Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem magnetofon,gramofon

Viete niekto,prosim Vas o moznosti pripojenia mgf.,prip.gramca a nasledneho
nahravania starych skladieb na PC?
W98,128MB,20G Hdd,900 MHz,jednoducha zvukovka (3 dierky - MIC,Repro,Aux) prip.Win XP,
512MB,40G,1.7GHz, -//-
vdaka

Pripojis si to do Aux, v mixeri v nastaveniach pre nahravanie si zvolis line-in, a nejakym wav editorom (napr nejaky audacity by mal vediet nahravat) si to nahras (do wav, nastav si predtym format PCM 44.1kHz, 16bit, stereo). Potom si s tym mozes robit co chces.

Gramofon s magnetodynamickou přenoskou musí mít korekční předzesilovač jako mezikus pokud není v gramofonu.
Piezzoelektrická přenoska to nepotřebuje, jak je to se vstupním odporem do pc netuším ale kdyby byl malý, šlo by to jakoby do zkratu a výsledek asi fuj fuj.Šňůra z pětikolíku na jacka se dá koupit, ten předzesilovač asi taky ale je lepší když Ti ho někdo udělá, cena do 500 ne li míň, jedna deska nekomprimovaná cca 400mega.

jnp.zive.cz

phono.htm

http://www.volny.cz/pjenicek/radio/navodyj1/gramzes 1.html

Zrovna si dávám vinyl desky do pc, je to docela časově náročné. Nahrávat umí i nero, audiograbber, SoundEngine Free....

Dej si do hledání tady v poradně audacity, něco to dá, pak se jukni na about
A čest práci:-)

K té piezzoelektrické přenosce bych dodal, že vstupní impedance vstupu Aux bude zcela jistě natolik nízká, že budou potlačeny hloubky. V tom případě se používá ta metoda, že se použije velmi nízká zatěžovací impedance (pokud mě paměť neklame, tak 1-10kOhm) a zařadí se předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku, která má víceméně inverzní kmitočtovou charakteristiku k piezzoelektrické přenosce pracující do nízké impedance.

Vstup aux ma zvycajne impedanciu 47kohm, ako vsetky standardne line-in.
Predzosilovac sa pouziva ak ma pamat neklame kvoli aktivnej uprave kmitoctoveho spektra (su tam nejake RC cleny v spetnej vazbe). Upravit kmitoctove spektrum by mal ale zvladnut aj nejaky slusnejsi wav editor.

P.S. Ak sa da pouzit rovnaky predzosilovac ako pre magentodynamicku tak to znamena ze krystalova prenoska do 1kohm zataze ma rovnaku (nie inverznu) charakteristiku ako magnetodynamicka prenoska. To len trochu oprava logicnosti toho co si pisal. Vpodstate by sa ten predzosilovac mal dat pouzit tak ako pises.

Poněkud jsi si, milý MM.., naběhl. Psal jsem o předzesilovači, který má inverzní charakteristiku k piezzoelektrické přenosce, ne že je piezzoelektrická přenoska inverzní k magnetodynamické.
Pochopitelně, ta charakteristika je jenom přibližně inverzní, ale pořád je to lepší, než bez tohodle. Pokud by někdo chtěl přesnější přizpůsobení, tak v literatuře se dá najít zatěžovací člen složený z odporů a kondenzátorů, pomocí kterého se v kombinaci s předzesilovačem pro magnetodynamickou přenosku dosáhne ještě vyrovnanější charakteristiky. Teď to hledat nebudu, neb se odpojuji na víkend od internetu, leda až v pondělí (nebo v neděli večer), když mně to někdo připomene.

která má víceméně inverzní ...

Ano, tá zosilovac potrebuje charakteristiku inverznu ;-) Ja viem ako si to myslel, taky preklep sa stava niekedy aj mne po prepisovani vety :-)

Ja len ze by bolo treba skusit aj bez predzosilu (ak ma krystalovu prenosku) a pripadne ze sa da upravit freq. charakteristika aj na PC vo wav ak ma clovek slusnejsi wav editor. Dalo by sa aj zbastlit predzosilovac s vysokou impedanciou (500kohm apod) ktory potom pre krystalovu prenosku nepotrebuje korekcie, stacil by na to jeden OZ.