BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Co máš za stroj jaký máš chladič procesoru nenapíšeš, co jsi stáhl/ukradl za SW/hru jakbysmet = ve správci úloh vidíš co ti zatěžuje OS na pozadí/vytěžuje procesor nebo g.kartu, takže to může být klidně i nějaký šmejd a ty hned by si cosi šteloval.
Mám AMD procesor a ten chladič co k němu byl to je hrůza neporadíte nějaký tak do 600 tichý a dobrý ? Mám tuhle desku GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - AMD 990FX
Napadl mě tento https://www.alza.cz/cooler-master-hyper-103-d46034 5.htm
a takhle vznikají ty vtipy o AMD procesorech. Intel má v procesorech integrovaný regulátor napětí FIVR, kdežto AMD tam má integrovaná kamna.
Pokud je horká samotná bedna, znamená to, že špatně větraná. S největší pravděpodobností vůbec nemáš větrák na zadní straně bedny, takže kup a namontuj.
tolik tepla, aby to ohřálo skříň, dává obvykle jen zdroj, kterému se netočí větrák.
Kupodivu i zadní otočený ventilátor, který funí vzduch dovnitř skříně.
Takový zdroj ale věčinou vydrží od jedné minuty do 3 minut maximálně.