BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Toto iste mi pred dvoma rokmi urobil disk IBM 30GB, ibaže už pri 5% formátovania. Potom som ho vyhlásil za mŕtveho a pochoval.
Sice by šlo konec disku nepřidělit žádnému oddílu, ale je to přímá cesta do pekel. Disk již není věrohodný a spolehlivě hrozí, že později odmítne vydat ta nejdůležitější data. Doporučuji jediné: Disk zahodit.
Plně souhlasím s VYHOZENÍM!
Vadný sektor je jak rakovina
Jeste pred vyhozenim doporucuju zkontrolovat, jestli neni jeste v zaruce, obcas se davaly i v minulosti docela zajimave zaruky... Kazdy vadny sekturek je neodiskutovatelny duvod k reklamaci...
za predpokladu ze ten disk nepadol z 3metrov na beton
(alebo nejaky silnejsi naraz pocas pouzivania).
BTW. Ak to ma byt len nejaky cvicny disk alebo na prenasanie (ale prenasane data preistotu nechat aj na zdrojovom HDD, az po uspesne prenesenie
) tak vytvorit oddiel len na prvych 90% disku (nie 95% nech to nie je prilis blizko k chybnemu miestu) a naformatovat.