Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Republika v háji kvůli gorile... 8=(

když ty budeš před porodem bez problémů, tak ti nikdo žádný zásah dělat nebude
ve chvíli, kdy při porodu dojde k problému, je tam tým lékařů, který zasáhne - tohle je normální
ale co kdyby ti lékaři jen stáli a koukali, protože kdysi se lidi taky rodili "přirozeně, bez pomoci" ?
argumentace nějakými pudy a zvyky u divoce žijících zvířat je blbost, když jde o zvíře v zajetí, který se do divočiny nikdy nedostane... to je celý

Achjo, čtu tady tu diskuzi a musím reagovat...

Myslím, že je dost podstatný rozdíl mezi porodem u lidské matky a gorily. Možná to anatomicky není až takový rozdíl - to nedokážu posoudit - ale lidská matka s lékařem VĚDOMĚ SPOLUPRACUJE - a v tom je ten rozdíl. Ostatně ani v minulosti lidské mámy nerodily samy, byla u ní zkušená porodní bába nebo aspoň zkušenější ženská z okolí. A rodička tu pomoc vítala.

Kdežto gorila neví, že by jí veterináři chtěli pomoct, proto je schopná jim ublížit buď sama nebo někdo z gorilí smečky. Lidská matka ví, že při porodu mohou nastat určité komplikace, takže (většinou) chodí dobrovolně na těhotenské prohlídky a nestresuje ji to, protože to CHÁPE, že je to v zájmu jejím i dítěte. A při kontrakcích jede lidská matka dobrovolně do porodnice a nebrání se ani méně příjemným zákrokům, protože ví, že je to nutné. Gorila to nechápe. Lidská matka se nechá dobrovolně uspat, pokud je nutný např. císařský řez. Gorile to nevysvětlíš! Zvířecí smečka chápe jakékoliv nepříjemné chování jako útok - a podle se taky chová.

V různých rozhovorech to pan Fejk a další vysvětlovali velmi srozumitelně:
:>: "těhotenská" vyšetření se u goril nedělají, protože je velmi stresují a mohou mít za následek ublížení matce, plodu i ošetřovatelům
:>: Při císařském řezu u gorily je velké riziko, že matka mládě odmítne/odvrhne, protože si prostě "neprožije" ten porod a nenastoupí u ní to správné mateřské chování.
:>: Císařský řez je i pro mladší gorilí matku velmi rizikový.
:>: Porod probíhal zcela v pohodě až do okamžiku, kdy Kamba přerušila pupeční šňůru. S tím se nedalo počítat a ani se nedalo nijak zasáhnout, protože mozkové buňky odumírají už po 3-5 minutách, takže i při rychle provedeném zákroku by mládě nemělo šanci, protože tak rychle nelze gorilu oddělit od smečky, odvézt ji jinam, uspat ji a mládě vyndat.
:>: Jak se později ukázalo, mládě bylo v matce tak nešťastně zaklíněné, že gorila neměla šanci jej sama porodit, ani kdyby byla mladší. Porod koncem pánevním bývá komplikací i u lidí.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny