Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AV receiver pro 3 pásmové repro

Dobrý den. Z mini věže Panasonic SA-AK48 mi zbyly reprobedny Tri-Wiring, High-Mid-Low-60W-60W-200W, impedance 6Ω. Chci si pořídit AV receiver a tyto repro k němu použít. Můžete mi, prosím, poradit jaký receiver v ceně 5-10 tis. bude nejvhodnější, popř. jak zapojit?
Děkuji za radu.

Jo, v tý době to byl vlhkej sen puberťáků, tyto "věže". Tento model a některý další měly "superwoofer", což byl samostatnej basák v bedně a zbytek byl na panelu před bednou. Včetně basáku, kterej měl za sebou pidiozvučnici, střeďák měl uzavřenej koš coby ozvučnici. Umělo to akorát dunět a zahuhlat veškerý středy.
Právě kvůli tomu superwůfru to mělo kábl zvlášť, pak druhej na basák a ten zbytek byl na výšky, i když ty výškový repráky tam byly taky spíš jen na parádu.

ono je to elektronicky lepsie riesenie jak vyhybka. Ale robi sa to dnes malo.
Je lepsie rozdelit frekvencie pred zosilovacmi a pouzit zosik pre kazdy menic zvlast. Da sa to potom urobit lepsie jak s vyhybkou. Ale v beznom segmente som to moc nevidel a musi to byt presne navrhnute pre tie konkretne repro, takze to moze zahodit. Alebo opravit tu povodnu vezu ak ju ma.

biamp-vs-passive.htm

It is very apparent that with a passive crossover, things are not as we would like them to be. Each variant has problems, and as with all things, a passive crossover is a compromise. IMO, this is not a compromise I am willing to make, as the performance is too unpredictable - this explains why so many passive designs require a considerable amount of tweaking before they sound their best - and may still disappoint the listener in critical listening sessions.