Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkoušky na Gymnazium

Dobrý den,příští rok bych rád podal přihlášku na gymnázium a moc rád bych se zkouškami uspěl.JSem nyní v8. třídě,tudíž mám na učení rok a má otázka zní: Jak bych se měl na ty zkoušky učit. díky moc

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Gratuluju, po dlouhé době se tu objevil srozumitelně česky napsaný dotaz od někoho takového věku. Je…
Potkan007 23.04.2013 19:03
Potkan007
Vypadá to jako pohodička ... Po tom, co jsem tady četl vaše názory na SŠ elektrotechniky (zvlášť pro…
albru123 24.04.2013 19:17
albru123
ja myslim ze el.technicka SS je stejne dobra priprava jak gymnazium, ak chces ist na el.technicku vy…
MM.. 24.04.2013 19:20
MM..
Jde mi o to programování, od kamrádů, kteří tam již jsou vím, že se učí hlavně C++ se kterým mám zku…
albru123 24.04.2013 19:28
albru123
na SS elektrotechnickej urcite budes mat aj fyziku. Fyzika a matika na vyske je uplne ina liga to sa… nový
MM.. 24.04.2013 19:49
MM..
Jj :-D C++ je dle mě i dosti jednoduchý, jelikož jsem začínal na VB2010 tak asi no problem. "Tam" my… nový
albru123 24.04.2013 20:37
albru123
C++ je dle mě i dosti jednoduchý, jelikož jsem začínal na VB2010 Tak to bude těžké vystřízlivění. nový
Wikan 24.04.2013 20:39
Wikan
Beru na vědomí, protože po zkušenosti s C++ jsem od desktop aplikací dal tak trochu ruce pryč, teď m… nový
albru123 24.04.2013 21:27
albru123
Ja som mal na gympli pocit ze hlavny doraz je na dejepis a zemepis a ze co tazi nejaky Hugo Chavez k… nový
MM.. 24.04.2013 20:59
MM..
Každej gympl je trošku zaměřenej podle vedení. Naši školu řídí biologikářka a chemikář, takže kladou… nový
Potkan007 24.04.2013 21:12
Potkan007
K P.S.: Už teď nemám na nějaké knihy peníze, jestli to bude jinak zapár let fakt netuším, a na nějak… nový
albru123 24.04.2013 21:31
albru123
Dnes mas internet, nepotrebujes knihy. Ked som ja chodil na strednu tak internet neexistoval. Existo… nový
MM.. 24.04.2013 21:37
MM..
1. Jelikož mi vyhovují učebnice, tak preferuji tištěnou formu, internetu se nebráním, ale informace… nový
albru123 24.04.2013 21:41
albru123
V dnešní době je vývoj takový, že jsou spíš zastaralé informace v knihách. nový
Potkan007 24.04.2013 21:44
Potkan007
To si mám jako po nocích číst na mobilu jQuery API? :-D Máš sice částečně pravdu, ale zrovna na moje… nový
albru123 24.04.2013 21:46
albru123
To si mám jako po nocích číst na mobilu jQuery API? ano, ale nie na mobile (ptz to po hodine oslep… nový
MM.. 24.04.2013 21:54
MM..
Už na tom makám :-D Minulé prázdininy jsem zabil tím, že jsem se snažil rozjet BOINC server na třech… nový
albru123 24.04.2013 22:18
albru123
na IRC nemá nikdo čas. ;-) nový
touchwood 24.04.2013 22:39
touchwood
8-) Stejně by tam nikdo nechodil ... poslední
albru123 25.04.2013 12:56
albru123
informacie na internete su na milion percent aktualnejsie jak v nejakej knihe. Uz z principu. Takze… nový
MM.. 24.04.2013 21:45
MM..
nemyl se, škola není podstatná. Podstatné je to, jací jsou tam učitelé a hlavně to, kolik úsilí sám… nový
touchwood 24.04.2013 20:15
touchwood

Gratuluju, po dlouhé době se tu objevil srozumitelně česky napsaný dotaz od někoho takového věku. Ještě psát za tečkou a čárkou mezeru, ale jinak gratuluju. ;-)
Hlavní je zjistit si, jaký typ zkoušek má vybraná škola a udělat si představu o tom, co v nich zhruba bude. Podle popsaných známek by přijetí nemělo být problém.
Já zrovna teď končím poslední ročník, příští týden maturuju. Teď odpočívám. Učil jsem se průběžně, ale stejně je to pakárna. Samá teorie typu smyslu "myš byla představena 9. prosince 1968 a vynalezena 1963" a "SAPO byl uveden do provozu roku 1957 a obsahoval 7000 relé a 400 elektronek".

