
Analýza Windows 10: Ve svém principu jde o pouhý terminál na sběr informací o uživateli, jeho prstec
Redakce AE News přináší exkluzivní poznatky od našeho administrátora o nejnovějším operačním systému Windows 10 z dílny Microsoftu. Předpokládáme, že po přečtení článku se již budete dívat jinak na svůj počítač, a to pokaždé, když ho zapnete.
Tak Aeronet snad netřeba, ne?
What? Ten server neznám, ale článek to IMHO špatný není...
asi žiješ na marsu. je to jako bys odkazoval na článek z webu, financovanému kim čong unem nebo adamem b.bartošem. nebo třeba hnůj typu zvědavec.org - to nejsou zdroje informací ani náhodou.
Takže nic (či skoro nic) tam z toho článku neplatí?
Zajímá mě to technicky, ne ideologicky.
ten článek by musel být na normálním webu, abych se na to neštítíl kliknout, ne kde jsou vydavatelem kágébáci z ruské ambasády. jak chceš vynechat falšování a ideologii u webu, který publikuje jenom vylhané nebo jednostranně upravené články?
neřeším fungování windows na síti, nesedím u nich s wiresharkem, i když o mediaplayeru si nemyslím nic dobrého.
o androidu si taky nemyslím nic, většina trhu se rozhodla a jak jsou hepy.
tvůj vlastní odkaz je mnohem užitečnější než ten kágébácký paskvil.
Autor článku prezentuje věci, které zjisitl pomoci WireSharku a jinách podobnách nástrojů, nevidím na tom nic zvrhlého dokonce ani kágebáckého. Ostatně, tvrzení v článku jsou lehko ověřitelná (ale nechtějte to po mě, W10 nemám). To, že se štítíš někam kliknout, je jaksi tvůj boj. Nenutím tě to číst, dokonce tě ani nenutím vyjadřovat se k tomu.
Můžeš klidně dál sedět tiše u PC a onanovat nad svou bezchybností...
za 100 bodu...skoda, ze se neda dat plus jebo palec nahoru. debilita vetsiny clenu poradny je vysoka a dle vseho stoupa. jeste, ze do te skatule nezapadaji vsichni.
maso: chceš říct, že jsi stejný vypatlanec jako tento anonym?
ten ruský propagantistický web co roznáší pouze lež, že něco zjišťoval s wiresharkem? nenech se vysmát. najdi lepší zdroj a nebuď trapný.
a mohu-li použít tvůj termín: ta onanující lama radeček pod tebou, to máš chrabrého zastánce. ten bfu už kromě antivirů rozumí i windows. chceš toho trotla dál krmit?
"tvrzení v článku jsou lehko ověřitelná (ale nechtějte to po mě, W10 nemám)"
To je stejná kravina jako říkat "Nové Oktávie jsou naprd, hrozně blbě se řídí a mají mizerně vymyšlený interiér...samozřejmě jsem v ní nikdy neseděl, nikdy ji neřídil, ale je to fakt".
Že si W10 po zapnutí kamery sahají na nějaký server? A co dělají starší W a jiné systémy při kontrolách aktuálních ovladačů? Že W10 odesílají to, co se píše na klávesnici? To bych chtěl vidět tu reakci Unijní Komise. Té stačilo, že je ve Win integrovaný prohlížeč a jaké to bylo pozdvižení. Aeronet je žumpa. Ále chápu, že jeho obhájci jsou lidé, kteří mu bezvýhradně věří a dokážou tvrdit "sice o tom nevím vůbec nic, ale je to pravda".
V komentářích je pár perel
Problém je také v tom, že přímo odesílají data třetím stranám a vůbec to netají.
Stačí se podívat na vlastníka domény nsatc.net (nsatc.net)
Vyskočí firma index.php
A už to máme – sledování použitých obrázků, materiálů atp, zkrátka vše, co nějak spadá pod ochranu práv. Samozřejmě název NSA asociuje největší bezpečnostní aparát USA, takže jestli pro ně dělají jako kontraktor nebo ne, ptejte se jinde.
Takže všichni, co si desítky nainstalovali a zpřístupnili svoje stará data na disku, tak samozřejmě mohou očekávat žaloby na porušení autorských práv – třeba i jednoho obrázku staženého z Internetu.
Je to otázka roku, dvou, než se sežene dostatečné množství dat, provedou analýzy, ale pak to bude hukot (USA firmy si tak vytáhnou tolik peněz z jiných, že tím zaplácnou v pohodě dluh)
Např. se také velmi rychle zjistí pro zadavatele, kam všude se jeho logo firmy dostalo, nebo nějaká prezentace pod NDA…
No, příkladem budiž třeba obal na DVD, ten je pod autorskými právy určitě…
Trochu nechápu, proč data dostává také akamai.com (akadns.net)
A opravte si jasnou chybu – Nelze zřejmě zachytit, co vám píše druhá strana v kryptované komunikaci – samozřejmě zachytit to v pohodě lze, např. v tom, co daný šifrovací program posílá na monitor – tj. když to přečtete Vy, tak pro OS je to hračka, když všechna data lezou přes jeho uzavřené API (viz funkce GDI).
Jinak těch 80 MB dat – co když jsou to všechno data, co zachytí mikrofon?
V šumu z okolí může být spousta dat či tajné komunikace a solidní programy to v pohodě vytáhnou….
Musim uznat, že je to zajímavá teorie.
Tak ten akamai by mi asi vadil ze všeho nejmíň...
Když si stáhnu obrázek, porušuju nějaká autorská práva? Nebo film? Nebo MP3? V souvislosti s bláboly rádoby vzdělaných lidí na téhle poradně mě napadá text jedné písničky od Visacího Zámku:
"Ježíši Kriste
Kdybys dnes přišel do Prahy
Chodil bys chvíli po ulicích
Zjistil že všechno je v prd€li"
Jen s tím rozdílem, že blbost je rozdělená statisticky rovnoměrně a nekoncentruje se tedy významněji ani v Praze ani v jiném městě ČR.
Nikde není psáno ani řečeno, že v článku uvedené špehování MS nenacpe do Windows 7/8/8.1 s nějakou aktualizací... Taky by byli padlí na hlavu, kdyby je to nenapadlo.
Zajímavé kecání z rádia o super W10.
www.youtube.com
Mno, jestli on borec z aeronetu netestoval W10 Technical Preview...i když i tam by si musel některé věci mírně poupravit.
Pro pobavení
Schválně pro porovnání - video na stejné téma. Já tedy více věřím tomu tvému.
Ale v tom mém jsou větší kašpaři.
watch
kdyby na linuxu chodily hry pro windowsy a asio4all pro hudebni appky jedu rovnou na ubuntu a na windows kašlu ale i kdybych měl mít pirátské windows xp nebo 7 do desítek nejdu
mám imac 2011 3 roky starý a má jen lehce chycené ramky ale jede a ja je koupím nové a dále doufám že apple nešpehujje uživatele a pokud ne neřeším to a ramky se koupí a macík pojede