Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Některé soubory mají posunutý čas při prohlížení v Total Commanderu

Podle zdejších rad si dělám si pořádek na disku a likviduji duplicitní soubory, ale zjistil jsem, že u některých souboru mi Total Commander zobrazuje o 1 hodinu posunutý čas. Tuším, že to nějak souvisí s časovým posunem, protože na PC jsou i údaje z NB, se kterým se pracovalo v zahraničí, kde byl právě o 1 hodinu posunutý čas, ale nevím, jak donutit TC ukazovat stejný čas jak Průzkumníku. Dost to vadí, protože pak v TC prakticky nefunguje funkce porovnání adresářů.

Modelová situace: soubory z foťáku z dovolené v cizině uloženy na místě do NB, po návratu rovněž do PC, po čase zálohován celý NB na PC včetně zálohy fotografii z dovolené. Ve výsledku jsou fotografie z dovolené na PC 2x, 1x přímo záloha fotoaparátu, 1x záloha NB. Ccleaner je vyhodí jako duplicitní, v náhledech jsou stejné, v Průzkumníku jsou stejné, ale v TC mají soubory z NB o hodinu víc, takže v porovnání složek se jeví jako neduplicitní.

Co to způsobuje a kde mám v TC nastavit správné zobrazování data změny?

Předmět Autor Datum
tc má tuším zatrhovátko "ignorovat rozdíl 1 hodina". vzniká to přenesením přes flashku s fat32 z jin…
lední brtník 12.03.2016 15:04
lední brtník
To jsem našel hned , ale při jeho zatrhnutí se nic nezměnilo, tak jsem jej zase zrušil. Nenapadlo mě… nový
jege 13.03.2016 08:49
jege
Jak psal brtník - je to v konfigurace\možnosti\funkce. Tip: pokud chci porovnávat nějaké adresáře t…
MM_tank 12.03.2016 15:21
MM_tank
Minule to zamítl, ač měl dost námětů jak porovnat soubory podle obsahu. Kontrolní součty (md5/sha1)… nový
ms 12.03.2016 23:02
ms
Momentálně ještě stále dělám pořádek na výchozím disku, kde mám některá uživatelská data 2-5x a naví… nový
jege 13.03.2016 08:57
jege
Fotky kontroluji i podle náhledů A pak se budete "divit", že třeba nejde zobrazit celý soubor v pat… nový
ms 13.03.2016 13:59
ms
Kde byly ty návody? Opravdu mi nějak nedochází, jak mohu rychle a lehce porovnat tisíce převážně gra… nový
jege 14.03.2016 09:06
jege
Zkuste Anti- Twin antitwin , budete spokojen! Nevýhoda je, že může používat pouze 2 složky pro porov… nový
FeRi22 13.03.2016 16:10
FeRi22
Děkuji, podívám se na to. Má porovnávání i podle CRC? nový
jege 14.03.2016 09:07
jege
na fotky používám dup detector. kdybych se orientoval dle datumů, půjdu po exif datech.
kmochna 12.03.2016 15:28
kmochna
Tak EXIF není všemocný, klidně mohou následovat "nuly". Soubor jako soubor, nejspolehlivější je kont… nový
ms 12.03.2016 23:07
ms
Asi je to marny, protoze tohle neni prvni vlakno tazatele, ve kterem se snazime tazatelovi vysvetlit… nový
RedMaX 13.03.2016 14:54
RedMaX
Datum řeším proto, že se podle něj dokáži rychle zorientovat při třídění i vyhledávání fotek. Bez ko… nový
jege 14.03.2016 09:10
jege
Musí být přece program, který si při porovnávání spočítá CRC a porovná je automaticky. Treba Total… nový
Redmarx N 14.03.2016 09:41
Redmarx N
Z minulého vlákna: "...Total Commander, fc - i zde, diff, Krusader,...", ale pan "pedant" je stále m… poslední
ms 15.03.2016 09:02
ms
Pochop že mi nevíme co v tom máš za bordel. Jestli jsi odflákl i ukládání do různých adresářů třeba… nový
MM_tank 14.03.2016 13:02
MM_tank
On je v tom ještě jeden aspekt, a sice, že "chytrý" operační systém Windows mění v souborovém systém… nový
Georg44 14.03.2016 13:00
Georg44

To jsem našel hned , ale při jeho zatrhnutí se nic nezměnilo, tak jsem jej zase zrušil. Nenapadlo mě totiž, že se to projeví až při porovnávání souboru, což je zřejmě z jeho názvu.

Stejně je to ale nějaké divné, že dva různé prohlížeče souborů, TC a Průzkumník, ukazují jiný čas u stejného souboru. :-(

Jak psal brtník - je to v konfigurace\možnosti\funkce.

Tip: pokud chci porovnávat nějaké adresáře typicky jestli je záloha dobrá nebo kvůli duplicitě tak to dělám vždy podle obsahu a ne podle dat souboru. Nejlepší přijde vytvořit soubor s kontrolními součty. Je to v TC \soubor\vytvořit kontrolu dat. Udělá to malý soubor s kontrolními součty. Tento soubor nakopíruji do druhého adresáře a pustím kontrol -v tc stačí poklikat. Pokud je vše stejné vím že ty data mám dvakrát. Zároveň tam soubor s kontrolními součty nechám a můžu třeba po roce zkontrolovat zda se s daty něco nestalo. Používej MD5/SHA to první
ne.
Jde to samozřejmě na celé adresáře a je to podle mě lepší než porovnání adresářů protože ti do budoucna zůstane ten soubor. Kdybys měl třeba dvě zálohy a u nějakých souborů by došlo ke změně obsahu tak nevíš který je správný (nezměněný, původní). ( u obrázků se to dá ručně zjistit prohlížením ale hrej si tak s 15ti tisíci obrázky).