Vypadá to jako pohodička ... Po tom, co jsem tady četl vaše názory na SŠ elektrotechniky (zvlášť programování), tak jsem musel začít znovu přemýšlet co se mnou bude. Došel jsem k závěru, že si příjmačky zopakuju 3x, jednou na tu SŠ, poté 2x na gympl :-D.
Otázka je, zda mám nějakou šanci dostat se z té SŠ na VŠB - TU v Ostravě, zda nebudu nějak zaostávat. Dle vás je (resp. nejvíce asi touchwood) gympl nejlepší přípravka na VŠ.

ja myslim ze el.technicka SS je stejne dobra priprava jak gymnazium, ak chces ist na el.technicku vysoku skolu. Predpoklad je ale maturita, logicky.

(ja ked som kedysi davno videl co za individua boli na VS so mnou v prvaku tak som sa divil ze ci vobec chodili na nejaku strednu skolu. Nevedeli nakreslit ani graf y=x^2. Kde sa 4roky "pripravovali" fakt netusim :D)

Jde mi o to programování, od kamrádů, kteří tam již jsou vím, že se učí hlavně C++ se kterým mám zkušenosti pouze jako Embarcadero (starší jako Borland) C++ Builder (RAD Studio). Začátky jsou prý algoritmizace z čehož jsem úplně mimo, prkaticky nevím vo co go. Chci hlavně programovat, pájet obvody atd. není pro mě, ale nevadí mi nějaké ty základy. Záleží mi na tom, jestli nebudu umět třeba programovat ... ale potom budu na VŠ propadat z fyziky atd.. Učit se více na takové předměty sice není problém, ale i tak mám celkem bobky. Co se tak dívám, tak na vysokou asi VŠB - TU v Ostravě fakulta elektrotechniky a informatiky. :-D

na SS elektrotechnickej urcite budes mat aj fyziku. Fyzika a matika na vyske je uplne ina liga to sa budes muset ucit na vyske tak ci tak, nepomoze ti v tom ani gymnazium.

od kamrádů, kteří tam již jsou vím

kde tam?
samozrejme ze zaklad je vytvarat algoritmy, jazyk je nepodstatny. Ked vies C++ tak vies prejst na vsetky ostatne za par tyzdnov.

Jj :-D
C++ je dle mě i dosti jednoduchý, jelikož jsem začínal na VB2010 tak asi no problem. "Tam" myslím na té škole, ale výuka je asi všude stejná. Je mi jasné, že budu mít i fyziku, jen jestli za gymplem, či na VŠ nebudu zaostývat. :-)

Ja som mal na gympli pocit ze hlavny doraz je na dejepis a zemepis a ze co tazi nejaky Hugo Chavez kdesi v prdeli :-D, a ne na fyziku. Samozrejme ze fyzika sa bere na gympli ale "vseobecni" ludia co sa skor venuju tomu Chavezovi (alebo chemii alebo biologii napr. buduci lekari apod) fyzike moc nerozumeju takze ani na gympli to neni bohvieco, skor by som povedal ze na el.tech skole moze ist fyzika do vacsich podrobnosti ptz el.tech je do znacnej miery fyzika. Ale neviem jake su tam rozdiely ja som na SS nechodil.

P.S. vyhoda gympla IMHO je ze ziskas kamosov a teda buducich znamych zo vsetkych oblasti zivota, nielen v jednom obore, a aj napr. po skole mozes s nimi diskutovat aj o inych veciach nie furt o diaodach a nejakom printf :D To sa mne osobne pozdavalo viac preto som bol na gympli :)
.. el.tech som si bastlil doma - samostudium (citanie kupenych alebo pozicanych knih o el.tech apod). Keby som to nerobil tak by som o tom nemal ani paru.

