Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Open source povídka, doplňte děj

Co takhle zkusit online povídku, kterou budou tvořit příspěvky poradňaček a poradňáků? Jen těch paralelních dějovejch linií co to může mít...

Vzbudil jsem se s pocitem čiré hrůzy. Celé tělo jsem měl pokryto potem. V malátném přechodu mezi spánkem a bděním jsem se snažil vzpomenout, zda dnešní sen byl jen ošklivou, nicméně přece jen noční můrou nebo se mi to opravdu stalo...

[Zbytek doplňte, do textu nebudu zasahovat. Pavel]

loading...

Oceňuji nápad!

Rozhlížel jsem se kolem sebe a snažil se vzpomenout si na včerejší večer. Vybavovaly se mi jen mlhavé vzpomínky na tmavou ulici zalitou podzimním deštěm a siluety postav v dálce. Jediné na co jsem si vzpomněl bylo, že jsem tam byl sám - stejně jako teď tady...

Bolest hlavy je zničují. Podvědomně šahám do kapsy a hledám peněženku. Není tu! Najdu ji na nočním stolku. Vedle ní mobil. Uff mám vše nic mi nesebrali nic jsem neztratil. Otevřu peněženku a prohmatávám hrst drobných a dvě malé bankovky. Na dveřích malého bytu visí cedulka věčná žízeň a je sobota dvě hodiny odpoledne a kocovina ničí mé tělo. Jdu najít Katku.

Počkat... Katku. Marně tápu ve vzpomínkách, jestli já nějakou Katku vůbec znám. Proč zrovna tohle jméno mi přišlo na mysl? Pokouším se proniknou temnými záclonami paměti na včerejší noc. Jak tohle vlastně začalo? Jo, Jarda a jeho přiblblý telefonát. Že já jsem mu s tím sluchátkem hned nesek. Dobře vím, že jeho akce nikdy dobře nekončí.

Matně si vzpomínám, že jsme měli s Jardem v opileckém deliriu k večeři nějaké maso, bylo to nějaké malé zvíře. Proboha, proč jsou všude okolo králičí chlupy? Myšlenky se mě opět vracejí ke Katce a v mlhách mysli se mi vynořuje zakrvácený nůž se zbytky králičích chlupů na střence. Kouknu se s obavami pod postel a nacházím tam ten prokletej nůž....

Že by to teda nebyl sen? S hrůzou přinutím alkoholem zbídačené tělo k téměř nadlidskému výkonu a zvolna vstávám z postele. Ještě že nemám ten hloupej zvyk se před spaním mejt a převlíkat. Tolik zbytečností!
Každý krok způsobuje nesnesitelnou bolest, každé došlápnutí je další ránou umírajícím mozkovým buňkám. Rozhlížím se po důvěrně známém pokoji. Skromná až spartánská výbava stárnoucího intelektuála. Pár ponožek opřených v koutě vedle prázdného hospodského věšáku, který určitě pamatuje několik generací. Zašlý stůl s deskou na které vylité omáčky a skvrny od čehosi neidentifikovatelného vytvářejí psychodelický obraz. Stěny, které nepamatují dotyk malíře snad od války. Oprýskané matné zrcadlo. Zrcadlo.
Za mlhou zoxidované vrstvy na mě hledí neznámá tvář se zapadlýma očima a krvavýma šmouhama okolo zarostlé pusy. Bože! Ten Jarda je prase!

Edit: Sakra, uniklo mi že má dokonce noční stolek. To se mi do jeho kvartýru vůbec nehodí :-D

Dnes už dám pokoj.

V hubě mám jak v torbě na zmije, oči mě pálí, ruce svědí, budu muset po dlouhé době navštívít koupelnu. Točím zběsile kohoutky, ale stále teče jen studená - pak mě dochází, že teplou vodu mě odpojili před tejdnem, ale nějak jsem to nepostřehnul, když jsem většinu času trávil mimo domov a když už jsem byl doma, tak jsem vodu použil akorát na splachování šinavýho hajzlíku.
Studená voda na tváři se marně snaží odehnat zběsilou kocovinu a tak volím klasický řešení - ve špajzu mám ještě několik vyprošťovacích laháčů a plácačku s rumem. Lahváče jsou sice nechutný patoky z Lidlu, ale hlavně, že to má pár voltů alkoholu a rum naštěstí pořád chutná jako rum.
Rozhlížím se po kuchyni a na stole vidím něco, co tam rozhodně nikdy dřív nebylo.
PROBOHA!!! KDE JSEM K TOMU JENOM PŘIŠEL! TO JE NA KRIMINÁL!!!

