Přidat článek mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem O (ne)škodlivosti 5G sietí

Myslím, že tohle se dá vynechat. Odpůrci 5G to nebudou sledovat, a když už budou, nic jim to neřekne. Zaměřil bych se na vyvracení JEJICH konkrétních argumentů vůči 5G. První, co bych zdůraznil je, že neexistuje žádné 5G záření, ale že 5G znamená pokročilejší technologii a ten pokrok se týká kratší odezvy, možnosti obsloužit v jednom okamžiku daleko větší počet klientů a rychlejšího přenosu dat. U telefonování asi kratší odezvu moc nevyužijeme a přenos dat také ne. Možnost obsloužení většího množství klientů se využije jen tam, kde se větší množství lidí najednou vyskytuje.... Kdybychom se tedy zeptali, jaké záření/kmitočty 5G ( tedy nejmodernější síť) využívá, zjistíme, že různé :-) a také, že NEJSOU nějak NOVÉ. Dokonce v ČR dojde, jak video zmínilo, k využití NIŽŠÍCH kmitočtů, než používá WiFi- tedy 700 MHz. Další kmitočet v ČR je mezi 3,5 GHz a 3,8 GHz . Část pásma 3,7 GHz už je například využívána na internet v síti Nordic telecom. Lidé mnohdy netuší, jaké frekvence používá jejich současný mobilní telefon...Čeští síťoví operátoři provozují mobilní sítě v pásmech 800, 900, 1 800 a 2 100 a 2 600 MHz. V pásmech 800, 1 800 a 2 600 využívají primárně technologii LTE, v pásmu 900 MHz starou GSM (2G) síť a v pásmu 2 100 MHz je to převážně UMTS (3G)- ( stav rok 2017). Takže pokud se bavíme o kmitočtech v ČR, zajímají nás hlavně 700 MHz ( v tom vysílala televize) a 3,7 GHz ( z toho už kousek používá Nordic Telecom a PODA). Další kmitočet je 26 GHz, ten zatím plánován není a v Evropě ho používá jen několik států, myslím Finsko a Itálie a nebude asi plošně (progressive adoption of this band by 5G operators will initially be focused on congested hot-spots, major transport paths and industrial sites.) Největší obavy mají odpůrci asi z 60 GHz ( kvůli "kyslíku" :-D ) a teď někteří zjistili, že toto pásmo se už pár let využívá, hlavně pro spojení dvou míst ( dokonce už někteří uveřejňují seznamy 60 GHz vysílačů, které objevili na netu).

Další obava, která se šíří mezi odpůrci je množství vysílačů- očekávají je všude,plošně, co 200-300 metrů. Další, špatně pochopený aspekt 5G sítí jsou anteny. Odpůrci úplně pomíjí, že zacílením vysílání anteny na příjemce se ušetří výkon, snížením rušení z okolí a vysílání z takové anteny označují za "paprsek" který se jim propálí do mozku :-D . Tedy přednost této anteny ( je to, myslím, spíš soustava antenek) je obrácena v opak- ohrožení paprskem.

Poslední "hit" odpůrců, který jsem zachytil je případ Bruselu, kde prý vyžadují nižší "záření" než u nás. ...Příklad tvrzení: " Z uvedeného vyplývá, že hodnota E = 0,6 V/m respektující princip předběžné opatrnosti se nedá v budoucnu zajistit, pokud v okolí vašeho domu napočítáte 10 i více základnových stanic do vzdálenosti 250–300 m. Pozorný čtenář si může orientačně vypočítat, kolik základnových stanic by teoreticky mohl mít kolem svého bydliště, aby oficiální limity 41–61 V/m mohly být naplněny. Upozorňuji, že intenzity E se nesčítají aritmeticky, ale vektorově." ( https://elektro.tzb-info.cz/13319-ucinky-elektromagnetickeho-pole-na-lidsky-organismus )

Lidé si neuvědomují, že 5G technologie je DRAHÁ, takže rozhodně nebude všude a plošně a že je její šíření závislé na platících klientech- nemá cenu to budovat někde, kde o to není zájem a tudíž to bude ztrátové. Operátorům se musí nová technologie v prvé řadě ZAPLATIT. Nikdo také nemá zájem, zářit vysokým výkonem nazdařbůh- ten provoz něco stojí. Mobily s 5G jsou drahé a ještě chvíli budou a i ty budou převážně využívat předchozí generace při běžné činnosti. Připojení domácností na tuto síť nepředpokládám v masovém měřítku... například v našem městě je prakticky každý dům na rozvodu kabelové televize s desítkami tv programů a od tohoto podzimu má rychlost internetu začínat na 100 Mb/s ( v současnosti okolo 30 Mb/s)... Za mě dobrý zdroj: http://5gobservatory.eu/

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na články