

Vzdálená plocha na Windows XP Professional
Jak jsem pochopil, vzdálená služba na Win XP Pro funguje tak, že v případě přihlášení se vzdáleného uživatele dojde k odpojení uživatele stávajícího, tedy asi jako u programů typu Ultra VNC apod.
Chtěl bych se proto zeptat, zda existuje na Windows XP Pro nějaká aplikace od MS, byť i externí, která by umožňovala současný provoz více uživatelů. Předpokládám něco takového, co jako systém funguje na serverových řešeních typu Windows 2003 apod.
Já jsem to měl doposud řešeno programem Winconnect, ale oni mají jeho certifikaci spojenou s motherboardem, síťovým adaptérem a HDD, takže když člověk dvakrát inovuje počítač, (poprvé vymění HDD a podruhé MB s integrovanou síťovkou) přijde o licenci, jak se to právě stalo mně. (-300 USD).
Pokud by stačil jeden místní a jeden vzdálenej, hledej "concurrent session". Jinak i tady na poradně byl příspěvek o terminal services pro tuším tři uživatele, zdarma a bez limitu.
Pavel
Pavle dík, ale ty gratis TS pro 3 usery jsem nenalezl. Neměl jsi na mysli náhodou XP unlimited ? Ty zdarma nejsou.
Je to v tomhle vlákně, první odpověď od "tačvůda"
http://pc.poradna.net/question/view/43972-winxp-jak o-terminal-server
Pavel
Pavle dík, už to mám.
Jinak ten výraz "tačvůd", to je lingvistické zvěrstvo. Český moučník aplikovaný v rámci haitského voodoo. Za tohle na Tebe podá touchwood žalobu na ochranu osobnosti....
Jo tak to se třesu strachy, když mě informoval generál nacistické armády, že jsem se dotkl žáby kouzelníka Čáryfuka. Možná jsem použil jeho jméno v rozporu s autorským zákonem a bude mi vypálen na čelo cejch "vhodný kandidát na práci na ministerstvu kultůry".
Pavel
Žádný generál, dycinky polní maršál....
http://www.google.com/search?hl=cs&client=opera&rls =cs&hs=oxk&q=poln%C3%AD+mar%C5%A1%C3%A1l+paullus&bt nG=Hledat&lr=lang_cs
Pavel
On byl s jedním l.
A0837919.html
No jo, ale pokud vím, v dobách Třetí říše nebyla taková šavlovačka o nicky, jako teď...
Ale móda "nicků" začala možná právě tehdy. Göring přeci prohlásil, že pokud spadne na Berlín jediná bomba, můžou mu říkat pane Meier...
A Hitler vystupoval pod nickem Wolfi. Stejně by mne zajímalo, jak se jmenovala chatovací místnost, kde sbalil Evu Braunovou. BB (Blbé blondýnky)?
Ono to prý bylo opačně. Eva sbalila Hitlera v místnosti "Der Führer".
Tak teď už tomu přestávám rozumět vůbec. Před sebou mám knižku od W.R. Staneka (zřejmě český původ) "Kapesní rádce administrátora MS Windows XP Pro" (2. vydání Computer Press 2006), kde na str. 217 píšou:
"Je-li uživatel uveden v seznamu vzdáleného přístupu na pracovní stanici a není přihlášen nebo obráceně, může spustit novou relaci Windows. Relace Windows se chová stejně, jako by uživatel seděl u klávesnice. Může být používána i v případě, že jsou k počítači přihlášení také další uživatelé. Tímto způsobem může více uživatelů sdílet jednu pracovní stanici a používat její prostředky".
Na to musíš mít povoleno "Rychlé přepínání uživatelů".
Zatím jsem ale všude četl, že na Win XP Pro se připojením přes TS odpojí stávající uživatel, takže oproti Windows server 2003 může být připojen současně jen jeden uživatel (fyzicky, ne jen podle EULAy).
To je správně. Tak jak popisuje kniha se mám dojem chovala jen betaverze Service Packu 2, z kterého se právě tahají ty alternativní knihovny pro TS výše - s tím že Fast User Switching musí být zapnuto.
No a pak věř odborné a dokonce aktualizované literatuře.
Jinak např. Občanský soudní řád (komentář 2006) od Becka stojí 3.350,- Kč. Za to byla dřív motorka.
A za Office sis koupil slušný vojetý auto...
Vladimíre, to je přesně ono!!!
Stačilo si jen sehnat jednu knihovnu *.dll (zřejmě tu původní z oné betaverze SP2), nakopírovat ji do systémového adresáře a šlape to.
Navíc neporušuji EULAu, neboť citovaný soubor je originální od MS a nad to i odborná literatura (viz můj příspěvek shora) potvrzuje, že Windows XP Pro zmíněné TS poskytuje.
Jediné, co mě mrzí, je oněch 300 USD, co jsem dal za Winconnect, který jsem si teď právě jako zbytečný smazal.
Výborně.
Ale pozor, jsi odsouzen k neaktualizovaným Terminal Services, protože update který by se jich týkal by mohl tuto knihovnu přepsat novější (kde bude funkcionalita zakázaná).
Co se týče EULy, nebyl bych si tak jistý jestli je legální používat beta verzi SP2 ještě v roce 2007, to by ses divil jaké formulace v beta EULách bývají (viděl jsem i takové typu YOU MUST DESTROY ALL COPIES OF THE SOFTWARE PRODUCT a CONFIDENTIAL INFORMATION) ale to bych nechal koňovi, hlavně když to běží.
Asi to bude chtít po každém update kontrolovat, zda nedošlo k přepsání.
Jinak se nedovedu představit, že by mě někdo mohl nutit k aktualizacím. A to vůbec nemluvím o důkazní situaci, aby bylo možno prokázat, že došlo k zaviněnému porušení práva.
Dělá se to jinak - aktualizace se instalují výběrově a pokud se některá týká kritické oblasti (Vzdálené plochy v tomto případě), tak se podívám na bulletin MS a tam je přesně vypsáno které knihovny se aktualizují a které zápisy do registru probíhají. Když je problém, aktualizace se neinstaluje.
O to tu nejde - jde o to že beta produkty mají EULu která je třeba činí nelegální k užití po určitém datu.
To je jasné - ta otázka je spíš taková filozofická..