

Zapojení více powerline adaptérů
Zdravím,vím že tady někteří slovo a hardware powerline moc nemusi, ale potřeboval bych poradit, jak funguje vice zapojených powerline adapterů za sebou. Jde mi o to, že mam doma powerline kit tp-link wpa 271 zapojený na stejne fázi, ale jsou od sebe příliš daleko, když dám přijímaci adapter o jednu zásuvku (cca 50 metrů) blíže k vysílacímu, tak internet normalně jde a adaptery na sebe "dosáhnou". Napadlo mě, že bych dal mezi tyto dva adaptery ještě jeden, ale nevím zda by to fungovalo že by vysílací adapter "poslal" internet tomu prvnímu přijímacímu,a ten by ho pak poslal až ke druhemu přijímacímu adapteru, nebo jestli to funguje tak, že vysílací adapter by zase dosáhl jen na ten prvni adaptér? Diky za rady
Podívšj we do webového rozhraní, zda má ten tvůj powerline funkci repeateru. Počítej ale s efektivním přepůlením šířky pásma.
Neumí to repeater - v podstatě to funguje na bázi každý s každým. Dělal jsem u zákazníka instalaci čítající asi 5-7 adaptérů na různých fázích. K přeskoku mezi fázemi stačí docela krátký souběh. V této síti se drtivá většina komunikace odehrávala ve směru Client - Router - Internet. Stěžějní bylo, aby powerline adaptér u routru byl co nejvíc uprostřed a dosažitelný ze všech ostatních adaptérů.
50m? To je garáž na druhé straně pozemku nebo nějaká kancelářská budovat? Jestli odpověď č. 1, pak vytvořit ptp spoj wifi (třeba přes nanostation M5), pokud odpověď č.2, pak se naskýtá otázka, proč sakra v kancelářském prostoru není natažená strukturka?
myslím že to funguje jako ethernet síťová karta: naslouchá jestli je nějaký provoz, když ne tak pošle data.
tzn. je potřeba mít dosah pro celou potřebnou vzdálenost, vložený adaptér jen zvýší kolize a nepomůžeš si.
nemá to režim repeater, který by dělal co popisuješ. na drátovém ethernetu se tak chová switch, ale na silovém vedení si to neumím představit, ani výrobce nic nenabízí.
tplink se na stránkách chlubí dosahem 200m až 300m.
to mi nejde na rozum, když má relativně nezarušený ethernet s optimálně vinutými páry vodičů 105m.
dívám se na současné 500-600mbit verze, udávají jen větší datový tok ale stejnou teoretickou vzdálenost. zřejmě to platí pro případ, že na té fázi není pověšený žádný spotřebič a elektroměr je hodně daleko, s čímž v praxi nejde počítat.
i kdyby se povedlo nějaký problematický (indukční, kapacitní) spotřebič z této fáze vyloučit, nikdo nezaručí, že tam příští den někdo nevrazí to samé.
řešení pro takovou vzdálenost neznám, natáhnout kabel nebo v průmyslu optiku ti asi nevyhovuje.
udaj 200-300m je vcelku verohodný, je to v podstate technologie "ADSL" "VDSL" akorát na kabelech pro rozvod 230/400 Volt
...
pravděpodobně nemá, ale IMHO je to naprostá analogie wifi repeateru, prostě místo odeslání přijatých dat do klasického drátového ethernetu je opětovně vyšle do "alternativního média", tj. power vedení)
Napadá mě obezlička
2x2 adaptéry, kde v prostředním uzlu budou do zásuvky strčené dva, propojené ethernetem. Každá dvojice ovšem musí být spárovaná (volba šifrovacích klíčů) pouze se svým protějškem. Sice to dost sundá propustnost, ale mohlo by to fungovat.
Přesně tak mě to taky napadlo, dát dva páry adapterů za sebe, a k té první otázce, měl jsi pravdu, je to něco jako garáž, kde se zašiju když mě nemá nikdo rušit
prakticky něco jako trucovna. Asi to opravdu zapojím jak si říkal, protože internet tam použivam jen občas a předělávat to na wifi by bylo fajn ale přijde mi pro me učely jako dalši zbytečná investice, když už jeden pár Pl mám. Asi by bylo dobre koupit ten druhý pár taky od tp-linku že?? Nebo se dá koupit něco lepší než tp-link? Diky za rady
Já psal, že by to fungovat mělo, dost pravděpodobně to bude pěkně mizerné. Je tam třeba kabel? Nebylo by lepší, vzhledem ke vzdálenosti, tam prostě namířít nejakou směrovou wifi a tu tam chytat? Třeba Nanostation M2? A tu prostě kabelem připojit do stávajícího routru nebo powerline adaptéru.
