BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
catxy je zejména o certifikaci a určitých frekvenčních parametrech. Použitím cat5e komponent riskuješ, že celé vedení nebude odpovídat normě cat6.
tak pokud to dělá doma je to jedno, pokud to dělá jako kšeft,tak by bylo dobré použít to co tam patří. Ale konektor jako takový nemá žádný vliv, je to spíš o drátech..
musím bohužel nesouhlasit, vedení ovlivňují i maličkosti jako jsou třeba ty konektory. Je třeba si uvědomit, že po nich jde vf signalizace (200MHz pro cat6a), a tam hrají roli už kdejaké marginality. Ono to ve výsledku může fungovat, ale taky nemusí (obvykle záleží na délce celého vedení). Gigabit teoreticky funguje i na 100MHz (cat5e), jenže tam už nemá naprosto žádnou signalizační rezervu a dost často se na delších vedení (>50m) stává, že to pak nefunguje.
edit: tady je to vysvětleno trochu obšírněji: http://www.intelek.cz/info.jsp?name=proc_cat6&high light=305m
nechci se přít, vím o tom svoje..tak třeba konektory mají pružiny stále stejně daleko, že? a ten vodič od zářezu na pružinu je také stejně dlouhý...takže nějaká změna indukčnosti či kapacity, mezi jednotlivými kategoriemi asi nebude kritická. Nebo se pletu?
DOtazje na konektory, ne na dráty..
pak je ovšem zajímavé, že existují konektory cat5e a cat6 a dokonce ty šestkové mají prakticky dvojnásobnou cenu.
Takže i když vypadají stejně, tak stejné asi úplně tak nebudou. Tím nepopírám to, že na domácí síťku bude celkem fuk, zda se použije c5e nebo c6 konektorů.
může se jednat o náklady spojené s cenou certifikace (ty konektory můžou být všechny v kvalitě cat6, jen pak na krabici před distribucí ven dají jiný špempl), může se jednat o cenovou diverzifikaci v rámci marketingu - proč to prodávat levně, když to jde za draho
kdo tu dnes nevybírá výpalné za autorská práva, patenty, certifikáty, povolenky atd.
proč jsem si koupil dvoujádrový procesor do počítače, který šel zprovoznit naplno bezchybně na všechny 4 jádra? mohlo to taky dopadnou, že bych s odemknutím neuspěl a pak bych se rozhodoval, jestli si to nechám nebo prodám a následně koupil rovnou 4 jádra, abych se s tím vším kolem nemusel s*at. Výrobce garantuje základní kvalitu to co je u produktu napsané, jestli to umí víc tak je to fajn.