Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem JAVA přepsání hodnoty prvku pole

Dobrý den,
pokouším se naprogramovat jednoduchý program v javě, ale sekl jsem se na jendom problému.
Ve třídě mám vytvořené pole s 10 prvky. Potřeboval bych přepsat jeden prvek pomocí metody, je to možné?
Díky, stanley777.

Když jsem se to pokoušel přepsat, tak mi v souboru zůstal pouze text, kterým jsem chtěl přepsat jenom ten jeden řetězec.

public String ZmenKurzNakup(double castka, int mena) throws IOException
    {
            FileInputStream fstream = new FileInputStream("kurzy.txt");
            DataInputStream vstup = new DataInputStream(fstream);
            BufferedReader br = new BufferedReader(new InputStreamReader(vstup));
            String castkas = String.valueOf(castka);
            String strLine = null;
            int i = 0;
            while(i != mena+1)
            {
                strLine = br.readLine();
                i++;
            }
            String novy = strLine.replaceAll(strLine, castkas);

            vstup.close();
            return castkas;

Teď jsem se v tom ztratil a je z toho nějaká hatmatilka, kteerá nefunguje :/
stanley777

Musíš načíst úplně všechno a také úplně všechno zapsat. Texťáky nefungují tak, že načteš jen prostřední řádku a pak zapíšeš jen prostřední řádku - načíst vše, zapsat vše.

EDIT:
Můžeš si načíst celý texťák do pole (co řádka, to buňka v poli) a pak měnit hodnotu na příslušném místě a poté opět celé pole vypsat do texťáku (co buňka, to řádka).
Obě akce jsou velmi krátké cykly...

private String[] radky = new String[9]; // deklarace a inicializace pole s kurzy měn
public String ZmenKurzNakup(double castka, int mena) throws IOException
    {
            FileInputStream fstream = new FileInputStream("kurzy.txt");
            DataInputStream vstup = new DataInputStream(fstream);
            BufferedReader br = new BufferedReader(new InputStreamReader(vstup));
            BufferedWriter bw = new BufferedWriter(new FileWriter ("kurzy.txt"));
            String castkas = String.valueOf(castka);
            String radek;
            String strLine = null;
            int x = 0;
            int i = 0;
            int a = 0;

            while ((radek = br.readLine()) != null)   {
            radky[x]=radek;
            x++;

            }
            while(i != mena+1)
            {
                strLine = br.readLine();
                i++;
                radky[i]=strLine;
            }

            while(a < 10)
            {
                bw.write(radky[i]);
                a++;

            }

            bw.close();
            vstup.close();
}

Přepsal bych to na něco následujícího...

public void ZmenKurzNakup(double castka, int mena) throws IOException
    {
            BufferedReader br = new BufferedReader(new InputStreamReader(new FileInputStream("kurzy.txt")));

            String radek;
            int x = 0;
            int i = 0;

            //nacteni 9 radek
            while ((radek = br.readLine()) != null)   {
            	radky[x] = radek;
            	x++;
            }
            br.close(); //zavreni cteni

            while(i != mena+1){
            	radky[i] = castka+"";   //tady pocitam, ze chces na index 'i' ulozit tu novou castku, takze:
            }

            BufferedWriter bw = new BufferedWriter(new FileWriter ("kurzy.txt"));

            for(i = 0 ; i < radky.length ; i++){
            	bw.write(radky[i]); //zapsani vsech castek vcetne upraveny castky
            	bw.write("\n"); //odradkovani
            }

            bw.close(); //zavreni zapisu
      }

Nezapomeň, že pokud načítáš ze souboru a poté do něj chceš opět zapisovat, musíš ten čtecí buffer uzavřít PŘED TÍM, než začneš zapisovat. Po dokončení zápisu opět uzavřít zapisovací buffer.