BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Co programujes? Je ti doufam jasny, ze pokud napriklad pouzivas MS Visual Studio, ze asi prechazet z Windows nemuzes.
Jinak obecne muzes na linuxu delat cokoli krome hrani DX10/11 her a pouzivani nekterych specifickych programu (napriklad nektere ucetni systemy), ktere proste funguji jen pod Windows. Pro zacatecnika je nejednodussi nainstalovat a pouzivat Ubuntu.
Nedá se tomu říct ani tak programování, jedná se více méně o tvorbu webů a pár věcí do různých serverů. Ubuntu sem zkoušel, ale vadí mi, že při zapnutí PC si musím vybírat z Windowsu a Ubuntu.
Pouzivam na internet, tvorbu webu (php, redakcni systemy), prehravani filmu a obcasne hrani her (DX9) s uspechem Linux Mint (klon Ubuntu, zacatecnikovi bych ale radeji poradil primo Ubuntu), na tohle pouziti je ten system dokonce velmi vhodny.
To je samozrejme nesmysl, zalohuj si disk a proved instalaci ubuntu, nedavej ale automatiku, ale rucni rozdeleni oddilu disku, tam si to nastavis tak, aby si Windows vyrusil uplne, jak konkretne ti neporadim, nevidim do tveho PC.