BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Stačí to, co je v těch Ultimate spustit jednou za půl roku. Když nebudeš defragmentovat vůbec, taky se nic nestane.
Nestane se nic,jen se spomalí windows.
Nespomali sa windows. Windows ani nema ziadnu "rychlost".
Při rychlostech dnešních disků je rozdíl mezi fragmentovaným a nefragmentovaným diskem minimální, vůbec to nepoznáš. To není jako dříve, že po defragmentaci jsi měl šanci poznat zrychlení. A pokud jsi na to nehrabal, Windows 7 spouštějí defragmentaci automaticky na pozadí.
Defragmentace má smysl v okamžiku, kdy na disku dochází místo a zuřivý uživatel na něj stále ukládá velké soubory.
Systém si řídí ukládání souborů sám a pokud má dostatek místa, pak k fragmentaci ani nedochází (mimo nějaké šílené stahovací programy, které systému na začátku neoznámí cílovou velikost a v průběhu stahování velikost souboru po kouskách zvětšují).
Jakmile na disku není dost místa, systému nezbývá nic jiného, než ukládat do všech volných míst. Pak není problém mít soubor rozfrkaný na tisících fragmentech. A to už je na výkonu práce se soubory opravdu znát.
Mán fragmentováno 9 procent, od kolika se ma zapnout defragmace.
Nezáleží na procentech. Podívej se po analýze na detail souborů a pokud tam máš soubory s velkým počtem fragmentů, poak defragmentaci použij. Jinak nech disk žít.
Kde je ta analýza na detail souborů.
Musel bys pouzit jiny program. Ten ve Windows je osekana verze.
Treba takovy defragler je tusim free a umi defragmentovat i konkretni soubory.
Netreba ju zapinat vobec.
navyse Win od visty vyssie (W7,W8) ma automaticky zapnute defragmentovanie podla planu, nemas sa vobec o to zaujimat ani nijak do toho vrtat.
Ak mas SSD tak defragmentaciu vypni a nikdy na SSD disk nespustaj.
http://pcworld.cz/software/tip-co-byste-meli-vedet -o-defragmentaci-disku-2-dil-44690
Píšou tam. Microsoft doporučuje defragmentaci zahájit v případě, že míra fragmentace překročí hodnotu 10 %.
Taky píšou, že nejlepší operační systém je ten poslední.