Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nový AP?

Zdravím všechny. Bzhledem ke změně providera a navýšení rychlosti bych rád vyměnil obstarožní TP-Link wr541g za něco rozumného a funkčního. Připojení 40Mbit většina zařízení přes wifi. Ve špičce, když jsme všichni doma je tu 5 telefonů stahujících aktualizace, 3 notasy, 3 stolní PC (též wifi, kabelem bohužel nelze) a 1 tablet. Podlemě na to to AP nemá. Této problematice moc do hloubky nerozumím a proto bych chtěl požádat o pomoc zkušenější, abych neudělal nějakou kravinu.

Počet portů nerozhoduje, protože tam stejně bude připojenej jen jeden UTP kabel. Nepotřebuju žádné vychytávky typu USB na HDD a podobně. Mám externí anténu, kterou bych rád připojil. Mnohokrát děkuji.
P.S - preferuji TP-Link - má pro mě intuitivní ovládání a nikdy jsem s nim neměl problém.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zdravím, teď jsem se bavil s učitelem informatiky, který mi dal tip na koupi "ubiquiti UniFi" - konk…
storny 30.01.2014 10:58
storny
Unifi je "entry" enterprise produkt. Pro tvé účely naprosto zbytečný. Výhody (proti tomu mikrotiku)…
JR_Ewing 30.01.2014 11:05
JR_Ewing
Děkuji! Půjdu tedy do toho MikroTiku. Jeden takový poznatek. Připojení 40mbit/s - naměřené hodnoty p…
storny 30.01.2014 16:03
storny
Zalezi aj na tom ako kvalitne su napisane ovladace pre tvoju wifi kartu v notebooku a tiez aj odkial… poslední
KiloViktor 30.01.2014 21:17
KiloViktor

Unifi je "entry" enterprise produkt. Pro tvé účely naprosto zbytečný. Výhody (proti tomu mikrotiku) přináší až při větším nasazení jeho jednotná administrace. Bez "management" server to totiž nenastavíš.

Server tedy nemusí běžet stále (pokud nechceš využívat "guest portál"), ale musíš mít někdě tu konfiguraci. Pokud o ni přijdeš (a budeš chtít upravit vlastnosti AP), pak ho musíš vyresetovat, znovu adoptovat a znovu nastavit.

A cenově je taky dost výš jak ten mikrotik. I to nejobyčejnější AP stojí víc jak 1500.

Co se týče konkurence, zařízení obou firem mají mírně odlišné vlastnosti a hodí se každé trošku k jinému účelu (ač tobě se to může zdát totožné). Obě firmy mají v zařízeních některé své proprietární technologie, které je dělají jedinečnými.

Až mi dodělají střechu a mě se podaří zrealizovat spoj, co mám v plánu, tak se tu o jednotlivých komponentách (mikrotik i ubiquiti) objeví v článcích menší rozbor, proč mám zrovna zařízení od tohoto výrobce v dané roli.

Děkuji! Půjdu tedy do toho MikroTiku. Jeden takový poznatek. Připojení 40mbit/s - naměřené hodnoty při připojení kabelem jsou 39.6/19.6 s perfektní stabilitou. Připojení přes wifi ani když mám notebook kousek od antény nepřesáhne rychlost 19/19. Myslíte, že to bude s tím MikroTikem lepší? Děkuji.

Zalezi aj na tom ako kvalitne su napisane ovladace pre tvoju wifi kartu v notebooku a tiez aj odkial si vzal tie hodnoty 19/19 a ako si to meral. Ja napriklad pouzivam pripojenie v mode 11b/g a graficka utilita k ovladacu mi ukazuje download 31Mbps a upload 28Mbps, pricom TotalCommander mi pri tychto hodnotach ukazuje 3.5MB/s (download) a 3.1MB/s (upload). To vsetko cez tri steny na vzdialenost 20m.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru