Toto je dost tezke posoudit jen na zaklade chovani. Jedinne, kdy to jde bezpecne poznat je, ze disk neustale startuje. Pri startu ma odber az 3A na 12V. To uz se zdrojem pekne zacvici, hlavne kdyz je disku vice....V článku mi trochu chybí to, jak se prakticky projevuje vadný zdroj.
Na testy je dobry jen a pouze osciloskop a zatez.
Priciny nepouzitelnosti vetsiny zdroju jsou vadne (nafoukle, vyschle) kondiky.
Fakt je, ze by se sem hodilo - tolerance jednotlivych vetvi (alespon zhruba si to kazdy muze overit v BIOSu, jak na tom je), typy zdroju apod. Neco podobneho bylo zpracovano na svethardware.cz.
Jinak tvuj zdroj mam 2x - je postaven na Seasonicu s japonskyma lepsima kondikama. Proto daval vyrobce 5 let zaruku. Dokonce kompletne vymenoval jednu serii kvuli hlucnemu vetraku... Problem je, ze tento zdroj ma slusnou ochranu proti nerovnomernemu odberu. Pri pretizeni se odmitne zapnout. S tim uz jsem se setkal - ale s tim rozdilem, ze PC se zapnul v 1 pripde z 5. Se zdrojem od EC, ktery byl bez teto pomucky PC take fungoval bez problemu...
Muj nazor je, ze jsi mohl byt na hrane, proto ta nestabilita. Pripadne zkus to v jimen PC a reklamuj. Vyjimka potvrzuje pravidlo.
Jinak by stalo za to uvest, ze stare historicke zdroje byly konstruovany na 5V, 12V byl jen doplnek. S postupnymi revizemi ATX se vsak specifikace zacaly menit. Takze neni zdroj jako zdroj a redukce jsou mnohdy kontraproduktivni. Nejkrasnejsi bylo, kdyz jsem se potkal s PC ve stare case a P4@1,8GHz byl napajen zdrojem 90W s temito specifikacemi: 5V - 10A, 12V - 1,5A, -12V - 0,2A, 3,3V - 6A... A jelo to (prvnich 15 minut)!!!