
Problém s monitorem
Zdravím všechny. Je to asi týden co mně monitor, když spouštím pc se nechce zapnout, až tak po 3 minutách. A je to horší a horší, dnes mi nenaběhl skoro vůbec. Popíšu Vám co to dělá. Zapnu pc a monitor(LCD), pc se v klidu spouští, ale monitoru blíka jen kontrolka zelená a vydá to vždycky takovej zvuk(BLIK) jak kdyby se to chtělo spustit, ale nešlo to. Je v monitoru nějakej startér? že by ten byl už pokaženej? Poraďte prosím co nejdřív, nebo se me zachvílu nespustí vůbec :D Díky všem za každou radu
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Například u Samsungů se takhle projevovaly nafouklé elyty ve zdroji.
jo ja mam zrovna samsung no..tak kde je nejlepsi to nechat spravit nebo aby se na to nekdo kouknul? jinak diky ;)
Pokud je v záruce, tak reklamace, jinak servis nebo nový monitor.
Obvykle stačí vyměnit několik elytů. Cena náhradních obvykle nepřekročí 100,-Kč. Za práci zaplatíš podle toho, kdo to bude měnit. Na značkový servis zapomeň, tam ti vymění celou zdrojovou část a to se finančně nevyplatí.
Pokud by jsi nakupoval náhradní kondenzátory sám, tak rozhodně musí jít o kvalitní nízkoimpedanční typy.
Samsunzi do nízkonapěťových zdrojů dávali to nejlevnější, o nízké impedanci si to mohlo jen nechat zdát. Třeba v SyncMaster 932B jsou dva neznačkové 1G5/10V a dva 1G5/16V, celkem odhadem za dvacetikorunu. Musím uznat, že tam aspoň dali provedení pro 105 stupňů. Ta zapínací logika se po nafouknutí kondíků chovala nevypočítatelně, někdy to pro změnu zase nešlo vypnout. Vyměnil jsou to před pěti lety u několika monitorů za Panasonic FC, fungují dodnes. Všem, co nařídili používání bezolovnaté pájky přeju pomalou a bolestivou smrt.
nastav si vyssiu teplotu hrotu ;))
Co asi myslíš, že dělám. Na pasívní grafiku Zotac jsem použil 400 °C a sotva se to tavilo, hovada to snad sváří litinovou elektrodou :)
ja si na hrot dam vzdy trosicku velmi tenkej olovenej, to potom zlepsuje prechod tepla a je tam aj tavidlo v tej tenkej. Potom to ide celkom super. (P.S: ale samozrejme zavisi od pajky. Ked tam dali nejake zvaracske zelezo, tak to neroztavis :D)
Zkoušel jsem olovnatou pájku, flux, nadávky, nepomohlo nic.
Jo-pe za kilo máš tak 10000yF/50v
čím víc uF, tím víc adidas. hifisti asi žijí v představě, že spínané zdroje fungují s triakama na 50Hz.
Tou cenou jsem nemínil jeden elyt, ale celou potřebnou sadu. Obvykle je jich totiž vadných hned několik naráz. Teď mě nedávno málem dostal monitor Fujitsu-Siemens P19-2, kde byly dva elyty 56uF/25V, které na první pohled (design) vypadaly jako SANYO, ale byly to už nevímjaké šmejdy. Nebyly ani trochu nafouklé, ale jeden měl 570nF a druhý asi 16nF. Pokud je tedy monitor už demontovaný a jsou k dispozici náhradní elyty, tak se vyplatí preventivně vymětit i ty, co se zdají být zatím dobré.
Tady jsem měnil celkem asi 14 kondenzátorů.
To sem jen upozornoval na cenu, že za kilo jsou velký kondíky
malý jsou tak za deset korun za kus
Ted se dívám že ani to ne https://www.gme.cz/elektrolyticke-kondenzatory-rad ialni
Tak tyhle šmejdy z GM bych určitě nebral. Chce to něco slušnějšího. Třeba toto:
hledat
já myslel kondezátory ne prtavce http://www.ges.cz/cz/elektronicke-soucastky/konden zatory/elektrolyticke-kondenzatory-hlinikove/snap- in/50v/SAEUB7.html
Jo a kde seženu 10000uF/50V a výc od NIPPONU?
Když to mužu v kdejakým obchodě koupi od JAMICONU nebo SAMWHA