BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Něco jako "doporučená hodnota" je nesmysl, záleží na výrobní sérii CPU, jeho revizi, způsobu chlazení, základní desce, pamětech a dalších aspektech.
Takže pomalu zvedej frekvenci, průběžně kontroluj teplotu a testuj zátěžovým programem (Prime95 nebo podobným). Až začne být počítač nestabilní, tak se vrať s frekvencí o něco níže a máš to hotový. Jen si uvědom, že taktování může mít vliv na celkovou funkčnost PC, různé záhadné restarty, pády, modré obrazovky a podobně. Takže abys s tím počítal a nedivil se příliš.
hlavne pri zvedani frekvence bloknout frekvenci PCI.
taky zalezi na pametech, co povoli za takt.