Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradí někdo luXusní čokoládu?

Ahoj,

neměl by tu prosím někdo tip na luxusní čokoládu? Hledám snad dva dny a nemohu zaboha nic najít, mam sice pár nápadů, ale prostě tomu typicky něco chybí, aby se mi zalíbila:

Musí to mít velice luxusní obal, musí mít alespon 75% kakaa a být rozumně velká. Cena nerozhoduje, pokud bude pěkná.

chuao-75 - tohle by bylo hodně dobré, kdyby toho nebylo jen 50g.

:-) Lindl apod. věci z Tesca opravdu nehledám. Prosím o rady s nějakou rozumnou cenou (>200 a ideálně tmavým obalem) alternativně něco nápaditého uplně jiného.

Děkuju.

loading...

Luxusna cokolada je svajciarksa a nie kvoli obsahu kakaa ale kvoli tomu ze ju tam 3dni miesaju a potom ma jemnu strukturu :D
Znama je napr. toblerone ale mne sa zda celkom obycajna, ale asi to len neviem ocenit :D Znama je aj Lindt&Sprüngli.
P.S. Zaklad je proste nech to je svajciarske. Hlave NE made in poland, to chuti horsie jak vykrojeny kus hliny :D
P.S.2. toto su memberi svajciarskeho cokoladoveho zvazu :D http://www.chocosuisse.ch/web/chocosuisse/de/organ ization/member_list.html tak nieco do nich skus
P.S.3. mne horka (cierna) cokolada nechuti :D

Qet, keby si klikol na ten link Lindt&Sprüngli tak by si netrepal blbosti.
P.S. a v tej tvojej skvelej wikipedii pisu napr.http://cs.wikipedia.org/wiki/Historie_%C4%8Dokol%C 3%A1dy
1875: Díky vynálezu kondenzovaného mléka Henrim Nestlé, Švýcar Daniel Peter objevil recept pro mléčnou čokoládu
1879: Švýcar Rudolf Lindt objevil čokoládovou polevu a recept na tmavou čokoládu
Na to nemusim mat vysoku skolu aby som take veci vedel to si staci raz za zivot precitat a mat trochu prehlad co sa v obchodoch predava (a ze som za 37rokov uz obchodov po celom svete pochodil) a jak sa to vyraba.

ok, Lindt jsem špatně napsal v dotazu, ale to je právě to co nechci - to přece neni luxusní čokoláda, vždyt to maji v Tescu. Chtěl jsem něco fakt luxusniho.

Myslím, že % kaka ukazuje na luxusní čokoládu, respektivne myslím si, že je to všeobecně přijímaná "pravda".

A preco teda nekupis Lindt z tesca, nemaju tam tie 80% ci kolko to chces? Stuzku si zaviazes sam, stuzky maju aj v tescu. Inac Lindt stoja v D tusim od 3-5eur vyse (obycajna cokolada miljka apod stoji stejne mnozstvo pod 1eur), tak ked to maju v tescu za 1eur tak to je nejaky cinsky falzifikat :-D

P.S. a ne, trepem, 2eur stoji ta 70% http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduc t/2229796_-excellence-mild-70-100-g-lindt.html, 5eur stoja nejake dezerty. Ale stejne je to 2,5x viac jak milka

Robil som casnika v 4 a 5 hvezdovych hoteloch a restikach na slovensku, v cechach a rakusku, tak mam takych vselijakych "ŠMAKOCINIEK" co sa tyka chlastu aj jedla dost pokostovanych. Don P. je dost silny na chuti, co moze niekomu neskusenemu dost vadit a zbytocne vykoti kopu penazi za nieco co mu nechuto, preto odporucam Moeta.
To je ako ked si niekto objedna nejake sakra stare cervene vinko z francuzska za skoro 2tis € a potom sa cuduje, ake je tazke na chut a nedokaze dvojica vypit flasku (to som zazil na vlastnej kozi). Zena si dala tak pol deci, takto to vidim aj s tou drahou cokoladou. To musi byt sakra rozmaznana pipka, ked na nu taketo plati. Ho za tri mesiace zoderie z koze a to mu ani poriadne neda :-)

Ja som mu pisal nech kupi obycajne fererro to zenam chuti lebo viem ze hej :) (alebo tie kokosove gulicky neviem jak sa to vola) Alebo pralinky mal tu tipy. Horka cokolada je podla mna hnus, schvalne som jednu kupil vcera >70% a nemylil som sa je to hnus :D Ale sak hlavne ze daco donese treba ju dobre pretiahnut to je zadarmo a efekt to ma lepsi jak cokolada s 120% kakaa :D
P.S. ale nechcem do toho nikomu kecat kazdy nech robi to co uzna za vhodne, stejne na nejakych darcekovych blbostiach nezalezi, a akykolvek darcek urcite kocku potesi... :)

přiznám se, že chut nějak neřeším

karle, tady přece nejde o to, aby jí to chutnalo, ale aby viděla, že to bylo drahý....já jsem si hned zkraje vzpoměl na hlášku z filmu Hello Dolly - Walter Matthau tam dává Barbře dárek se slovy "buráky v čokoládě - ten dražší druh";-)

aby jí to chutnalo, ale aby viděla, že to bylo drahý....

