Test pěti 400W levných zdrojů.
Nic co by nebylo známo tomu, kdo se jen troch zajímá o kvalitu zdrojů.
(ani vyjímka nepotvrzuje pravidlo)
Zdroj: PCtuning
Nic co by nebylo známo tomu, kdo se jen troch zajímá o kvalitu zdrojů.
(ani vyjímka nepotvrzuje pravidlo)
Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru
v podstatě se potvrdilo, co tu říkáme už roky..
Tak u mně se bohužel výjimka, potvrzující pravidlo, projevila.
I Ferrari se může pokazit a navíc při tvém denodením vytížení toho zdroje(dvě g.kary), by to pačmácký šrot nevydržel ani týden.
Jak tam chybí Evolve, není to reprezentativní vzorek.
nebo trus - jeden náš místní "obchodník" nebere jinou značku, čekám kdy zavře krám.
Naprosto očekávatelný výsledek. Ale díky za odkaz, bude se ještě hodit, až budu nějakému BFU skládat počítač a on bude chtít šetřit na zdroji, nejlépe zakoupením nějakého kompletu zdroje a skříně za 800.
mno, merit zdroje voltmetrem od tamana, tomu rikam profesionalni pristup, zdroje se meri trosicku jinak :) necim takovym http://sunmoonate.com/en/ArticleShow.asp?ArticleID =96
A až to změří "něčín takový", tak určitě EC krám bude hnedle na prvním fleku.
to prece nikdo nerek, ale ubytek napeti je mensi zlo, nez zvlneni, ktere mi poskodi komponenty drive, nez nizke napeti
Daleko dříve se projeví menší napětí, nestabilita v zátěži, jak zvlnění, které je vice méně u všech zdrojů, záleží na kvalitě zdroje.
napr. graficka karta ti pri napeti 10V maximalne odmitne fungovat, ale pri stabilnich, ale zvlnenych 12V ti shori regulacni obvody, zvneni ±1V ti multimetr neukaze, zvlast kdyz bude mit vysoku frekvenci 20 a vice kHz, ja se totiz nevyjadruji ke kvalitam zroju, ale k metodice mereni, ktera je v tomto pripade na hranici diletanstvi, tu samou vytku bych napsal, kdyby stejnym zpusobem merili "super" zdroje
V tomto s panem "x" souhlasím. On je problém, že "vítězí" "velké" číslo a takový pseudozdroj valnou část provozu není zatěžován nad jeho mez. Pochopitelně z hlediska funkce je na výstupu spínaného regulátoru vždy nějaké zvlnění. Jde ovšem o jeho úroveň a hlavně všelijaké náhodné špičky, které jsou obvykle produktem buď proniklým rušením a přepětím z rozvodné sítě nn (mizerné filtry a přepěťové ochrany na vstupu + mizerné kondenzátory), nebo špatné funkce regulační smyčky (přeregulování, apod.), případně "samovolné" zákmity vlivem nekvalitních výkonových obvodů, včetně provedení indukčností, atd. On i ten pseudozdroj může tak nějak pracovat určitou dobu bez zjevných negativních projevů, ale jednak člověk a komponenty neví dne a hodiny, jednak ty prasácké průběhy jsou velmi zákeřné. Obvykle likvidují kondenzátory napájení CPU, GPU a mají dost neblahý vliv na HDD
Fluke nazýváš voltmetrem od ťamana? V tom případě můžeš postavit Mercedesy na úroveň Dacie.
A tohle vyrábí kdo? Stačí si přepnout jazykovou verzi...
Ale je pravda, že měření vypadá opravdu jinak i kdyby bylo improvizované.
Mám dojem, že "Obr" si ukousl příliš velké sousto.
Dle mého spínané zdroje takových výkonů mají výrobcem předepsanou minimální zátěž. Ani provedení zátěže a absence měření zvlnění a vůbec celá metodika a popis zkoušených zdrojů není nic moc. Bohužel je to nad odborné znalosti recenzenta a vzhledem k jeho obvyklým reakcím v diskuzi ten test může být nakonec kontraproduktivní.
Ale téma Evolve se tu v jedné otázce na sestavu zjevil:
Prodejce zde uvádí certifikaci 80+ a doprovodný ilustrační snímek jako by to potvrzoval. Ovšem nic není ani na stránkách výrobce všeho možného, natož na stránkách autority, kde ani výrobce není.
Každopádně Fortrony řady APN nemají certifikaci 80+, jak mylně uvádí mnohé obchody, protože sám výrobce to nedeklaruje.