"Kterej prasák to má na svědomí?" Napadlo mě.
"Aprííííl!"
Zařval Jarda a vyskočil ze skříně.
"To jsem tě nachytal. K večeři byla nadívaná žába s mákem, chlupy jsou z kožichu sousedky, co mi zůstaly v ruce, když jsem jí onehdá přesvědčoval, že bychom si u mě měli dát pár lahváčů, aby byl zakončen pěkně rozjetý večer Na Růžku. A nůž je od krevní konzervy. Že ses ale lekl a myslel jsi, kdoví co jsme nevzváděli co?...

To mne opravdu dostal. Apríl byl přeci včera. Asi si měl raději vzít tu helmu na hlavu, když jsme jeli večer domů na těch kolech. Ale to ne, to nám všem předčítal vytržený kousek vyhlášky o jízdě na motocyklu, kde bylo, že jezdec musí mít řádně připevněnou přilbu a všem ukazoval, jak pevně ji má přivázanou k nosiči, že se ani nehne. Jak potom v lese narazil do stromu...

No jo, Jarda asi nedával pozor, když Katka tvrdila, že helma se má nosit na hlavě, jinak že člověk dopadne špatně. Ale na to dlabu, já stejně nepadám, tak ani za helmu prachy vyhazovat nebudu a radši si místo toho koupím 25 piv. Ááá, pivo...jde se na průzkum lednice, jestli tam něco není. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ NO FUJ, otevřel jsem lednici a...

Nejrozumnější bude asi umejt si hubu a skočit se poradit ke kámošovi, co mám dělat s tím krvavým hnusem v lednici. Mně to absolutně vůbec nemyslí a myslím, že Jára na tom nebude o nic líp. Aspoň si cestou provětrám hlavu.
Za deset minut jsem u Honzy. Když mu vysvětlím, co se děje a jaký mám guláš v hlavě, doporučí mi, ať se s ním ponořím do duchovního rozjímání, popřípadě ať navštívím jakýsi seminář.
Já hlava dubová totiž zapomněl, že Honza je přívrženec jakési pochybné sekty. Kurnik, jak ona se to jmenuje?

No nevím, nevím.. Od té doby co po ulicích sbíral chcíplý vrabce se slovy "to jsou ti co jsme nestihli evakuovat, Ištván je na Kruglonu 6 oživí" si i já o něm myslím své. Proč já jenom k němu chodil.
Vymluvil jsem se na úpornou bolest hlavy a vypotácel se v ještě horším stavu, než ve kterém jsem přišel. Sakra, kam teď?!

..na zastávce jsem sebral několik vajglů, abych si je doma smotnul do novin, páč jsem si ještě dneska nezapálil a za těch 112,50,- Kč si musim spravit organizmus nějakou flašou, nejlépe vodky. Náhle jsem sebou cukl, sakra tramvaj, kde se vzal ten rezavej rachotící krám a zkřížil mi cestu? Její řidič byl nucen velmi rychle zabrzdit. V okamžiku, kdy onen řidič olízával přední sklo, jsem se slušně omluvil "soráč vole" a naskočil do tramvaje. Po pár minutách v tramvaji, které jsem vyplnil prděním do rytmu ve 3/4 taktu se mi konečně uvolnilo místo a mohl jsem si sednout hned na čtyři sedačky najednou. Po dvaceti minutách jsem už měl k dispozici půlku tramvaje, tak jsem usoudil, že se už mohu obout. Na konci města jsem vyskočil a ..

Vidím, že jsem vystoupil u vlakového nádraží. Šinu si to pomalu k nádražnímu non-stop bufetu, kde si dám alespoň polívku, bo jsem ještě nic, kromě lahváča a rumu v hubě neměl. Vodku a rum mají v bufetu samozřejmě taky, cítím se teď jak pralinkovej král, když na někoho dejchnu. Dívám se, jak stále přijíždí a odjíždí vlaky. Dostávám nápad...

Můj tok myšlenk mi náhle přerušil, už né příliš ostrý pohled na pád ze schodů nějakého chlapíka v klobouku a baloňáku, kterej se snažil vystoupit z vlaku pozadu. Po tom co na něj skočily nějaky dva chlapi, kteří vypadali, jak dvě nelegální kopie Golema, mi došlo, že bych se v zájmu svého zdevastovaného zdraví měl dívat jinam. V odvedení pozornosti mi pomohla dáma v ...

... dáma s atletickou postavou, mírně uhrančivým ohledem a úplně hypnotizujícím zadečkem. Po pár minutách jsem si s pocitem studu uvědomil, že slintám.

Mezitím ti dva golemáci nenápadně, o to však důrazněji odváděli zmíněnýho chlapíka přímo před dohledem opodál stojícího "tajnýho".