hele chut prostě netrefim, to prostě člověk nemuže trefit, jak to mam asi odhadnout? Mam třeba doma moc pěknou čokoládu : http://www.habanero.cz/detail/purgatory-white-chil li-chocolate/ - a tuhle třeba kvuli chuti nedostane ;) Jediné co mohu trefit je, aby neměla žádnou zvlášt uchylnou příchut typu pepř, ančovičky, rajčata - ale jinak to je neznámá, tak či tak. Tedy se logicky clovek zameri na to, aby alespon hezky vypadala.

V tomhle ma pak Karel pravdu - me třeba chutná nugátová milka - nevim jaké má chutě, ale určitě mne chutná třeba více než každá kterou jsem za posedlní dny prolezl na webu.

No, hlavní problém je v tom, že takhle se prostě holky nebalej. Holku musíš sbalit svoji osobností, ne drahejma dárkama. A až ji trochu poznáš, tak budeš vědět, co jí chutná. A ona ocení na dárku ne to , že byl drahej, ale to že sis zapamatoval, co má ráda. A pak přijde na řadu ta výše zmiňovaná Studentská pečeť. I když ji prodávají v Tescu. Btw. v Kauflandu teď byla v akci, koupil jsem přítulce i sobě.....

teda kdyz se rekne luxusni cokolada, tak si predstavim neco z Belgie nebo ze Svycarska, urcite ne Italy a muzou bejt v Londyne :-D ocenovany jak chtej. ]:)
Osobne, pokud cokoladu, tak mam rad Lindt, ale mnohem vic mi chutna surovina - kakaove boby. :-)

Na prd, nic se neda sehnat, tedy jsem zabehl do toho cokolada.cz a koupil:

http://www.cokolada.cz/cokolada-valrhona-jivara-40 -70-g/

http://www.cokolada.cz/cokolada-amedei-toscano-bro wn-32-50-g/

a
http://www.cokolada.cz/darkove-baleni-ocenenych-co kolad-beschle-300g/

ale ze bych z toho byl nadsenej to teda zrovna ne - skocim jeste do nejakeho skopu, snad to bude lepší, tohle bylo z nouze a v horsim se rozhodnu neco z toho co jsem koupil dnes, ale delal bych to fakt nerad.

Nakup čokolad je složitější task než se zdá :-D

Už je taknějak post festum, ale přecijen doplním..kamarádka Simona, jezdkyně na Harley Davidson a náruživá milovnice čokolády mi napsala doporučení.. Simona Jandová: Jednoznacne LEONIDAS ( belgicke pralinky). Jejich rucne delane visnive pralinky i se stopkou v horke cokolade nemaji konkurenci :-)

K čemu ti bude elita, pokud z tebe bude jenom tahat prachy. A prvním dárkem to začíná. To mám raději holku, která si na nic nehraje.
Prostě buď má zájem o tebe a pak jsou materiální statky druhořadé, nebo je prioritou to, čím oslníš. Pokud pak náhodou přijdou horší časy a nebudeš mít čím oslňovat, jde za někým co je na tom lépe.

Ty mi neco rikej, já sice nemam odvahu na zeny, které miluju. Ale kdyz je to kamarádka a vím ze to nevzme jako rande, tak se neptám, stačí říct pohotově "dohromady, hodit rychle peníze na stul a říct "to je dobrý"" 8-) Typicky se při svém slovu nedostanou dál než za slovo "Ale" a pak už vědí, že placení je tak daleko, že by to byla akorád hádka, takže alespon poděkují, co jim zbývá. :-)

zřejmě jen z recese se tu azorovo rande propírá jak kdyby balil anglickou královnu..
Já už tu taky kdysi řešil plyšovej banán pro svou milou a nejsem ajťák. Každopádně Azor urazil dlouho trnitou cestu ke svému cíli :D tak mu to nekurvite :D
a Azore, jen malá empirická rada - luxusní čoklit je v poho nápad, ale jak do ní začneš rvát prachy ze začátku, tak tě zruinuje a při každém počítání drobných si budeš připadat jak kretén, takže s tím opatrně. Mnoho žen naopak láká nevědomost, tedy - hraj si na chudýho a vysílej jemný (koordinovaný) signály o duševním a materiálním bohatství, ne že jí vysypeš svoje oběživo na prvním rande, což očekávám :D - jinak držím palce a Martu budu pozdravovat, až jí tu zas potkám :)

Každopádně Azor urazil dlouho trnitou cestu ke svému cíli

Za tenhle příspěvěk děkuju, máš pravdu - našel jsem práci, vykydlil starou, sehnal nějaké ty čokolády, koupil oblečení a i se oholim :-D , už si stačí přijít jen pro cenu, která by odmítla kolegu na "rozloučení" v restauraci?

