Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cas v excelu

Zdravim,
prosim Vas jak vypocitat cas v excelu.

Pr
Prichod 7:00
Odchod 12:00
vysledek
Celkem 5hodin
Tak to mam kazdy den v mesici.
A nakonec jednotlive dny secist(hodiny).POuzil jsem vzorec suma, ale pocita to blbe.MOzna na cas se voli neco jineho

Vlasnosti bunek mam v case.
JDe mi o to ze nesmim zadat 7:00 ale musim zadat jen hodnotu 7 bez dvojtecky(kombinaci 7,00 muzu pouzit)
Dekuji

Klidně to můžeš sčítat jako čas, jen v té buňce se sumou musíš změnit formát na "[h]:mm". Pak to zobrazuje tzv. uplynulý čas v hodinách. Pokud tam necháš jen samotné "h" bez hranatých závorek, zobrazuje se čas ve 24-hodinovém formátu (tzn. místo 25:00 zobrazí 1:00).

Tak máš nějak blbě (univerzální odpověď na "nějak nefunguje"), u mě je to OK.
V A1 mám 7,3, v B1 se mi objeví 7:30 (samozřejmě si musím nastavit odpovídající formát).
Až napíšeš, co konkrétně nefunguje a jak se to projevuje, můžeme se pohnout dál.

Hele, na Excel mi nešahej! Je sice fakt, že od verze 2007 se zavedením Ribon menu to je kapánek horší (hlavně nechápu, proč zrušili to, že dvojklikem v grafu na cokoli si vyvolám nastavovací dialog, jak tomu bylo v předešlých verzích), ale pořád tvrdím, že Excel je perfektní.

No a? Co je na tom dementního?
Tenhle formát ukládání data (tj. před desetinnou čárkou jsou dny a za desetinnou čárkou setiny dne) není specialita MS Excelu. Má to obrovskou výhodu, že s datumem a časem můžeš zacházet jako s čísly - tj. jednoduše je sčítat a odčítat a nepotřebuješ žádný speciální funkce.
Mimochodem - teď mě napadlo, že stačí napsat vzorec "7,5/24" - a je vymalováno!

No nic, asi se neshodneme.
Nějak si nedokážu představit, jak má program vyčmuchat, že když do buňky napíšeš "7", má to znamenat "7 hodin" a ne třeba "7 jablek" nebo "7 ponožek".
"7" je prostě "7", je to číslo, bez významu. Ale když chceš 7 hodin, napíšeš "7:00" a je to OK. Do interního formátu (tj. desetinného čísla) si to Excel samozřejmě převede automaticky sám.
Přiznám se, že před cca 15-20 lety jsem s tímto uložením data a času taky hodně bojoval, ale jakmile jsem se to naučil, neměnil bych.

No jo, ale co když ty hranatý závorky odstraním? To by pak jako samo převedlo na klasický formát data a času? To by v tom byl teda pěknej guláš! Víš jak by se to muselo ošetřovat ve VBA, když bych chtěl s něčím takovým pracovat? Děkuji, nechci.
Prostě - vše, co "smrdí" datem a(nebo) časem, se musí ukládat ve stejným formátu, aby byl zajištěnej jednotnej přístup.