... Pan "tajný" něco špitl golemákům a ti se ihned odebrali do nedalekého chátrajícího domu, který mi byl velmi povědomý. Jen si sakra vzpomenout, co způsobilo tu matnou vzpomínku na tento objekt. Co to jen bylo? Mezitím však pan "tajný" dokouřil svojí cigaretu a vajgl hodil mým směrem. Viděl mě. Bez sebemenší známky zájmu o můj nechápající výraz se odebral za svými kumpány a já stále jen zíral a přemýšlel nad děním uvnitř.

Hlava bolí čím dál víc, nedokážu se pořádně soustředit. Napůl poslepu doklopýtám do koupelny, napotřetí se mi podaří rozsvítit. FUJ! Hnus! Ale... moment, to jsem já? JÁ? Copak vypadám takhle? Ale to přece...

Sedám si na okraj vany a s přicházející depresí se rozbrečím. Proč se to stalo zrovna mně?

Ponořen do hluboké deprese a vody, kterou jsem si jako vždy osolil kuchyňskou solí jsem se snažil přijít na důvod. Ve chvíli, kdy jsem drbal šupiny za krkem jsem zaslechl kroky vedle v pokoji. Naprosto vyděšený jsem zůstal zamrzlej v okamžité poloze a snad se mi i zastavil krevní oběh. Kroky byly už jasně zřetelné a do toho se ozývalo hladové funění, které mi připomínalo místního bezdomovce Tašunku stojícího u výlohy z uzeninama. Ještě děsivejší pocity nastaly ve chvíli, kdy náhle všechny zvuky stichly. Ticho! Šumějící ticho jen narušil jemný zvuk vody, když se mi postavily všechny šupiny. PRÁSK! S ránou se ve dveřích do koupelny objevil Predátor a slaná voda se zabarvila do hněda.
Otevřel jsem oči, zvedl hlavu, tělo a s pocitem čerstvého tepla u řitě jsem se vydal nerovným krokem z baru domů, do Podolí, do lékárny, doprdele...

...zase se probouzím s pocitem čiré hrůzy. Celé tělo jsem měl pokryto potem. V malátném přechodu mezi spánkem a bděním jsem se snažil vzpomenout, zda dnešní sen byl jen ošklivou, nicméně přece jen noční můrou nebo se mi to opravdu stalo...

Tyhle stavy mě opravdu ničí. Život se mi stal hororem, až když mě kamarádi dokopali k psychiatrovi a on mi předepsal Psychoton, trochu to polevilo.
Dnes ráno si vezmu raději hned dva. Zajímalo by mě, co berou na tyto deprese a představy druzí, co jimi trpí. Zkoušel jsem i mariuhanu, ale zlepšilo se to na chvíli a pak to bylo ještě horší (zdálo se mi že jsem v učebnici gramatiky a honí mě sloveso "žere"). Navíc to lezlo do peněz.

Jenže mě nevadí, že něco leze do peněz, já sem bohatej dost. Vlastně jsem bohatej tak moc, že jsem rád za věci, které lezou do peněz, alespon neni nuda jako s penězma - pořád je někam přesouvat, něco kupovat, pujčovat bankám peníze, kupovat státní dluh Irska, je to běz a hruza, raději bych snad byl chudej jako je ten čech z čezu..Martin Roman, nebo ten jejich Jágr...

...ale protože mám strejdu poslance, tak mi tihle chudáci nesahají ani po kotníky. Takže odpoledne půjdu zase svádět holky svým kočkolapem Audi A6, co jako lacinou ojetinu vyřazovali půl roku staré z jednoho ministerstva. Ale jak budu řídit? Polilo mě horko...

Vždyť vlastně strejdu zavřeli pro korupci a Audinu jsem loni namotal na jabloň před Prahou, když jsem jel třípromilovej z kalby. Papíry mi sebrali, svině!
Mezitím jsem došel domů, deratizoval jsem celé tělo a oholil slepený plnovous. Svěží vůně a čistota mě naplnila optimismem a hlavou mi nesměle projela myšlenka na lepší zítřky, bez alkoholu, bez depresí, bez prášků, bez podvodů, úplatků a nezdaněných příjmů, bez pohlavních chorob a špinavých kurtizán. Slibně rozvíjející myšlenku přerušila hudba Marilina Mansona, matka volá!

Zvednu telefon a ozve se matčino vřískání: "Vezmeš rýč a půjdeš zakopat dědu tři metry pod zem, metrová díra nestačí, včera se zase vyhrabal ven!" Šourám se tedy do komory pro rýč, pak nasednu do auta a jedu k máti. Ta mě okamžitě odlifrovala na zahradu za barákem a ukázala na místo, kde mám kopat. Dědek se opodál kroutí uvázanej za nohu u kmenu staré jabloně...

