Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šmírování uživatele off-line Windows, Android...

Na Lupa.cz jsem našel článek o Windows. Zajímá mě, všeobecně, nemusí jít jen o Windows, to sbíraní a odesílání dat z web kamery a to dokonce i off-line.

Znamená to například, že i když nebudu připojený zrovna na interetu, budu si nahrávat přes web kameru nějakou soukromou oslavu apod., že se to někde ukládá a po připojení se to bez mého vědomí někam odesílá?

Já to třeba natočím a následně vyjmu a uložím pouze na externí hdd. Takže pro mě to v přístroji už není.

A znamená to třeba, že i když já web kameru nebudu používat, někdo mě přes ní bude sledovat a vše někam odesílat? A teď nemyslím vir, to je jasné, ale oficiální společnosti Google a Microsoft.

Momentálně mám W8 a Android 4.2.2

ZDE názor z diskuze pod článkem, kvůli kterému se ptám.

Dle analýz odesílá Windows vaše data na svoje servery a servery třetích osob i v případě, že zaškrtnete, že nechceme nic odesílat. A že těch serverů je. Posílá i snímky z vaší web kamery i zvukové záznamy. Sice lze změnit záznam v hosts a trochu tomu zabránit, ale to lze rychle změnit. Dokonce sbírá data i když nejste připojeni k netu. Prostě máte doma terminál a u MS a jeho bližní u sebe Vaše data.

Opět je zde nutné připomenout mobily a tablety, kde mikrofon i kamera jsou a budou zásadním bezpečnostním rizikem.

Kameru už roky bývá dobré opatřit přelepkou, pokud ji zrovna nepoužíváte (typickým prostředníkem útoku na nic netušící uživatele je Flash) a s mikrofonem to bude složité.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Android je zatiaľ "v pohode", tam by som sa neobával nejakého zbierania a odosielania dát, pokiaľ si…
pme 22.08.2015 13:35
pme
Android - ha . ha. Chce to aspoň nahrát (stejně kvůli rootu) lepší ROM, a tu odzkoušet. A i přesto b… nový
Pan Töfl 23.08.2015 10:43
Pan Töfl
Na linuxu a tedy i na Androidu je aplikacni firewall resen pres iptables. To je uz soucasti Androidu… poslední
RedMaX 23.08.2015 12:07
RedMaX

Android je zatiaľ "v pohode", tam by som sa neobával nejakého zbierania a odosielania dát, pokiaľ si vedome alebo aj nevedome nenainštaluješ nejakú špehovaciu aplikáciu...
WINDOWS 10 - je hrozba a riziko - nepoužívať!

Na linuxu a tedy i na Androidu je aplikacni firewall resen pres iptables. To je uz soucasti Androidu, takze zadny dalsi firewall nepotrebujes. Dobre je ale mit nejaky frontend, kde si jednoduse naklikas pravidla, ktera pak frontend do iptables zapise. Takovym velmi prehlednym frontendem je napriklad DroidWall, ktery uz jsem tu odkazoval a mohu ho doporucit. Dalsi moznosti, jak zakazat aplikacim pristup na net je pres opravneni, proste urcenym aplikacim seberes opravneni lezt na internet, to umi Xprivacy a k tomu potrebujes Xposed framework, jak uz jsem tu take psal.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru