BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Aktuální poznatek.
Dell notebook, 8GB RAM + 4GB page file (ten jsem zapnul, protože bez něj to bylo mnohem horší)
Na Windows 10 neustálé problémy s pamětí - hlášení o nedostatku paměti, často jsem musel ukončit aplikaci, abych byl schopný pustil jinou.
Na Windows 7 žádné problémy předtím nebyly a to ani s vypnutým page file
Přidal jsem dalších 8GB RAM (takže celkem 16GB) a vypnul na Win 10 page file. Od té doby problémy s pamětí přestaly. Mám podezření na to, že Win10 mají podrbanou správu paměti, dochází ke fragmentaci a pokud aplikace potřebuje větší kus v celku, tak má po určité době smůlu. Doufám, ža ne tom MS zapracuje a dá to do pořádku.
Použití počítače mám trošku specifické - pro vývoj potřebuju lokální MS SQL server, nástroj pro dokumentaci DB (který Dell koupil a tak zprasil, že je téměř nepoužitelný), Virtuál box s virtuálním strojem, ve kterém máme vývojové prostředí + další stroj, abych byl schopný otestovat více OS, do toho Office, Outlook atd. Takže spotřeba paměti je fakt velká.