Tak ji (debil..) kolega nakonec v jednom emailu napsal, ze denne snidam dve cokolady :D A mel pravdu (zejo na strest) Takze nakonec (a diky mu za to) jsem zvolil modrou lindl jako tu malinkou luxusni a misto packu cokolad (prece nebudu davat zene, ktera vi ze snidam denne dve nejake cokolady dávat cokoladu, jak kdybych ji daval poulku sindane) velkou kvetinu - cestou ke kvetinarstvi mi navic kolegyne boostnula vetou "chtela bych se rozloucit" tudis bylo legalni se s ni loucit a prinest kvetinu - tedy jsem nemusel ani premyslet jakou, abych nerekl kvetinou neco co nechci, hodil jsem jim tam litr a rekl at tam nejake to rosti nalozi :-p

Čokolády jsem rozdal ostatním samičkám (mimochodem docela je to sebralo, taková prkotina za kilčo a byly z toho vyjeaké jak já nevím co)

já myslim ze ve hre uz jsou dva scenare jen - ma nekoho a pak to nejak odroutuju na kamarádství, nemá nikoho a pak na to rande pujde. Dneska jsem byl podle mne execlentni a mrdal jsem tam kompliment za komplimentem8-) ale uplne brutalne. Sice abstinet, ale dal jsem si nejake to vino a slo to 8-)

nic nejde podle planu, občas dá člověk výpověd s tím, že se den před koncem přijde rozloučit, dá jí kytku, čokoládu a začne být děsně milý .. a poslední den jí zkusí pozvat na /rozlučku/ a pak zkusí nějaké to rande. To třeba plánujete několik měsícu a pak přijde ten den 31.5 a rozbije to SMS, že se chce rozloučit ona na obědě - jen já, ona A kolega. A už jde vaše strategie do píči.. pak za ni vyklepanej prijdete do kanclu jestli by nekam nesla, ona rekne ze ano, ale nemate z toho dobry pocit. Cekal jsem včera binární hodnotu ano/ne. Ne, dlouhé boje a roky smutku (aneb žena těchto kvalit chodí 1x za 5-7 let do mého života) - tedy boje pokračují..

ale houbeles, toho si tam pozvala ona, neb pochopila, co se chystá. Žádná večeře už nebude.

Tak nějak, že by již nic nemohlo být toho se nebojím, ale bojím se, že bude něco, co bude pro ni fajn, pro mne peklo - nebo pozvánka na horké maliny na kterou kývla (a kterou dnes odmítla s tím, že toho má hodně - zatím věřím i když mi to zrovna nepotěšilo) nebude mít takový průběh, jaký bych si přál. No uvidíme, po čekání na poslední den v práci se to zase prodlužuje :/

Prepáč, že Ti do toho vstupujem, ale ak si sa u nej dostal do tohto štádia (najprv áno na maliny, potom nie, lebo má toho veľa), je vysoko pravdepodobné, že Tvoje úsilie je zbytočné. Z nejakého dôvodu Ťa zaradila do kategórie "fajn chalan".
Ak je môj úsudok správny, máš už len poslednú, a dosť malú šancu - prestať prejavovať taký otvorený záujem a nejako zabezpečiť, aby aj po Tvojom odchode z práce mala o Tebe správy (samozrejme len pozitívne). Je potrebné, aby si v jej očiach zvýšil svoju cenu.

Možno sa Ti zdá, že neprejavuješ záujem tak okato. Ver tomu, že baby vnímajú takéto veci podstatne pozornejšie ako chlapi. Baby sa prirodzene snažia vyhýbať napätým situáciám a preto dokážu vycítiť záujem chalana niekedy skôr, ako samotný zamilovanec. A ak chalan pre babu neprichádza do úvahy, už vopred je pripravená na úhybné manévre, ktoré majú za cieľ udržať neželaného ctiteľa na dištanc bez toho, aby riskovali urazenú reakciu. Niektorí zástupcovia MP toto považujú za ženskú "vychcanosť". Ja sa skôr prikláňam k tomu, čo som spomenul vyššie - baby jednoducho obvykle nemajú rady napäté situácie a snažia sa vec riešiť v priateľskom duchu.

ahoj, nevadi ze do toho vstupjes.

