BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Rozdíl tam je ale
1. Tak vysokou frekvenci umí málo desek
2. To v reálu nepoznáš - i procentuální rozdíly jsou malé
A načo ich vyrabajú keď tam není žiadny rozdiel. A ďalšia otázka je aby som nezakladal ďalšie téma načo slúži RAID? dík.
Vyrábějí se, protože se prodávají. RAID slouží k tomu, aby se více disků jevilo jako jeden. A to kvůli zvýšení rychlosti či zmenšení pravděpodobnosti ztráty dat.
Takže to majú len SATA Disky?
To se SATA vůbec nesouvisí.
Záleží na tom, v jaké sestavě jsou použité. Pokud se používá samostatná grafika, tak je přínos takto vysokých frekvencí opravdu zanedbatelný. Ale v případě využití integrované grafiky (AMD APU)už je rozdíl znatelný. Ale 2400MHz je už opravdu extrém. Neznám žádný CPU/APU, který by oficiálně podporoval vyšší frekvenci než 1866MHz. Takže vyšší frekvence jsou už spíše pro hračičky s taktováním.
Ďakujem pekne, a načo slúži ten RAID?
Záleží na tom jaký RAID, např.:
RAID 0 se používá z důvodu zvýšení datové propustnosti
RAID 1,5,6 z důvodu ochrany dat při poruše některého disku
RAID 10 je kombinace obojího
A ako získam tie raidy? to sa prepínna mezdi 0-10?
Ne, to se nastavuje při vytváření toho RAIDU.
Nepřepíná se nijak. Prostě si pořídíš řadič - např.:
http://www.abacus.cz/areca1201-marvell-sata2raid-0 -1-5-6-10-2-8087-128mb-pci-e1-lp_d5046493.html
Připojíš příslušný počet HDD a vytvoříš RAID.
RAID lze sice dnes vytvořit i na řadiči základní desky, ale to jsou softwarové "pseudo RAIDy", které jsou mnohdy méně spolehlivé než samostatný HDD.
za tú cenu sa môžem na to vysrať.
Ony to umí některé desky i v základu, ale pro domácího usera je to (mimo NAS) nepodstatné.
Musíš na to mít více disků. A hlavně nějaké znalosti - Wikipedie RAID.
studuj, sokolíku.
RAID