BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jaka je tam zakladni deska?
P II jede na 100*3,5 = 350mhz PIII 667 jede na 5*133 = deska musí umět 133mhz sběrnici (což například bx čipset neumí). Pokud si vzpomínám tak P 350 jede na 2v a 667 má nějakých 1,65voltu -pokud to deska neumí musí se použít redukce (tu asi máš když tvrdíš že oba sou v slotu 1)
jak která deska. Abitky to třeba (neoficiálně) uměly.
On ten BX čipset byl vůbec takový dost povedený..
Zamáčkni slzu nad BXem moje oko je už dávno suché. ABIT BX 133 Raid to sice uměl ale AGP přitom jelo na 80mhz místo 66.
Deska je 66/100 MHz , 233-633 MHz procesor, Typ je GA 6BXC revize 1.7 , po prostudování manuálu jsem zjistil, že mám smůlu. . Zvládá to nejvýše Pentium III 650 MHz .Díky za snahu pomoci. To PC je v současnosti stejně jen jako TV- je v něm ATI AllinWonder 128, na práci a hry je doma kompů dost, takže žádná tragedie ( jen vyhozených 350 kč za procesor a chladič).
ten procák by tam měl jet, jen asi bude podtaktovaný. Já myslím, že to i tak stojí za to vyzkoušet.
Nojo, ale jak to nasvičovat? Když se to nenastaví, je procesor mrtvý ( v manuálu se píše že systém zůstane viset) . Po zasunutí do slotu je černá obrazovka bez signálu,běží jen větráky, žádný beep code. když vrátím PII, vše funguje.Lepší asi bude sehnat kompatibilní procesor. Ale doma je víc kompů , než obyvatel, takže se na to vybodnu.
To je origos S1, ci redukce S1/FC-PGA? Ty redukce byvaly i univerzalni, s vlastnim stabilizatorem a jumperovanim (tady by jakasi sance byla). Ted me napada, ze P3 se uz asi pro S1 nedelaly (je to davno)...
i dělaly. Sám jich v práci mám ve své soukr. Hall of Fame pár kousků
Poslední byla tuším 550MHz verze (já mám myslím 350MHz)
Ja jsem se blbe vymack' - "petrojky" se jiste pro S1 vyrabely, ale tohle (667MHz /ci kolik/) bude nejspis Tualatin, a ty si opravdu ve verzi Slot1 nepamatuju. Ale ja uz si toho moc nepamatuju
...
aha. Ja jsem se nedržel dredu
Tualatin ne, ty byly až nad 1GHz, nižší byly Coppermine.
Bingo! Coppermine! Pravdu dis...
Intel kdysi prodával procesor 667mhz (133mhz*5) o skoro dva tisíce výš než P3 750 (7.5*100). Bral jsem tu 750 myslím za sedum.
Je to originál Slot1 , 14804_pentium_iii_slot_1.html
hm. Tady bych to viděl na manuální nastavení jumperů (pokud tedy ta deska jumpery má)
Gigabyte 6BXC pokud vim jel i s P-III 700MHz, takze tam problem nebude. Neoficialne by mel zvladnout i 133MHZ FSB, takze ani tam by nemel bejt problem - ten procesor je urcite OK? Je dobre nasazenej?
Este me napada - nedostal jsi nahodou engineering sample toho procesoru? Ty mivaj odemcenej nasobic, takze mozna jede silne pretaktovanej
Podivej se na hrbet, jestli tam neni sluvko Confidential.
Nojo, ale jak to nasvičovat ? Jestli je funkční, to nevím- je z aukce a byl bez chladiče- ten jsem na něj přehodil ze starého PII. Ve specifikaci desky je myslím možnost až 133 MHz uvedená.