Promin ale puvodne jsem na to uplne nechtel odpovidat (zase by mi to zvhli a cokoladu uz jsem udal). Nicmene nevim do jake patrim kategorie - fajn chalan? - netusim nevim, muj nazor je takovy ze ta holka to s tema klukama ma tak nejak - rekneme ze jinak nez jsou vseobecne zvyklosti. Takze at premyslim jak premyslim nejsem schopen si na to udelat nazor - ani jestli mam sanci, ani jestli nekoho ma. Skoro mam pocit ze kdybych se zeptal jestli nekoho ma, rekla by mi ano, kdybych se zeptal na to jestli muzeme nejakm jit odpovedela by taky ano a mozna by neco i bylo.

Myslim ze nekam pujdem a nechci byt zly ale to proste bude mnou vymodelovanej rozhovor best-pracitices na kterej se budu pekelne pripravovat - online ranking, naucene komplimenty, vsechny temata nastudovane, vsechno do posledniho detailu. A NE NEBUDU TO JÁ, bude to já po drillu psychologie a po přípravě na naprosto mnou řízenou komunikaci..

To je právě ten tvůj problém - všechno se snažíš mít pevně ve svých rukách a řídit to v kolejích, který ty položíš. Jenže ženský nejsou vagony, alespoň ty, co za něco stojí. Nechají tě být lokomotivou, ale přitom budou strojvedoucím, kterej ji řídí. Takže jakmile ženská přehodí výhybku, tak tě to vykolejí.
Nech rozjet vlak a dej tomu volnej průběh, pokud se ženská s tebou bude chtít projet, tak nastoupí a bude tahat za páčky. Protože ženská chce být strojvedoucí. A strojvedoucí nastupují do vlaku sami, nedaj se tam strčit násilím a pokud ano, rychle zatáhne za brzdu a zase vykočí.

Každopádně díky Azorovi vzniklo toto vlákno, za což mu tímto děkuji. A další poděkování pak posílám nicku "nononot" za tip na LEONIDAS. Pralinky se stopkou opravdu nemají konkurenci. Mimochodem, jednu prodejnu mají přímo na Hlavním nádraží.

Ja myslim ze to moc prehanas. Vidis peknu babu tak sa jej hned opytas diskretne mam doma super sampus nemas chut? a bud povie hej a ides (a potom musi clovek dalsi tyzden vypinat telefon nech neotravuje) alebo povie nie a mas ju na haku. P.S. Drahe cokolady mozes vymyslat potom po rokoch ked budes mat nejaku stabilnu a bude nuda a nebudes uz vediet co by si este vymyslel aby nebola nuda :)

Ja myslim ze to moc prehanas. Vidis peknu babu tak sa jej hned opytas diskretne mam doma super sampus nemas chut? a bud povie hej a ides (a potom musi clovek dalsi tyzden vypinat telefon nech neotravuje) alebo povie nie a mas ju na haku

Tohle plati s 99,97% zen. Problem je jak potkas 0,03% zenu - ta kdyz rekne "nie" tak pruermna perioda s jakou potkávam takhle elitní samičky je 5-7 let. Rekne ne a muzes si ze sveho zivota regulerne odepsat 5let..

ale jo - vem vsechny zeny ktere jsi kdy potkal, serad je dle kvality a odrizni vrsek - 4-5pet eltinich. Kdyz to nedokazes vyhodnotit jinak.

Tohle prece neni zadna teorie, jedna se o statisticko-matematicke vyjadreni toho jak mezi skupinou holek je casto vyskyt te elitni. Je to klasické normální rozděleni - chcete holku co je 70-80% - si spocitej jak pravdepodobne je ze takvou holku potkás - vcelku pravdepodobne a potkáváš jí hodně často. Ale já nechci holku co je "nad" 3/4 ostatních, hledam nějakou co je nad 299/300+ nebo tak neco.

Jo, tak hladaj. Az najdes a potom o 2roky mozno z toho vytriezvies, tak budes mat sok na cely zivot :-D
BTW. rob co chces len som ti chcel trochu poradit, ale vidim ze to nema vyznam, ked ludi hodnotis podla "kvality" (P.S. ono to je stejne jak s tymi cokoladami, ze ta super najkvalitnejsia cokolada za 500korun ked ju zacnes jest tak zidtis a)chuti jak obycajna za 5korun, alebo b)chuti este horsie :D)

Pokud hledáš nad 299/300+, zůstaneš navždy sám, jó kdybys byl Azor Bakala, Azor Kellner či tak nějak, tak potom můžeš snadno získat i xicht 999/1000+

Druhou otázkou je, jak dlouho bys s takovou anorektickou pi*kou ze "soutěží" krásy vydržel - a ona s tebou.

Vrať se na zem :-)

No a ty přímo vědecké přípravy a plánování: takhle babu na celý život IMHO nikdy nezískáš, možná tak vychytralou potforu (jdoucí po penězích jako slepice po flusu) na jeden pích. To musí přiletět jako zkrat, jako blesk z čistého nebe.

Přečti si Fuksův román Pan Theodor Mundstock ]:)
spoiler: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pan_Theodor_Mundstock

Tak nějak to taky vidím, pachtění se za "elitou" a ve finále zjistí, že je to mrcha, se kterou se nedá vydržet. Já bych osobně nějakou cílevědomou kariéristku nikdy nechtěl. Sice možná vydělá spoustu peněz a bude mít super pozici v nějaké firmě, ale k čemu to je, když ti neudělá večeři a děcka šoupne chůvě. Pocit štěstí v životě není o penězích a kariéře. Celej život se pachtit za něčím, co si stejně do hrobu nevezmeš?

já nevim, jestli to tu Azor někde přesně definoval, tu tzv. elitu, ale imho to přece myslí tak,
- jsou holky na hovno (k smíchu, k pláči, k ignoraci)
- jsou zlatokopky
- jsou holky na šuk
- jsou fajn kamarádky
- jsou fajn kamarádky na šuk

(dlouho jsem přemýšlel, jestli šéfkám vč. politických neudělat vlastní kategorii, ale nakonec je počitám do některé z prvních tří :D)

a imho ta azorova elita je nadřazená zlatokopkám a všem ostatním. Tedy žádná karieristická arogantní píča, metráková ošklivka či žena plakající u ordinace, ale nejlepší kamarádka, co splňuje invididuální a zásadní požadavky (vzhled i povaha) a krom toho podrží :)

Tak budes 5 rokov "vojizdet" priemerne kocky a trenovat balenie a vsetky tie serepeticky okolo a cakat na tu dalsiu "pecku". Ked pride budes pripraveny "kanec".
To je pekna haluz co tu zo mna vypadla :-) ale takto by to mohlo byt, ak by platila AZOR -ova teoria o prichodoch "osudovych" zien do Nasich zivotov. U mna bolo osudove narodenie mojho syna, to bola zmena o 180.

Já nechápu, proč se tady do Azora tak "opíráte" - náhodou je to pěkný, o co se snaží. Msslím si, že ta slečna, kdyby si to tady přečetla, tak hned ví, že se má Azora chytit a už nepustit. Zbytek tady bere ženský jako kus hadru - nedá tahle, však dá jiná - že?!
Je příjemné občas vidět, že nějakému chlapovi jde o to usilovat a snažit se o tu pro něj nej! Držím palce Azore!!!!!

Msslím si, že ta slečna, kdyby si to tady přečetla, tak hned ví, že se má Azora chytit

to je ten problem ze snivas o nejakom keby si to precetla namiesto toho aby jej to povedal a zavolal ju k sebe alebo niekde von, a nie planoval na poradni 3tyzdne a kocka nic netusi.

nedá tahle, však dá jiná - že?!

ano pretoze zenska sa neda znasilnovat a dokonca je to trestny cin. To si asi nepochopil ty. A znasilnovanie je aj ked do nej budes furt hucat cosi a ona nema zaujem a furt ju otravovat (to je zas stoking zas terstny cin).
Takze bud ma zaujem alebo nema. Ked sa jej opytas tak minimalne od toho momentu vie ze mas zaujem ty, a moze aj zmenit nazor po case. Ked jej nepovies nic a nadrbes jej cokoladu ktoru mozno vobec nema rada, tak co si o tom ma mysliet? Pytal sa jej vobec na jej nazor, co ma rada, ci vobec je horku cokoladu, apod?
Jo jo len hrajte divadlo a dufakte "ze to tady holka cte" LOL, ja len sa snazim poradit trochu realne.

no tak jen na úvod - jsem žena, proto asi na to mám jiný názor než ty.
Sice plánování "3 roky" je dlouho, ale zase se mi líbí, že mu na tom opravdu záleží a že se snaží vymyslet něco in než např obyčejnou fidorku nebo co jste mu to tady doporučovali.
azor se prostě snaží a toho si žena cení, takže i když zrovna nemá zájem, tak tímhle jí opravdu může dostat a ona názor změnit. Ale to většina chlapů nechápe a nemá ani tu nejmenší snahu o cokoliv
prostě a jednoduše mu fandím a říkám, že je takových málo jako on

host888

Mam pocit ze azor si vybera prave "tu skupinu" alebo dokonca to "vrchne" 0,3% z "tej skupiny". Namiesto toho aby siel kamsi von aj s "obycajnou" kockou a zistil jaku ma povahu apod (ja netvrdim ze ju musi hned pretiahnut ale ze ju zavola niekam kludne aj do vacsej spolocnosti s kamosmi/kami apod). Mozna mas super povahu a Azor by ta zaradil do tej 99,7% skupiny a vobec by nemal zaujem, a namiesto toho si bude pol roka cvicit nejake divadlo pre nejaku "herecku".
P.S. a ked sa mu paci nejaka "herecka" tak ju treba oslovit hned, a snazit sa spoznat lepsie, ono taketo zeny prave neznasaju slintosov co len ocumuju a slintaju na pozadi a neodvazia sa k nej ani ozvat.

