BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
6u71skdpv
Takhle vypadají ty zásuvky. Jsou označeny čísly 1-14. Může být nějaká ze zásuvek začátek? Popř. jak to poznám.
To jsou běžné ethernetové zásuvky (nezaměňuj ethernetovou síť s internetem!) a někde ze zdi kouká 14 (nebo více) UTP kabelů. Tam je počátek těch kabelů, tam si musíš umístit vhodný switch, nebo router (pravděpodobně obojí - router pro 14 linek asi těžko seženeš) a tam musíš přivést svůj internet.
Pochopitelně, na tom "počátku" se musíš postarat o vhodné zakončení těch kabelů. Při tomto množství bych doporučoval patch panel, méně pořádní (až šlompáci) by kabely zakončili konektorem RJ-45.
Dodatečně:
Musíš si uvědomit jednu věc: Ty zásuvky nejsou navzájem propojené, ale od každé vedou dva kabely (dva kabely, protože je to dvojzásuvka, která má dvě přípojná místa pro konektor RJ-45) a tyto kabely jsou zcela určitě svedeny na jedno místo. To místo musíš najít ty a doufej, že nějaký zedník ty kabely neutnul a nezazdil.