BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Ano, v moznostech v nastavení kontroly gramatiky je možné vypnout kontrolu mezer u interpunkce.
Děkuji, to jsem si také myslel, ale nikde jsem tu možnost vypnutí nenašel. Našel jen vypnutí nebo zapnutí tvrdé mezery za vybranými předložkami (k, s, p, v a z).
Tady to máš i s obrázkem:
![[15834-jf03bm-000546-png]](/file/view/15834-jf03bm-000546-png)
Ale tu mezeru vyžaduje zcela správně, v souladu s pravidly:
číslovky jistě mohou být samostatná slova, například v údaji ceny s měnou.
ale češtináři dodnes nepochopili, že datum má smysl dohromady jako jedno pole - podobně jako ip adresa.
přednost má formát pro strojní zpracování, jazykozpyt z doby obrození patří na smetiště dějin.
kdo nevěří, ať si spustí výpis příkazu dir.
češtináři nechť si opraví svoje zpozdilá pravidla a radši ať s tou zaostalostí nevylézají na svétlo.
To, že príkaz DIR nie je podľa stanovených pravidiel je ešte z čias historického DOSu, kde bolo každé miesto v riadku dobré. Tvoj argument je úplne bezpredmetný.
naopak - pokud potřebuju v batce kuchat datum (český/anglický/xp/nt4 formát), nadbytečné mezery by to jen komplikovaly a prodlužovaly test. argument je proto na místě.
z ne tak odlišného sudu:
vedl jsem seznam ip adres. aby se dal seznam seřadit, ať se v tom dá něco najít, musely se chybějící pozice doplnit nulami. přesto polovina techniků nepochopila, že nula je nadbytečná, a neustále se pokoušeli mapovat nebo pingat adresu 10.10.09.048
proto jsou nadbytečné znaky škodlivé a nežádoucí - a úřad pro jazyk národní by s tím měl něco dělat, nebo jim v pravopisu ujede vlak.
To je trošku něco jinýho - předpokládám, že DOC soubor obsahující dopis nebudeš parsovat.
Ale teď jsem našel tohle: prirucka.ujc.cas.cz:
Takže o ujíždění vlaku bych moc nemluvil.
Stále staviaš argumenty na niečom, čo si si vymyslel ty. Keby malo byť všetko ako si predstavuješ ty, tak by sa z IPv6 nemohli vypúšťať nuly, lebo aby to nekoplikovalo parser. Ale ako sa píše nižšie (alebo vyššie, neviem teraz, kde sa zobrazí môj príspevok), pamätá sa aj na prípady bez medzier, ale tiež sú k tomuu určité pravidlá (úvodné nuly).
Tesat!
Když už jsme u detailů, tak u data se používá trochu užší mezera než normální.
Čudujem sa, že ti to vadí, pretože podľa pravidiel na týchto miestach medzera má byť.
Mně by to taky vadilo. Plně stojím na straně s brtníkem a psaním 7.6.2013/07.06.2013, byť se z toho puristé mohou osypat. Ani si nedovedu v účtě či Excelu představit něco jiného. A v dBASE - tam stačí 070613