Mozna mas super povahu a Azor by ta zaradil do tej 99,7% skupiny a vobec by nemal zaujem

díky :-)
Ale kam by mě Azor zařadil je mi celkem jedno, bo já bych zájem neměla tak či tak (bez urážky Azora - žiju s ženou ;-) )
taktéž bych šla na oslovení hned, ale tu čokoládu bych si vzala s sebou :-)

děkuji.

Oni tu přeáhánějí, pochopitelně čokoládu neplánuji 3 roky (plánoval jsem dlouho "akci NEloučená" a to jen z duvodu toho ze jsem potřeboval dát výpověd, najít práci a přežít výpovědní dobu = to jsou měsíce se kterýma člověk nehne), ale 14 dní předem jsem se tu ptal, když jsem nemohl žádnou rozumnou sehnat. Tenhle thread by nebyl, kdyby se dalo sehnat něco rozumného - vlastně jsem hledal to co jí adektávně ocenní tedy nějaké to 299/300+. Tzn 1 nejlepší na každý vzorek 300 čokolád.

p.s ještě jednou děkuji

OMG jaky darek? Chapes ze kon stoji 10tisic eur vyse (az po nekonecno) a mesacne naklady na ustajnenie su radovo 500eur/mesiac? Kon neni macka co pobehuje po byte a zere konzervu za 0,3eur.
P.S. teda ak nemyslis nejakeho cokoladoveho :D
Najd si normalnu kocku a nedavaj jej ziadne darceky lebo skrachujes skor jak si zasukas :D

10k euro? Kamaráde přesně to jsem si myslel,ale pak jsem zagooglil a slušného koně seženeš daleko levněj (mimochodem těch 10k eur bylo to co bych byl ochoten do toho dát) - i za 1100 euro (ok to bude nějakej chcípák) a tedy myslim ze neco mezi by se dalo - za 2k5 euro je to podle mne "fungujici" kun. A neprahnej porád - 500 euro? Za to ustájíš lidskou trojčenou rodinu. Zatim jsem to neřešil ale padnul mi do oka inzerát, kde psali cca 120 euro ustájení.
Samozrejme ze jsou drazsi kone - ale opravdu ji nechci uplacet ;)

A nad 10k euro by mi to priznam se bylo i trosku neprijemne - ackoliv cekam, ze kdyby mi to vratila tak to prodam z nejakou mensi ztratou (za ten pokus ze se bude darek libit bych klidně 1k euro pustil)

Hele zatim je pro mne jen duležité jestli někam pujdem - položit otázky: Máš ráda koně, máš nějakého? klisna kobila a podle situace jestli by nějakého chtěla či jestli jezdí apod. Zatim prvnotní nápad a ten je POUZE dobrý (přesto už jsem googlil a koukla na nějaké koně) abych identfikoval orázky na které budu chtit odpověd (a musim ji je položit) a teprve podle toho se uvidí jestli jo nebo ne. Zatim nic nekupuju :-)

bavte sa kludne o konoch o com chces ale NIC jej nekupuj. Darcek zena vezme rada ale nic za to necakaj, zena neni burza.
Starostlivost o kona je draha a "ustajnenie" neni to co si ty myslis ustajnenim. Musi s nim niekto DENNE (bez vynimky kazdy den) minimalne chodit do kolecka idealne jazdit inac zdochne. Preto je to drahe ptz musis platit fulltime job vpodstate nejakemu staratelovi a jazdcovi. Plus veterinar a to neni sranda tam ine sumy lietaju, to neplati tvoja zdravotna poistka :) Plus si chod pozret kolko stoji jazdecke vybavenie od kozeneho sedla cez nohavice po prilbu atd. Sa ti pretocia oci. A cena kona neni taka ze to zas predas a hihi, ono to silne zavisi od stavu kona a veku, ked kupis za 10k tak sa moze stat ze to predas za 1k apod. Kamoska ma kona tak trochu mam prehlad o sumach a to financuje jeden chalan so sialenym platom inac by to nebolo realne.
Ked chces si zajazdit obcas tak su urcite firmy ktore to ponukaju ze si zajazdit, co sa ale najprv musi clovek naucit neni to trivialita a je to aj trochu nebezpecne.

