BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Cooler Master Force 500 - cca 1.100 Kč
LIAN LI PC-8NW - cca 2.900 Kč
Zdroj nahoře - podílí se na odvádění teplého vzduchu ven.
Jo ale tím pádem když je dobře vyřešeno chlazení té case tak je jedno jestli dám dolů zdroj ne ? A co tato case sice má ten zdroj dole ale jen otázka jestli je tak dobrý jak ten Force 500. cooler-master-n300-d452622.htm
Když je dobře vyřešen odtah vzduchu z bedny ven, tak zdroj dole ničemu nevadí. Naopak, může se jevit jako výhoda, že zdroj se líp chladí, protože nenatahuje do sebe teplej vzduch z bedny. Prakticky je to jedno, někdo preferuje zdroje zásadně nahoře, někdo dole.
Pokud bude budka se zdrojem dole, bude muset být zadní odsávací ventilátor výkonnější/více otáček = hlučnější, jelikož mu točák ve zdroji nepomáhá při odvodu teplého luftu z krabice.
(nebo se musí vybrat taková, která má další horní pozici pro ventilátor a pak budou odvádět luft dva lepe zregulované na nižší otáčky)