BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
a pro linux porad nic
tam si to clovek musi hezky bouchat do prikazove radky ( ne ze by nebylo mozne mit stejnou funkcnost, akorat takhle je to pro nas line pohodlnejsi
)
A co potrebujes take co je v cainovy a v linuxe nemas? Je pravda, ze all-in-one riesenia nepoznam sice, ale zase kazde osobitne je lepsie ako to v implementovane cainovy. Caina pouzivaju len ludia, co su lenivi. Ako napr ja;o).
Inak najvacsou slabinou caina je podla mna zatial podpora wifi, ktora tam sice papierovo uz nejaky ten mesiac je ale inak v praxi nie je velmi vyuzitelna (aj ked je pravda, ze cca pred 2-3 rokmi som cez caina promiskuitoval vo vzduchu a odchytaval par dni celkom zaujimave informacie;o)).
Pokial tam nebude injector pre wep a wpa tak bude cain zaostavat za linuxovym nastrojmi.
vsak jsem rikal, ze ty nastroje mam, ale my ( ty a ja ) lini bychom all in one reseni uvitali
u windows jsou u wifi obecne problem ovladace. Zejmena ty brani v pouziti vlastnosti takovychto softwaru
buchat do prikazoveho riadku a mat rovnaku funkcnost? to snad nemyslis vazne?! to potom nepoznas moznosti Cain & Abel. napisat si v shelly script ktory vypocita MD5 hash, popripade nejaky slovnikovy utok este neznamena rovnaka funkcnost. ak ti krivdim, rad si tie tvoje scripty pozriem.
netreba zabudat na to, ze Cain zdaleka nie je len o wifi(vznikal v dobach ked o wifi este nikto ani nesnival a za inym ucelom, napriek tomu sa podpora wifi stale zvacsuje)
napr. rozsah podpory rainbow tables je pravdepodobne bezkonkurencny
Samozrejme, ze nie je. Ale stale sa neviem zbavit pocitu, ze ako komplexny nastroj cain zaspal vyvoj v oblasti wifi. Bez arp poisoningu je na wifi prakticky nepouzitelny. Hned prve mesiace po vydani mal problemy podporovat narozsirenejsie karty (orinoca a prism2 chipsety) a bol som z toho dost znechuteny (co mi zostalo dodnes).
A to o to viac, ze uz od rannych verzii som bol tymto programom zo zaciatku nadseny a aktivne testoval jeho betaverzie (s maom sme si vymienali maily ohladom bugov a dokonca aj pisali cez icq ked sme si nieco vysvetloval). Takze mam celkom hrejivy pocit, ze som svojou trosku prispel kedysik k vyvoju caina;o).
Dnes uz cain nepouzivam lebo mi takmer nema co ponuknut.
suhlasim, ze v oblasi wifi ma este nejake rezervy ale ako riesenie "all in one" asi nema konkureciu napr. ako som uz spominal -oblast rainbow tables
mne napr. chyba moznost bruteforce prip. kryptoanalyza(rainbow tables) syskey startup password, no pokial viem zatial brute-force dokaze len Elcomsoft(v podstate kvoli uplnosti, aj tak sa to v reale zriedka pouziva)