rodičů. Pak by se dítě bálo tu poznámku dostat. A to už od mala, žádná změna chování v páté třídě, až dítko začne přerůstat rodičům přes hlavu, nepomůže. To už je pozdě. Prošlo mu to tolikrát a málo co ho změní (možná tak opakovaná pořádna držková v temné uličce). To co u malých dětí jde formovat snadno s minimálním úsilím a téměř bez trestů se pak v klackovitém věku dohání už velmi těžko. Připomenu pár starých mouder našich předků, kteří moc dobře věděli co říkají. Ta moudra se opírají o stovky let zkušeností předávaných z rodičů na děti.

"Proutek se má ohýbat, dokud je mladý" a "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Ve výchově žádná demokracie neplatí. Dídě má narok na vlastní názor, ale až z toho bude mít rozum. Do té doby je mu nutné ukázat pevné mantinely.

Mám v oddíle sourozence, je jim sedm a osm a velice mě překvapilo, že nikdy nezapomenou pozdravit, poprosit a poděkovat. Chválil jsem je tatínkovi a říkal, že kdyby cokoli, tak pozdravit a poděkovat musí umět, přes to vlak prostě nejede. Tatínek totiž zjevně drží výchovu pevně v ruce. Ale nelekejte se, zlobit ty dva umí taky, na druhou stranu dítě, které nezlobí, není normální.

No cetl jsem jen tohle

Turecko zavedlo kontrolu zbraní roku 1911. Od roku 1915 do roku 1917 bylo jeden a půl milionu Arméňanů pochytáno a pobito. Neměli se čím bránit.

Roku 1929 Sovětský svaz zavedl kontrolu zbraní. Od roku 1923 do roku 1953 bylo povražděno na 20 milionů občanů, kteří nesouhlasili s bolševickým režimem. Konečný počet roku 1987 byl vyčíslen na 61 911 000 obyvatel, kteří se neměli čím bránit. Jak nám to vysvětlil Stalin: "Zabít jednoho člověka je vražda. Pozabíjet milion je statistika."

a dal uz ani nemusim. Kolik lidi by asi bylo mrtvych, kdyby vsichni meli zbrane? Rekl bych, ze jeste vic. Navic takovy srovnani dnes neobstoji. Dneska se valky nevedou pistolema, brokovnicema a kulovnicema a nic jiny mit doma stejne nemuzes.

Protože za mírný trest ve škole (poznámka od učitele) by měl přijít citelný trest od těch, kterým to zákon rozhodně nezakazuje (a doufám, že nějakého lidumila nenapadne, aby to navrhoval), tedy od rodičů.

Ó, blahoslavena budiž sladká nevědomost! Pomalu už to začíná:
http://zpravy.idnes.cz/chysta-se-zakaz-fyzickych-t restu-u-deti-do-ctyr-let-fxi-/domaci.aspx?c=A12030 3_1742515_domaci_skr

Ale naštěstí jsou někteří ještě při zdravým rozumu:
http://zpravy.idnes.cz/premier-je-proti-zakazu-tel esnych-trestu-deti-biti-maji-hlidat-urady-1jg-/dom aci.aspx?c=A120305_215600_domaci_brd

Zajímavý. Den před tebou tady z tvojí IP přispíval taky jeden, co měl přezdívku psanou kapitálkami - samozřejmě jsi to nebyl ty, ale kdybys ho někde potkal, zkus mu vysvětlit, že když má koule na provokace, měl by mít koule i na to, aby nesl následky. Ten jeho nick byl NSDAP.

Este jedna zmena oproti minulosti. V minulosti bolo 99% problemovych ziakov z problemovych rodin. Rozvedeni rodicia, otec alkoholik, matka tiez a pod.
Dnes to uz zdaleka neplati. Najvacsie problemy robia prave deti "z dobrych rodin", podiel asocialov je vyrazne mensi a dokonca sa paradoxne psychologickam (ako som sa informoval) robi lepsie s takymito detmi ako s tymi "normalnymi" a dosahuju vacsie uspechy.