BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Budovy s 3 oknami su tam dve.
Vykonejsi router neexistuje, pretoze norma stanovuje maximalny povoleny vysielaci vykon na 100mW (spolu s antenou), co dodrzuju vsetci vyrobcovia. Cize ak ma router silnejsiu antenu ma zoslabeny vysielaci vykon.
Pokrytie bude obtiazne vzhladom na tie stromy, cisto teoreticky ti staci na pokrytie jedno AP s 2-5dB antenou, ale vzhladom na tie prekazky sa asi nevyhnes rozmiestneniu viacerych po areali.
Fleg napsal: "norma stanovuje maximalny povoleny vysielaci vykon na 100mW (spolu s antenou), co dodrzuju vsetci vyrobcovia. Cize ak ma router silnejsiu antenu ma zoslabeny vysielaci vykon."
Nezlob se Flegu, ale to jsi poněkud trefil kozla. Těch 100mW je povolený příkon antény, tedy to, co se naměří na anténní svorce. Co s tím anténa udělá, je její věc a rozhodně, ale opravdu ani trochu, neplatí, že když se zvýší účinnost antény, že se MUSÍ snížit výkon do ní. Prostě smíš do antény poslat max. 100mW a kolik dB má anténa zisk, o to se předpis nezajímá. Proto s anténou s větším ziskem dosáhneš většího dosahu: Zvýší se vyzářený výkon (který nikdy není těch zmiňovaných 100mW, ale vždy je nižší) a přijímači stačí menší síla pole.
Trvam na tom, co som napisal.
Je mi líto, ale kozla jsi tentokráte trefil sám. 100mW je EIRP!
decibely_a_vykon.php
Mozno, aby nam uveril mal by si to precitat z oficialneho zdroja.
http://www.ctu.cz/cs/download/oop/rok_2010/vo-r_12 -09_2010-12.pdf
Patrně jsi objevil perpetuum mobile. Nobelovka bude příští úterý...
fleg to myslel tak, ze ak ma zariadenie prejst cez homologizaciu musi jeho vybava a naladenie splnovat prisne kriteria. Jedno z tych kriterii je aj max.povoleny vyzarovaci vykon z anteny oznacovany ako eirp.
Preto sa na domacich routrikoch da stretnut zvycajne z 2dBi antenou, pricom koncovy stupen vysielaca nesmie prekrocit 18dBm. Ak vyrobca pouziva ziskovejsiu antenu napriklad 5dBi, tak koncovy stupen je nastaveny na vykon 15dBm max. Len takymto nastavenim, moze zariadenie prejst cez homologizaciu.
Samozrejme niektore zariadenia a v sucastnosti skoro vsetky dokazu nastavit koncovy stupen na vyssi vykon a to az k hranici 30dBm, preto existuje a dodrziava sa nastavenie pre region. Regionalne nastavenie je tabulka kmitoctov a max.vykonu, ktore je mozne pouzit v tej-ktorej krajine vzhladom na lokalne povolovacie podmienky.
Na druhu stranu nieje mozne zabranit ak si niekto nastavi zariadenie mimo homologizaciu pre krajinu v ktorej sa nachadza. Napriklad je mozne nastavit region US a pouzivat vykon koncoveho stupna 27dBm co v sucinnosti s 5dBi antenou da vyzarovaci vykon z anteny 27+5=32dBm eirp. (minus straty naladenim anteny).
Aby to nebolo take jednoduche, tak sucastne zariadenia obsahuju v eepromke kalibracne hodnoty pre koncovy stupen a to take, ktore vyrovnavaju rozdielny vykon pre rozne druhy modulacii. A zachadza to az tak daleko, ze kazdy koncovy stupen ma v eepromke kalibracne hodnoty napriklad pre 3-streamove zariadenia, ktore pouzivaju pre kazdu antenu svoj vlastny koncovy stupen.