Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor

Zdravím, nemá někdo nějaké rady ohledně zapojení druhého monitoru, zapojil jsem ho do grafické karty, stejně jako první monitor a nic :D

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Do akej grafickej karty (výrobca, model)? Akým konektorom (VGA, DVI, HDMI...)? Na akom OS tvoj pc be…
pme 19.07.2013 11:33
pme
Gainward Phantom GTX 770, napojil jsem to jak prase ... z monitoru VGA do redukce VGA -> DVI a z DVI…
CallMeNex 19.07.2013 11:37
CallMeNex
Zapojil jsi to skutečně jak prase (prasata prominou) a fungovat ti to nemůže. Totiž: HDMI výstup neo… nový
Pytlík 19.07.2013 11:46
Pytlík
Tady je potřeba odlišit DVI-I a DVI-D. D jako digitální nemá analogové signály. Redukce do něj (bez… poslední
mluno 19.07.2013 17:29
mluno
S tím by neměl být problém, za předpokladu, že to zvládá grafárna (z dotazu soudim, že je jedna). St… nový
mluno 19.07.2013 17:23
mluno

Zapojil jsi to skutečně jak prase (prasata prominou) a fungovat ti to nemůže. Totiž: HDMI výstup neobsahuje signál VGA. Tím pádem ani redukce HDMI-DVI neobsahuje nic, co by přenášelo analogový signál. Aby toho nebylo málo, tak kabel DVI též nepřenáší signál VGA (nemá na to vodiče). Jediné, co může z tebou použitých komponent fungovat, je redukce DVI-VGA, ale jenom v tom případě, když se nasadí na konektor DVI na grafické kartě, protože tam zpravidla má grafická karta vyveden i signály VGA. Dál ale musí tak, jako tak pokračovat kabel VGA.

Tady je potřeba odlišit DVI-I a DVI-D. D jako digitální nemá analogové signály. Redukce do něj (bez násilí) zapojit nejde. Kabely DVI (pokud nemaji na druhém konci VGA) nepřenáší digitální signály, obvykle. Ale dá se samozřejmě koupit kabel DVI-I, který přenáší všechny signály (pokud jsou). Je o něco dražší. HDMI je zjednodušené DVI, obsahuje jen polovinu digitálních linek a analogové vůbec.
To jen pro upřesnění, jinak souhlasim.

S tím by neměl být problém, za předpokladu, že to zvládá grafárna (z dotazu soudim, že je jedna). Starší grafárny mývaly 2 konektory (třeba DVI a VGA) ale dokázaly zobrazovat jen na jeden, bylo to buď, a nebo. Takže je potřeba si ověřit, jestli to grafárna umí.
Pak je potřeba systém s monitorem zkamarádit. Pokud o něm ví, tak se zobrazuje v dialogu pro nastavení rozlišení. Pod windowsem (minimálně od 95 - tehdy jsem svého času měl krátce i 3 monitory, tak to vim) i pod linuxem je postup v zásadě stejný. Poud se nezobrazuje a je připojený (to ale byl spíš problém televizí, které namísto tipizovaného kiloohmu měly vysokoimpedanční vstup - to bylo trápení, a stačil jeden odpor a vyřešilo se), bývá obvykle v programu GK nějaká možnost monitor vnutit. Ale to byl opravdu problém jen těch nejstarších skleněných a analogových VGA monitorů a televizního výstupu.
Toť moje rady, i když by se o tom dalo napsat ještě mnoho, protože dva monitory mám skoro odjakživa (resp. od koupě barevného, kdy jsem ho připojil do druhé gk a on fungoval jako rozšíření plochy). Dodnes komicky vzpomínám na duo malý barevný (14") a ještě menší černobílý (12"). Dneska v době LCD nechápu jak jsem moh mít na stole takové obludy.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru