
Předchudce počítačových sítí
Co myslíte, že bylo předchůdcem počítačových sítí? Zkuste vymyslet 3 oblasti.
Co myslíte, že bylo předchůdcem počítačových sítí? Zkuste vymyslet 3 oblasti.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
To je otázka do nějakého hloupého testu?
Pouze pokec, jde mi jen a pouze o to co si lidi myslí, že bylo předchůdcem počítačové sítě. A zrovna nejlépe z oboru IT
Přímý předchůdce žádný nebyl.
Přesně tak a podle čeho si myslíte, že nějakého IT znalce napadl tento nápad viz. počítačová síť. Podle čeho se mohl inspirovat ? Co mu bylo příkladem ? Co by vám mohlo být příkladem ?
a bavíme se o čem?
- o topologii WAN?
- o rodině protokolů TCP/IP?
- o ethernetových (či jiných) rámcích, či dokonce o ISO/OSI?
Předchůdci byly síťe telefonní, telegrafní, a telexové.
http://mobil.idnes.cz/utichlo-komunisticke-icq-nah lednete-s-nami-do-utrob-dalnopisu-p6b-/mob_tech.as px?c=A080701_180520_mob_tech_hro
http://mobil.idnes.cz/vite-co-je-telex-0i9-/mob_te ch.aspx?c=991223_0004966_mob_tech
Ja nevim, proc se nikdo ze zdejsich vtipalku nepodiva do Guglu:
Za předchůdce počítačových sítí můžeme považovat sítě terminálové, kde k jednomu víceuživatelskému počítači bylo připojeno více monitorů s klávesnicí (terminálů).
to je ovšem nesmysl.
edit: abych nebyl špatně pochopen, argumentace v takové poloze může klidně znamenat i to, že předchůdcem počítačových sítí byl vynález ohně a kouřové signalizace.
Tak je to jasny, Doc.Ing.Vlastimil Jáneš, CSc ve svych prednaskach placa nesmysly a blbne tak studenty CVUT http://www.fd.cvut.cz/personal/janes/zi1-bivs/pred nasky/prednaskazi1-2011.pdf
mám zkušenost s více doc.ing.csc, kteří připouštěli pouze svůj jediný správný výklad.
protože na to vydali skripta, tak to musela být pravda.
klidně tomu můžeš říkat blbnutí studentů, mě do tvého slovníku nic není.
na školometsky pitomý neurčitý dotaz neexistuje jediná správná odpověď, ačkoli ji školní lama suverénně vyžaduje.
Tak teď je problém ještě jasnější. Ono se to sice učí na více vysokých školách (viz Gůgl), ale absolvent učňáku brtník rozhodl, že se skripta přepíšou.
To ty jseš určitě vzor tolerance k názorům ostatních.
Hochu závidím ti tvoje sebevědomí.
sám autor si svým výrokem není zcela jist, protože používá kondicionálu, tedy "za předchůdce... můžeme považovat... "
milé kolemjdoucí, kdybyses tu nezačalo srát do lidí dobře se bavících na pokecu a nezačalo ses ohánět tituly cizího pána, mohli jsme se tu dobře bavit i bez blbů z živě.
hochu si říkej svému fotrovi.
Jen jsem tak zběžně nakoukl do té přednášky a kromě toho, že ty texty už jsem někde viděl, tak na stránce 7 jsem zahlédnul něco divného:
To nevypadá na kopírovací chybu, to tam při opisování doplnil nějaký popleta - mimochodem zdroj těchto informací je zřejmě odtud... - nechápu jak to google zaindexoval - nějakým OCR?
Já teda nevím co přesně rozporuješ, nedávám za nic ruku do ohně, ale pojem slovo se běžně používalo a i ta délka slova 32 bitů se mi zdá jako možná, ačkoli ne zrovna pravděpodobná. Ale to reaguju jen na tuhle z kontextu vytrženou citaci, nevím co je před a za.
Rozporuju přece tu závorku:
Tam mělo být 4B!
Chápu, podle mýho je to ale nešťastná formulace a autor myslel: 1024 slov po 32 bitech (= 4 kB celkem).
Ajo, to mě nenapadlo...
tak já jsem jenom tuplovaný inža, ale dovolím si tvrdit, že platí-li terminály u mainframů, pak platí i můj oheň a kouřové signály.
Kulajs. Tamtamy a dunění bubnů. Typická dvojková soustava: Bum-nic-bum = 1-0-1
tak!
Je to úplne inak. Používajú dlhé a krátke bum : Bummm-Bum-Bummm-Bum.... (chytili sme Angličana, bude večera..)
Inak tento typ WiFi sa už vôbec nepoužíva. Bol veľmi náchylný na zarušenie. Zvlášť keď susedný kmeň vysielal na rovnakom kanáli.
To je jen rozdíl v kódování sériových dat. Můj příklad vychází ze start-stopního přenosu používaném u pokročilého kmene indiánů Inků, kdežto tvůj je kódování na nosnou vlnu - carrier, používaný spíše u afrických lidojedů Massajů. Star-stopní přenos byl rychlejší, protože hodnota nicu se mohla zmenšit až na úplné nic.
Později právě kvůli snadnému rušení WiFi signálu nepřítelem bubnovou palbou, se přešlo na kabelový přenos dat: Běžec pádil s kabelou nacpanou datovým balastem. Ovšem i zde hrozilo zrušení celého přenosu. Puškou.
Už tehdy se objevovali jedinci, pádící s růžovou kabelou. To byl vlastně prvopočátek těch pride pochodů.
a ještě technická ohledně sítí typu tcp/ip: za téměř přímého předchůdce počítačových sítí se dají spíše považovat BBSky a různé fidonety apod., i když se v podstatě vyvíjely paralelně s arpanetem, přičemž ale obě šly zcela obráceným systémem - arpanet jako téměř čistě transportní médium (tedy "odspodu" ISO/OSI), kdežto BBS/Fido jako téměř čistě "aplikační" médium (tedy "seshora" ISO/OSI). Není náhoda, že se tyto technologie setkaly a v konečném důsledku vygenerovaly např. protokol http - dnešní hegemon (společně s DNS) IP sítí, který má základy v původním hypertextu (tedy gopher, který sám nabral inspiraci v "menu" právě BBSek)
Předchůdcem počítačových sítí byla čínská šeptačka (mimochodem, je rasistická?).