Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na co přijdou?

1. Dnes jsem slyšel že microsoft zjišřuje legálnost Windows tím, že (nějak) kontroluje či testuje počítače uživatelů, nacházejících se, na lidmi velice navštěvovaných stránkách, u nás resp. centrum, seznam, atlas. Zdrojem tohoto tvrzení by měl být nějaký programátor.

2. Jenom tak ze zvědavosti, vrtá mi hlavou, a nemůžu nikde najít uspokojivou odpověď - Když může microsoft u nelegálního softu přes net zajistit uživateli určitě velice oblíbené vyskakování otravných upozornění o ilegalitě software, nebo omezení funkcí, proč něco takového neudělali výrobci jiných programů trpící nelegálním kopírováním (že jich je určitě dost) ?

1) to je kravina
2) pretoze to nefunguje poriadne a ani nemoze, a si nepotrebuju nasrat legalnych pouzivatelov. A v konecnom dosledku program sa ochranit proti nelegalnemu pouzivaniu neda, aj keby to posielalo cez internet blbosti 100x za sekundu, vsetko sa da opatchovat :-) To vyskakovacie okno sa da vypnut aj u Win.

M$ udělá hon na piráty, nepřežije nikdo. Protože procesory jsou na gigahertzových kmitočtech, může Vista pohodlně namodulovat na hodinový kmitočet speciálním protokolem, všechny informace o nelegálním softwaru, hudbě a videu uvnitř celý domácnosti. Veškerý audio a video zařízení mají povinnost, přes bluetooth naprášit Vistě i podezření z nelegálnosti. Po ulicích budou jezdit BSA s cajtama ve speciálních autech se zařízením, který všechny tyto informace zachytí až na 200metrů. Z důvěrných zdrojů se podařilo vypátrat, jak bude utajená anténa vypadat. Až teda uvidíte projíždět pod vokny skříňvý auto s anténou, zamaskovanou jako lopatu na uhlí (určitě někdo už viděl, jak mezi budkou řidiče a skříní tato lopata trčí), okamžitě vypněte počítač a vhoďte CPU do kýble s vodou.

Nutno přiznat, že Remca i Kráťa si z nás tak trochu vystřelili. Samozřejmě, žádného máčení procesoru ve vodě, natož s hypermanganem, není zapotřebí. Situace naštěstí není tak kritická.
Zcela postačí Kosmodisk propojený koaxiálním kabelem s přesně specifikovaným pinem procesoru. U procesoru Core2Duo je to pin 328, bohužel, u ostatních procesorů si číslo pinu nepamatuji, ale internet je toho plný, takže to určitě snadno najdeš.
Díky unikátním vlastnostem Kosmodisku je vysíláno kosmické vlnění, které svými vlastnostmi ruší vysílání upřesňujících údajů (tzv. hot-bonz), které jsou v centrále Microsoftu dešifrovány. Je s podivem, že na dešifrování je použita připostarší verze Linuxu, ale to je Billova věc, to nás nemusí zajímat (asi nemá na novou verzi).