Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využitelnost složek ve WIN 7

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda neznáte nějakou literaturu, nebo odkaz na nějakej článek, kde bych se dozvěděl jak a k čemu slouží jednotlivé složky v čisté instalaci windows 7.
Co přesně potřebuji:
1. Které složky zůstanou i po užívaní PC vždy čisté(nic se do nich nikdy nezapisuje) jako po instalaci.
2. Do kterých může zapisovat jen systém.
3. Do kterých se ukládají programy.
4. Do kterých se ani ADMIN nedostane "supervisorské"
5. Prostě vše o složkách :)

Je mi jasné, že si tuto analýzu budu muset udělat sám, ale přesto bych byl rád, kdyby jste mi poradili něco od čeho bych se mohl trochu odrazit.

Předem dík za odpovědi :D

Možná máte pravdu, ale můj vyučující, mi říkal, že takové složky existujou, tak ať si na ně dám v projektu pozor. Zeptám se ještě jinak, dají se taková práva nastavit i programu, který bych napsal? Aby mohl nahlídnout do všech složek?

jsi ideální případ:
- zmenši oddíl c na rozumnou hodnotu, třeba 64gb
- vytvoř d:
- na něj si přesměruj umístění dokumentů, stahování v prohlížeči a vyrob tam další uživatelské adresáře/složky podle potřeby
- uživatelská data (dokumenty, hudby, fotky, ...) odstěhuj z plochy a c:\users\ty na nové d:
- o c: se vůbec nestarej, zapomeň že existuje. samozřejmě aplikace se dál budou instalovat do program files.

špatná zpráva: i když mu to zakážeš, admin se dostane všude, od toho je to admin.
je historickým kretenismem microsoftu, že má programátory i uživatele pod windows tak hloupě vychované, že všichni za každou cenu musí být admoši. pokud sebereš rodině admošská práva, nenainstalují tam ani blbou hru a tebe vydědí.

google to řeší tak, že jeho prohlížeč nainstaluješ do profilu uživatele i s omezenými právy. bohužel ve viry promořeném světě windows to není řešení, jen hloupé kinderopisovače virů po 16 letech naučili, že existují uživatelská práva.

admin se typicky nedostane do bodů obnovení a do config. pokud to potřebuje, tak si to změní.
ale jestli je to ten samý, který pod tímto přihlášením leze na net, pak to není admin ale blbec.

neřeš kam se nezapisuje nikdy, kam někdy, nauč se to co ti ms tají: uživatelská práva.

edit: pokud to neřešíš pro svoji potřebu, ale pro nějaký projekt, kterým chceš zapisovat kamkoli po disku, budeš to mít veselejší - ms to v různých verzích omezuje různě.

No já právě potřebuji pracovat se systémovejma souborama. Řekněme, že bych chtěl naprogramovat něco podobnýho jako čistič složek. Tím pádem potřebuji vyfiltovat složky ve kterých se mají nacházet pouze systémové soubory a ostatní soubory bych mazal. Pak bych vyfiltroval složky, do kterých zapisují i jiné programy a tam bych dělal pořádek zas jinak.

nevím, kdo touží po dalším stupidním čističi složek, ještě k tomu od naprosto neznalého uživatele.
to je hodně špatný vtip.

http://www.e-vanicek.cz/2014/08/kde-vzit-volne-mis to-na-disku-ve-windows.html
http://www.e-vanicek.cz/2014/08/kde-vzit-volne-mis to-disku-ve-windows-ii-dil.html
dohledej si, kterých adresářů se to týká.

ale pokud říkáš čištění složek něčemu jako čistič/odinstalátor do továrního nastavení, doporučuju nerův odinstalátor.
ten blb odstranil uživatelská nastavení kompletně i s uživatelskými daty.

Bezpečně čistit můžeš následující složky s dočasnými soubory:
C:\Users\<uživatel>\AppData\Local\Temp\
C:\Windows\Temp
Přidat k nim můžeš složku se staženými a instalačními balíčky aktualizací:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
A dále složky s historií prohlížečů (ty lze nastavit individuálně, takže bys musel hledat v nastavení jednotlivých prohlížečů)
A jestli jsou Ti běžící Windows milý, na nic ostatního nešahej!

..a takhle vznikají různé tuneupy, čističe apod. Toto je zářný příklad, jak pologramotný "programátor" píše "užitečný" program. Není divu, že po zásahu takového programu a "vyčištění" přestávají fungovat jiné programy nebo ovladače, namnoze se vyserou i celá Windows (což je ve věku "samoopravovacích" W7 a vyšších už celkem fuška).

Prosím, vyser se na to. Userům pomaž obsah %TEMP%, teoreticky ještě můžeš promazat %WINDIR%\temp, ale tím bych ve tvém případě skončil.

Tento příspěvek předej svému rovněž pologramotnému učiteli. Díky.

Tvoje (alebo ucitelove) predstavy su dost divne. Zapisovat sa da vsade tam kam ma dany clovek opravnenia, zlozky si user moze vytvorit jake chce a programy instalovat kam chce.
Standardne su vo Win po instalacii zlozky:
$Recycle.Bin = kose
Boot = subory pre boot (pripadne moznosti opravy apod)
Documents and Settings = link na Users
Program Files = nainstalene programy
ProgramData = link do AppData v profile v Users
System Volume Information = body obnoveni, nejake informacie o oddieli, pripadne dalsie veci suvisiace s oddielom
Users = uzivatelske profily
Windows = sucasti windows.