Snažím se zabodnout rýč do stvrdlé země, nejde to, ruce mám slabé...celý slábnu...sedám si na zem. Stále se pokouším udělat rýčem aspoň dolík...
Z dálky slyším jakýsi hlas.
Snažím se rukou vytrhnout aspoň drn... a hlas je pořád blíž a blíž...
Co je to za slova? Hlas je stále zřetelnější, jenom pořád nevím, co říká...
A drn drží, ze všech posledních sil ho rvu a pomáhám si lopatkou, ale koberec drží jako přibitý...
...koberec...KOBEREC ???
Hlas už slyším docela zřetelně: "Co jsi to zase hulil, ty dobytku, že si nedáš pokoj!"
Sedím na zemi, v ruce ovladač od televize, rýpu s ním do koberce a příšerně mě bolí hlava. Katka sedí na gauči, sleduje "Ordinaci" a tváří se jako bohyně pomsty...

..s křivou hubou jsem se začal odbelhávat pro pár oranžových lentilek ignorujíce hysterickou kulisu "kdo je sakra ta Vondráčková!! vyklop to ty feťáku!!".
Po chvilce se bolest hlavy utišila natolik, že jsem byl schopnej Katku vyhodit a začít přemýšlet o dnešní noci. Trochu mě deptal hluk z chodby, kde si Katka svým křikem a kopáním do dveří získala pozornost všech sousedů. Klid nastal až po tom co mi o dveře rozmlátila keramickej květináč s jakousi palmou, kterou si soused hodně opečovával. S hubou od hlíny byla Katka odejita a já vtu chvíly věděl, že dnešním plánem bude hledání nové holky.

Už nevím, jak dlouho jsem tak seděl, ale když zazvonil zvonek u dveří, měl jsem kafe, ruce i nohy úplně ledový...
A znova ten protivný zvonek. Došoural jsem se ke dveřím, otevřu a tam stojí dvě pohledné baby.
"Jde to rychleji, než jsem čekal...", pomyslel jsem si, když na mně ta menší, prsatější, zamrkala a povídá:
"Dobrý den, jsme Svědkové Jehovovi a přinášíme vám naději na šťastný život bez válek, neštěstí, drog a všech ostatních problémů..."

Obě slečny jsem posadil na koženou sedačku, kterou jsem šlohl strýcovy z jeho 3. pracovny, když ještě poctivě přijímal úplatky na státní zakázky. Z obličeje jim sice sálal laskavý a dobrosrdečný pohled, který zřejmě nepředstíraly, protože svému očišťujícímu poselství věřily, ale v očích byla vidět zvědavost, pokušení a ostych, který je podlě mě dost bavil. Jestli to bylo tím, že jsem byl jen v boxerkách nebo spodním prádlem po Kačce, které mi jedna znich taktně podala už nevím. Jejich volné oblečení do tmavých odstínů mi značným způsobem bránilo objektivně zhodnotit jejich křivky a to ve mě začalo vyvolávat nesmírnou touhu objevovat.
Slečny skromně požádaly o sklenici čisté vody. Po chvilce hovoru, kdy jsem jim několika lacinými gesty naznačil, že jim ty kecy strašně žeru, ačkoliv jsem netušil o čem to žvaní a bylo mi to naprosto u prdele. Celou dobu jsem vymýšlel plán, jak tuhle náhodnou zdánlivě nepřekonatelnou výzvu pokořit.

Ty dvě si pořád mlely to svoje, už mi to lezlo krkem a neměl jsem na ně náladu. Najednou se z ničeho nic ozvalo zaburácení. Bouřka. Moment, ..., bouřka? Jak bouřka, proč bouřka, kde bouřka? Jaká bouřka, vždyť je únor. Únor, proboha! V únoru nikdy bouřky nejsou, protože..., já nevím, zkrátka nejsou, to ví úplně každej, ne? Myslím.

Co je vlastně dneska za den? Někde kolem dvacátýho, mlhavě tuším. Počkat, včera bylo čtyřiadvacátýho, jo, to si vybavuju úplně jasně, protože..., já nevím, ale vybavuju. Takže dnes je pětadvacátýho. Února. No a? Proč přemýšlím o datu, zatímco ty dvě pořád klábosí a dožadují se mé reakce?

Jo! Už vím! Ten den se něco stalo. Aha. Dějepis, ..., další zbytečnost ve škole, úplně k ničemu. Neučil jsem se, taky to podle toho vypadalo, ale ten den se něco stalo. Někdo něco vyhrál, někdo někde zvítězil. Bylo to ve fotbalu nebo v hokeji? Blbost, hokej mě nezajímá, to bych si nepamatoval, takže to musel být fotbal.

Světle modrá, světle modrá, honí se mi hlavou. Jaká světle modrá, proboha? Kde jsem? Kdo jsem? Co jsem?! Mlha, ztrácím se. Jsem tady? Jsem vůbec? Jsem...?