K P.S.: Už teď nemám na nějaké knihy peníze, jestli to bude jinak zapár let fakt netuším, a na nějaké domácí pájení a multimetrování můžu asi zapomenout. Jediná možnost je si od kamarádů techniků půjčit nějakou starou sestavu, rozložit složit. :-D

1. Jelikož mi vyhovují učebnice, tak preferuji tištěnou formu, internetu se nebráním, ale informace jsou většinou buď zastaralé, nebo neúplné.
2. S tím kupováním knih si nějak věříš ... za 7 let své PC existence mám jen knihy Visual Basic 2010 krok za krokem a Havárie PC :-D

To si mám jako po nocích číst na mobilu jQuery API? :-D
Máš sice částečně pravdu, ale zrovna na moje momentální zaměření je v češtině pramálo informací. Angličtina není problém, ale vysvětlit všechny funkce které použiješ bývá těžké pro většinu autorů česky, natož abych si to přeložil z angličtiny :-D

To si mám jako po nocích číst na mobilu jQuery API?

ano, ale nie na mobile (ptz to po hodine oslepnes) ale na normalnom kvalitnom monitore a nie po nocich. Popri skole ma clovek casu dost, aj ked uznavam nie vzdy ale napr. cez prazdniny to ide uplne vpohode sa venovat aj konickom. A nielen citat API ale aj skusat nejake veci urobit, a potom budes donuteny citat si konkretne veci z toho API ktore zrovna potrebujes.

Už na tom makám :-D
Minulé prázdininy jsem zabil tím, že jsem se snažil rozjet BOINC server na třech distribucích Linuxu, nakonec to stejně nefungovalo, a poslal jsem Linux do p*****.

P.S.: Už to začíná být off-topic, nechtěl by někdo založit Poradna.net IRC Chat? (Ano vím, existuje TS, ale záviděli byste mi mé mládí ... :-D)

informacie na internete su na milion percent aktualnejsie jak v nejakej knihe. Uz z principu. Takze zastarale su knihy a nie naopak. Si daj wikipediu a slovo tranzistor a mas pol knihy :D Idealne ale citat veci v anglictine, t.j. uc s jazyk :) V cestine treba hladat dlhsie googlom ale daju sa najst aj velmi dobre stranky v cestine, o vsetkom moznom z oblasti el.techniky. Ked nechces pajkovat tak nemusis, mozes si ale najst stranky o programovani, sietach, grafike, janeviem co chces programovat.

nemyl se, škola není podstatná. Podstatné je to, jací jsou tam učitelé a hlavně to, kolik úsilí sám vyvineš. V každém okamžiku by sis měl uvědomovat, že se neučíš kvůli rodičům nebo známkám, ale abys něco uměl. A hlavně - abys to, co umíš, uměl "prodat" na trhu práce.

Vaše ročníky mají jeden veliký handicap - jste málo početní a školy berou "všechno", takže prakticky neexistuje žádné síto. A pak přijde ta velká srážka s realitou, až si budeš hledat zaměstnání, přičemž v tu dobu už je většinou pozdě (rodiče tě už nebudou chtít živit na dalších studiích a zaměstnavatelé chtějí lidi co opravdu něco umí). A ten krásný diplom si budeš moci akorát tak zarámovat.

Nebudu ti popisovat "historky z natáčení", kdy se u nás ucházeli mlaďoši o zaměstnání, předkládali lejstra a certifikáty, ale byli dutí jak bambus, dokonce ani v CVčku nebyli schopni napsat 2-3 věty bez pravopisné hrubky. S takovým materiálem se vážně blbě pracuje..

A jinak k tvé volbě: šel bych tam, kde bych se umístil v přijímacím řízení nejníže, tam se dá očekávat, že spolužáci (i škola) budou lepší než já a bude se s kým srovnávat a koho předbíhat. Když půjdeš na gympl, budeš mít dobrou teorii, ale horší (nulovou) praxi, naopak zase na průmyslovce si čichneš k praxi, ale teoretické disciplíny se nebudou brát tak dopodrobna. Pokud si věříš na tu vysokou, šel bych na dobrý gympl, praktické věci (pájení, mikroelektronika, apod.) se dají studovat jako volnočasová aktivita a je přitom i legrace a celkem i levná záležitos, stačí 2 multimetry a jedno pájedlo, kus pájky a nějaké elektrosoučástky, obráceně (matematika, fyzika) je to složitější. Má to stále onen jeden předpoklad: musíš sám chtít a opravdu pro to něco dělat, nad rámec "povinné" výuky. Dobré známky dnes už nejsou dostačující, protože je dnes dostane skoro každý, stačí umět hledat na internetu a "prezentovat"

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru