Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde se dají koupit jednočipy?

Chci se naučit programovat jednočipy ale nevím kde bych je mohl koupit i s programatory? Na internetu jsem to nikde nenašel a v našem "vesnickém elektru". Tak nevíte kde bych to mohl koupit? předem dík za odpověď :-)

Simalator.. na hodne, ale hodne hrubou pripravu. Mikrokontrolery uzce ovlivnuji vnejsi fyzicke faktory (zakmity na spinacich, tvary signalu, impedance delsich vedeni atd.) a ty proste jinak nez fyzicky (levne) nevyzkousis.

Jinak mi tu zbylo nekolik programatoru na atmely (objednavka z ciny byla minimalne 5 kusu), tak se muzu za nejakou malou castku podelit.

Plně souhlasím. kdysi jsem naprogramoval 8048, aby se navenek chovala jako klávesnice PC XT. To znamenalo stáhnout program klávesnice, napsat si něco jako disasembler a program modifikovat, aby vyhověl mým záměrům. Ale jak teď zpovzdálí sleduji tuhle techniku, tak už je úplně jinde. Nedovedu si představit, že si dnes někdo koupí brouka a pustí se do programování. Já jsem si kdysi hrál s UCB PIC, teď je třeba tohle:
http://www.conrad.cz/vyvojove-desky-arduino.c24201 42
a to už považuji víceméně za kompletní počítač.

Pro arduino existuje v podstatě i operační systém. Mikrokontrolery se hodí (a já jsem také nedávno oprášil znalosti a jal se učit C pro Atmegu) pro jednoduché řídící aplikace, kde už je to příliš komplikované na vytvoření pomocí hradel a paměťových obvodů. Já jsem si takhle naprogramoval řídící obvod pro světla doma (možná to sem časem napíšu jako článek). Myšlenka jednoduchá - vypínač, tedy spíše tlačítko na zmačknutí rozsvítí omezené množství žárovek v místnosti, když pak člověk vypínač přidrží, rozsvítí se ve čtyřech krocích všechny. Důvod proč to je 1) úspora (když si pro něco jdeš nebo procházíš, není třeba hned rozžhavit všechno) 2) šetrnost k žárovkám (bzučící stmívače) 3) nemám rád tmavé místnosti, po rozsvícení deseti či dvanácti malých úsporek (4W LED, 7 a 9W zářivky) je světla opravdu dost a rozmístění tolika zdrojů má i výhodu v tom, že si nikde nestíníš, světlo jde odevšad 4) když brzo ráno vstávám, malý světelný výkon přítelkyni neprobudí

Ale platformy jako arduino či raspberry-pi jsou super, vzduchotechniku už mi nejspíš bude řídit raspberry či podobné arm, spotřeba mizivá, nebudu muset řešit souběh nějakých přerušení, přemýšlet nad multitaskingem, programovat síťový stack, složite řešit jak na displayi co zobrazit.