V případě powerline adaptérů totiž neplatí to zlaté "kabel je kabel", protože přenosové médium (kabel), je využíváno stejně jako wifi (tedy že může v jeden okamžik vysílat vždy jen jedna stanice a pochopitelně, dvě stanice ve stejné zásuvce (a na stejném pásmu) se budou dost znatelně rušit.
Tak si říkám, že zkusím ty dvě powerline sady za sebe, koupím nějakou levnější od tp-linku když už jednu mám a pokud to nebude vyhovovat, do 14 dnů ji vratím a pak budu přemýšlet o dalším, lepším řešení. Jen mi jde o to, aby tam nějaký internet byl, nepotřebuji nějak zásadní, protože ten nemam ani v zakladu, protože mam adsl a jsem daleko od ústředny
No uvidím, ještě dám vědět jak to dopadlo, zatim moc dik 
Zdravím, tak dneska jsem si konečně všechno nachystal a vyzkoušel, ale přišel jsem na to, že dát ty dvě powerline sady za sebe moc nefunguje, objednal jsem si zase sadu od tp-linku a to je asi největší chyba, protože se s tou předešlou sadou powerline také od tp-linku navzájem hádají, protože jsou spárované na uplně stejné pozici, protože když připojím jako vysílací jeden z nových adaptérů, tak jako přijímací mohu použít i starší adapter a vše funguje taky. Mám tedy ještě otázku, myslíte že by šli nějak ty dvě sady spárovat, aby jedna o druhé nevěděla a zároveň se nehádaly? Spíš to asi nepujde že, protože mají obě stejného výrobce. Jinak díky za rady a snahu
Musíš jim nastavit rozdílné šifrovací klíče (na powerline části) a to tak, že nejprve nastavíš jednu sadu, tu odpojíš, pak druhou sadu. Pak se navzájem neuvidí
Zdravim, tak jsem je sparoval na dve rozlisne sady a funguje to
. Ani nijaky spomaleni jsem nepocitil, v pohode si uzivam internetu v trucovne. Vubec me nenapadlo ze to maji z vyroby ze funguje kazdej s kazdym a ty dve oddilni sady se musej nakodovat-sesifrovat aby spolu komunikovaly kazda zvlast. Moc vam vsem dekuji za rady a ochotu 
No vidíš, a já jsem narazil u O2 na tohle a je je defaultne nastavene nejak, aby se to spolu bavilo a nejde to zmenit. Jedine co muzes nastavit je IP adresa a sifrovani WiFi, nic jineho. A protože není známé, jaké to použivá šifrování a heslo, nejde to připojit ani na síť jiných (výrobců) zařízení.
Nj proste kyslikari, ale taky mi poskytuji internet. Tak zdravim, muzete dat vyreseno
.
co jsem pochopil z manuálu tak by to melo jít, tedy pokud se to nebude vzájemne rušit,
chce to aby jsi vytvoril dva "Powerline síte" z prvního úseku udelat jednu powerline sit, kapitola 3.6.1 v manuálu "Network Name" zadáš nejaké jméno napr. "RT_123" a z druhého úseku jinou "powerline siť, zadáš tam jmono jiné napr. "CSQ_09" , v spojovacím bode tech úseku to propojiš krátkym patch kabelem a melo by to fungovat, tedy pokud se to vzájemne neruší, ale snad né, z toho manualu jde dojem že by to melo fungovat i když na drátech je více adapteru než dva kusy.
dej vedet jak to dopadlo, zajíma me to
...
ono to jít musí, protože jinak by bylo možné odposlouchávat cizí síť..
sakra, nutná oprava, nemúžu editovat, tak krátce,
adaptér nedokáže posilat data které prijme od jednoho adaptéru na jiný adaptér i když jsou oba v jedné powerline siti
jeden adapter ve stredu nemuže delat co Ty chceš, mely by tam být adaptéry dva, jden delá spojení na powerline sit "RT_123" a druhý na powerline siť "CSQ_09"
jeden adapter nedokáže být pripojen ve dvou sitich a preposílat data z jedné do druhé
nejasné je, jak jsem už psal, zda se ty dva adaptery ve stredu nebudou rušit ... to je nejasné a neoverené
...