Úplné nabití baterie od telefonu
Že úplné vybití baterie je spíše na škodu, jsme se už od zdejších moudrých rádců dozvěděli, ale jak je to s úplným nabitím? Je pro delší živostnost baterie vhodné dané zařízení úplně nabít nebo je možné nabíjení přerušovat a je to jedno? Děkuji za info.
Tak nevím co tam s tím copy&pastem dělám, oprava odkazu.
životnost..
Úplné vybití baterie není spíše na škodu, ale na zničení baterie.
Úplné nabití je baterii ku prospěchu, nebo jí, přinejhorším, nevadí. Takže nabíjej naplno při každé vhodné příležitosti a lámej si hlavinku důležitějšími věcmi.
Dovolím si doplnit kolegu. U moderních, tedy Li-něco akumulátorů je dobré se vyvarovat hlubokého vybíjení a nabíjet (dobíjet) co nejčastěji. Ovšem daleko nebezpečnější nežli hluboké vybíjení, které jenom zkracuje život akumulátoru, je jeho přebíjení, které hrozí prů...švihem v podobě jeho úplného zničení, které může být doprovázeno světelnými a kouřovými efekty. A z tohoto důvodu je nabíjení všech Li-něco akumulátorů velmi dobře ošetřené a hlídané elektronikou, takže není potřeba se tím nějak zabývat. Prostě zapni to do zásuvky kdykoli je nějaká nablízku.
Jde mi o to, jestli je lepší to dát do zásuvky i na chvilku i když vím, že zase půjde ven nebo raději až později na dýl?
kterému slovu nerozumíš?
No vzhledem k tomu, že doplňuješ, nikoliv rozporuješ kolegu, tak vzhledem k jím řečenému:
prostě zkoumám, zda další rada (dávat do sítě kdykoliv je to možné) je přesná
Ano, ta rada je zcela přesná. Samozřejmě, není třeba pořádat závody v běhu mezi zásuvkami, ale prostě nabíjet co nejčastěji - a nechtěj po nás přesné časové údaje, jak často, nebo tě pošlu ... no, však víš kam.
v nicku sis spletl poslední písmenko.