
Netbook se neustále odpojuje od WiFi
Mám netbook Asus EEE s Windows 7, 3 roky starý, a poslední dobou se mi stává, že se zničehonic odpojí od WiFi, a to sice tak, že hlásí, že není k dispozici žádné připojení. Internet přitom funguje na jiných počítačích i na mobilech bez jediného problému. V paneláku, kde je vyhledatelných připojení třeba 10, se ukážou najednou např. 4 (kromě toho mého) a následně žádné.
Pomáhá uvedení do spánku a probuzení nebo restart, ale i pak dochází k tomu, že se počítač od WiFi klidně i po několika minutách odpojí a je ho potřeba opět uspat. Kromě toho se občas sám ani automaticky nepřipojí k síti, u které je to uvedeno, ale je nutné to provést manuálně. Někdy všechno jde v pořádku třeba týden a pak jsou zase problémy. Nevidím přitom s ničím žádnou souvislost, používán je stále stejně.
WiFi mám na netbooku povoleno (kontrolka stále svítí), příslušné ovladače jsou aktualizovány. Šetření energie u adaptérů nemám povoleno (počítač je stále připojený do el. sítě). V čem může být chyba a jak toto vyřešit?
Sused si presunul pocitac s wifi blizsie k tvojemu EEE a tebe sa to javi, ze to obcas vypadava. Uplne najhorsie ak to ma nastavene na 40Mhz. To sa padania nezbavis. Vyskusaj inu polohu, napriklad v inej izbe. To, ze mas najnovsi ovladac este nemusi znamenat, ze je aj kvalitne napisany.
Jenže mně se pak nezobrazí ani ta wifi souseda, který je navíc pěkně daleko, pokud jsem zrovna v domě na samotě, ale i tak to vypadává.
No ale ja som hovoril, ze sused si presunul "pocitac" a nie AP-cko, ktore je od tvojho EEE daleko. Pocitac ma tiez wifi kartu a vysiela, tudiz rusi tvoje EEE. Okrem toho signal prechodom cez prekazku (stenu) obsahuje viac chyb, tym padom pakety nemusia niekedy byt vidiet, pretoze prijimac ich prijima s chybou. Chybne pakety prijimac vyradi, tudiz sa to javi tak ako keby vysielac (AP) ani ziadne pakety nevyslal (ako keby tam ani nebol).
v nenastavení routeru: http://pc.poradna.net/q/view/1268822-problem-s-int ernetom
Právě že je tu nastaveno WPA2 a AES.
můžeš změnit nastavení na wpa + tkip, i když to neodpovídá specifikaci 802.11n, ale číňan je často kompatibilní bůh ví s čím.
taky u šířky pásma je možné zkusit jen 20mhz místo 20/40.
Zkus nejprve prověřit nabootováním Lubuntu. Pomocí utility Rufus můžeš vytvořit bootovatelný flashdisk.
Pokud se to bude pod Linuxem chovat stejně, je to problém HW povahy.
Live Linux není moc vhodný na testováni WiFi karet, nezná to množství adapterú a také velice často je nastaví totálne debilne.
Kdo nemá ošahanou svou distribuci co užíva a neví jak tam dostat další adpater a jak to pripadne konfigurovat, neudelá s Live Linuxem a blbnoucím WiFi pripojením absolutne nic
Live Linux jsou taky silne závislá od výkonu hardware, pro starší netbook by bylo potreba vhodnou distribuci chvíli hledat/vybírat
...
Netřeba ho hned zrazovat od vyzkoušení, které mu zabere 10 minut času.
A tiez si treba uvedomit, ze iny system a iny ovladac pracuje zvycajne uplne inak.