Momentálně ještě stále dělám pořádek na výchozím disku, kde mám některá uživatelská data 2-5x a navíc v různé kompletnosti, takže nechápu, jak bych je měl porovnávat a třídit podle CRC. U pár souboru to není problém, ale u několik tisíc souboru a složek různé kompletnosti to už problém je. Fotky kontroluji i podle náhledů (skvělá věc, vůbec jsem netušil, že to TC umí také), takže by měly být v pořádku a když pár desítek nebude. tak se také nic nestane.

Fotky kontroluji i podle náhledů

A pak se budete "divit", že třeba nejde zobrazit celý soubor v patřičném prohlížeči, protože je poškozen. K třídění souborů je adresářová struktura.

takže nechápu, jak bych je měl porovnávat a třídit podle CRC

Návody byly v minulých dílech telenovely.
Jen doufám, že to jsou vaše data a ne někoho cizího.

Kde byly ty návody? Opravdu mi nějak nedochází, jak mohu rychle a lehce porovnat tisíce převážně grafických souborů (fotky a videa) s pomocí CRC, když jsou v různých adresářích a v různé kompletnosti. Po jednom? To bych na to potřeboval 200 let. Po složkách? Často nejsou stejně kompletní z důvodu různého času zálohování, např. foto1-foto100, foto20-120, foto50-150. Jak s pomocí CRC z toho udělat foto1-150?

Někde jsem zaškrtával porovnávání souborů i podle CRC, ale teď nevím, jestli to bylo v Total Commanderu nebo CCleaneru, ale určitě by takovou věc mohl umět nějaký program automaticky, a ne ručně, jak by bylo tady nabízeno.

Tak EXIF není všemocný, klidně mohou následovat "nuly". Soubor jako soubor, nejspolehlivější je kontrolní součet a nástroje na porovnání obsahu. Kolikrát to tu už bylo s USB flash disky, kdy se kopírovalo na USB a pak nepochopitelně mazaly zdrojové soubory a pak se zjistilo hexa editorem, že soubor má sice "hezounký" čas a "pěknou" velikost, ale samé logické nuly.

Asi je to marny, protoze tohle neni prvni vlakno tazatele, ve kterem se snazime tazatelovi vysvetlit princip porovnani souboru dle hash retezce.

Proc porad resis to datum, ktere neni soucasti souboru, ale file systemu?

v TC mas v nabidce soubor "vytvorit kontrolu dat" a "overit kontrolu dat".

Tim prvnim si vytvoris md5 soubor(y) a tim druhym overis shodu md5 retezce na kopii dat. Je to proste.

Je to jedinny zpusob jak 100% porovnat shodu dat.

Datum řeším proto, že se podle něj dokáži rychle zorientovat při třídění i vyhledávání fotek. Bez konkrétního pojmenování a tagů je datum jediný bod, na který se mohu opřít.

Chceš říci, že takhle mám porovnávat tisíce souboru po jednom souboru? To bych se zbláznil. Musí být přece program, který si při porovnávání spočítá CRC a porovná je automaticky.

Pochop že mi nevíme co v tom máš za bordel. Jestli jsi odflákl i ukládání do různých adresářů třeba dovolena2015, vylet, jaro a cpal si to pokaždé jinam tak ti porovnávání moc nepomůže. Tak si s tím hraj ručně nebo pokud je ta struktura dat nulová prožeň to nějakým mazačem duplicitních souborů a pak to přesuň nahromadu nebo znovu roztřiď. Sám musíš vědět co je pro tebe nejlepší/nejrychlejší.

Já třeba když mám adresář s názvem fotox s 250 soubory a stejný fotox s 271 soubory tak při porovnám přes crc nebo synchronizaci adresářů zpravidla zjistím že těch 21 navíc jsou přírustky tak je pak překopíruju ať sou na tom stejně a jeden z nich smažu.

On je v tom ještě jeden aspekt, a sice, že "chytrý" operační systém Windows mění v souborovém systému NTFS čas uloženého souboru podle toho, zda je právě aktuální zimní nebo letní čas, a to i na jednom jediném počítači, kde jsou soubory uloženy.

Když se dnes podívám na své uložené fotky, tak u fotek z ledna souhlasí čas souboru s časem exif, zatímco u souboru z loňského srpna čas souboru je o hodinu menší. Zavedením zimního času operační systém o hodinu zmenšil čas souborů pořízených v létě.

Já jsem měl stejný problém jako autor tohoto dotazu, mám dojem, že už jsem to i na tomto fóru kdysi prezentoval, a bylo mi doporučeno totéž co se radí zde nyní. Mně se však nelíbilo mít dva stejné soubory s různými časy a řeším to takto: Ve všech zařízeních, kde mám fotky uloženy (PC, NB, externí HD, ale i flashky), mám NTFS. Pokud to u karet ve foťáku nelze, nenechávám tam fotky, které bych chtěl někdy porovnávat. Musím si trochu ohlídat, když fotky kopíruji v blízkosti změny času. Ale pak mohu fotky kdykoliv úspěšně i podle času porovnávat.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru