Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na zaokrouhlování v Excelu, aby výsledek vždy končil číslicí 9 ?

Zdravím ve spolek, měl bych tu další zádrhel v Excelu.

Mám katalogovou cenu 1543,- , tu snížím třeba o 20% a výsledek je 1234,-

Já bych ale chtěl (respektive šéf chce - prý to lépe vypadá), aby se výsledek zapsal jako 1239,-

Jednoduše, aby se každý výsledek zapsal s konečnou devítkou. Ale jsou to opět sešity o stovkách řádků, takže nějaký vzorec...

Jde to?

Mě ty ceny s .9 na konci akorát dokážou nasrat..
Podívám se do regálu, 4,90 19.90 399 99 ... nikde žádná normální cena.

Jasně, lidi radši koupi 5 rohlíků za 1.90 (9.50,-) než za 2Kč, ačkoliv u pokladny zaplatí naprosto stejně. Prostě 2 koruny se jim zdá moc, však ty levnější stojí korunu a něco...

Kdyby existoval market, kde hlavní motto by bylo "žádné takové pokurvené psychoceny", asi bych tam chodil nejraději..