:-p Neporadil jsi mi ani čokoládu, takže s koněm si nechám radit od kamarádky, která tohoto přerostlého psa VLASTNÍ a když to dokáže někdo uplatit s platem prodavačky, tak to zvládnu taky. A nechci se bavit o penezich, proste jsem jen konstatoval, ze to zvolim jako téma hovoru a pak se uvidí. Kdyžtak to zkusím - ostatně ho po měsíci mužu prodat ne? Muzes si ho měsíc zkoušet a když nebude líbit, prodáme. Mam spoustu kamarádek co se o koně fakt zajímají, takže se rozhodně zde nebudu radit na poradně co a jak mam koupit. Za mne je to zatim potencialni dárek, který jsem pripraven darovat, pokud to bude mozne.
Ano pocitam s tim, ze to bude vyzadovat OPEX i CAPEX.. ale ustajeni snad pokryjou dividendy z ČEZu a Pegasu :-D
--
S kamarádkou (a ne s Tebou zdovolenim) resim jake dotazy ji mam polozit, abych se dozvedel co nejvetsi informace pro priprat ze rekne ze kone nema a naznaci ze by chtela. Koně se prej neliší jen barvou :-D

Než jí toho koňa koupíš, tak se nezapomeň vcítit do její situace. Přijmout něco takovýho (opravdu velkej a drahej dar) totiž znamená něco jako závazek, takže ti to žádná ženská s charakterem a rovnou páteří nepřijme, naopak ji to vyděsí, protože by to brala jako určitou formu nátlaku. Přečti si tu moji analogii s vlakem, kterou jsem ti popsal výše. Koňa jí kup až tehdy, až spolu budete bydlet. Do tý doby ji uplácej plyšovýma koňama, nebo může rajtovat na koňa na tobě. Protože všeho moc škodí a co je moc, to je příliš. Navíc by tě mohla zařadit do škatulky "neracionálně uvažující a jednající magor, do života nevhodnej" a z té se už těžko dostává. Sám chceš chytrou babu, tak se před ní nechovej jak debil, protože takovýho určitě nehledá a pokud jo, tak takovou zase nechceš ty.

:-) Věř, že to pečlivě uvážím http://www.inzerce-koni.cz/anglicky-plnokrevnik/50 99-prodam-valacha-a1-1/ Myslim, že pokud je to rozumná dívka (a tu chci) tak nevhodný dárek dokáže nepřijmout aniž by byla naštvaná ne? Jsme dosplělí lidé, kteří umí komunikovat. Promin je to nevhodné a já řeknu ok, zkus se na něm projet a já Tě místo toho zvu na večeři, problem - solved. Nevim co je na clověku, kterej ji koupit k nejake prilezitosti zvire ktere ma rada magorovitého. Magor bych byl kdybych vypaloval krabičky sirek/cigaret a lepil z toho srdce.. nebo z holubu z nosu.

tak nevhodný dárek dokáže nepřijmout aniž by byla naštvaná ne?

Vůbec jsi to nepochopil. Nejde o to, že by se naštvala, ale těžko bude chtít borca, co jí cpe koňa jako dárek, aniž by ji vlastně vůbec důvěrně znal. Nejen, že odmítne tvůj dar (ještě k tomu možná danajský), ale je dost pravděpodobný, že tímto činem nadobro zlomíš klíč k jejímu srdci, protože se tě bude bát.

Magor bych byl kdybych vypaloval krabičky sirek/cigaret a lepil z toho srdce.. nebo z holubu z nosu.

Magoři jsou opravdu rozliční, už jsem jich v životě potkal dost.

pro mne nejakej obyčejnej o kterém muze rict ze je hezky (ciste pravdepodobnostni) ze bych ji ho dal jako nahodou, jinak myslim ze mi sice rekla ano, ale nepocita moc s tim ze to bude rande. Tedy na tu schuzku pokud realne nekam pujdem nedostane nic :-p. Pokud nikam nepujdeme dostane ten stan v africe, pokud se to bude vyvíjet dosane koně :-D Uf, a je to! Tohle je taky fajn: http://www.megadarky.cz/darky-z-lasky/41071-zlata- ruze.html

Normalny vztah: "kupime si kona(e) / farmu a budeme jazdit a mat 10deti a bude nam fajn"
Mam pocit ze ty to beres akoze: "ja ti dam kona a ja za to daco chcem". Takto to nefunguje, zena je clovek, ne trhovisko :) Takymto stylom ziskas velmi pravdepodobne len velmi falosne "lasky" a budes cely zivot kupovat jak vol, aby si nieco dostal.
Ok ja fakt koncim, upozorneny si bol, zbytok necham na tebe :-)

Uz pekna haluska je ta cokolada, ten kon, tak to je ciste sialenstvo. Kazdy rok pred vianocami upozornuju ludi, aby nekupovali detom zvieratka (maleho tipu), ze ich to omrzi a potom s tym bude problem a pojde to do utulku. Ty ides kupit kona zenskej, ktoru absolutne nepoznas (teda poznas, ale iba z prace) a pocul si ju hovorit (v horsom pripade od niekoho), ze ma rada kone. Mal si ty uz nieco do cinenia s nejakou zenskou? Lebo takto ako na to ides ty to teda na sto percent nefunguje.

Azore, neblazni a pribrzdi. Myslim, ze jsme na tom zhruba podobne se zenskejma, snad jedine s tim rozdilem, ze ja nedisponuju takovym kapitalem (neb jsem nebyl nikdy moc dravy na penize). Zensky pro vztah se mi vyhybaly obloukem, mel jsem hromadu kamaradek ale zadna nidky se mnou nechtela nic vic mit, i kdyz fakt fajn zensky. Nejake sahodlouhe planovani neni vubec uspesne. Na prachy a drahy darky zbalis akorat kurvu, ktera je z tebe bude vysavat a pri prvni prilezitosti ti zdrhne s nejakym fesnejsim a bohatsim. Vykaslal jsem se na to vsechno a se vsim smirenej nechal bezet cas. No a pred rokem (a dva mesice) na jedne akci po serii uplnych nahod jsem poznal jednu naprosto supr slecnu. A vikend na to dlouha prochazka se spoustou povidani.. a od te doby jsme spolu. Fakt se vykasli na planovani. Vezmi kytku (malinkou, zadny puget) a jdete na obed nebo na kafe. Nech konverzaci volne plynout, zadne rizeni nekam. A pak uvidis. Treba zjistis, co ma rada a nejakou drobnosti (DROBNOSTI) ji napriste potesit (bude si vazit toho, ze si z te konverzace neco pamatujes). Jakekoli planovani fakt nema smysl.

džejáre, máš naprostou pravdu. Azorův problém je v tom, že on si myslí, že babu, která o něj očividně nestojí, získá drahým dárkem. Kromě toho sbalit babu v práci, kde ji potkávám každý den je to úplně nejjednodušší, k tomu nepotřebuju žádný dárky, stačí jenom pozorovací talent a kalendář....

Azore
Tak tu Mařku někam vem a když nebude chtít,tak se na ni vyser.
Jsou určité samičky,které vyžadují stálý zájem o ně.Časem stupnují zájem o svou osobu a v momentě,kdy naznají,že Tvuj zájem vuči její osobě není v kompetenci s jejímy nároky,pošlou Tě do hajzlu,ikdybys jim zachránil život.

A co čekáš, že řeknu? Pakárna, dostal jsem se ke stolu a pochválil jí vlasy a pak ALT+F4. Proc? Uz jen to ze holka, co je v tomhle baru ma už minusove body za tohle, je to holka co ji v tom videu typek nezna a ještě neni ani hezka. Je to uplně něco jiného než život, naprosto mimo. To je přesně styl ubožáku o což nestojím. Nehezkav holka v baru nactiletych, kterou neznam - heh to je tak proste a jednoduche - to neni boj o holy zivot jakoi to mam s tou kolegyni.

Neco jako burza - prosperujete s virtualnimi penezmi, ale jak prijde prvni propad kdyz tam nastrkáte mego vlastnich je to uplně jiná hra.

Chtěl bych poznat tu slečnu, o kterou usiluješ.

Není mi jasné, co je špatné na páteční zábavě. Kde jinde chceš ke známosti přijít? Právě naopak, je to docela podobné jako v životě (usuzuji z mých skromných zkušeností).

Jestli jsem tě nějak popudil, tak se omlouvám.

netodknutl ani nepobudil.

Pokud vyhraju jeji srdce, tak Ti klidně nebudu se bránit se setkat, samozrejme ne ve dvou ;) Ale klidne bychom se mohli spolecne potkat. Fotku mam ale narozdil od tech co tu berou zeny jako hadr nezverejnim.

Špatný byl ten podnik, dle videa - proti páteční zábavě nic nemám, ale preferoval bych venkovní restaruaci s pohárem či procházku se psem - to je ta správná dívka, ne nějaká v baru s mobilem. Známosti nehledám, proč bych měl ::) vzdycky byla v mém zivote zena, co byla aktualne "top" a i kdyz treba nekoho ma, nebudu hledat dalsi.

Navic si myslim ze tahle holka neumela v assembleru, ackliv oskliva byla :-D