BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jinak abych to zakončil, nečetl jsem to celý, jen ty ježkovy výmysly. Nejlepší přepěťová ochrana je vytažení spotřebičů ze zásuvek, zachráníš tím spotřebiče a pokud ti sílou blesku vyhoří dráty ve zdi, tak by ti stejně žádná přepěťovka nepomohla. Takže to neřeš a při bouřce vytahuj vše elektronické ze zásuvek a ušetříš pětikilo.
Tohle je ale taky pěkná blbost, to při každý bouřce všechno vypneš vytaháš ze zásuvek a máš doma černou hodinku?
Ano, ještě nepatřím mezi závislé lidi, že bych třeba hodinu nevydržel bez PC/TV.
A zatím nám neshořel ani jeden spotřebič.
Tak to co píšeš platí spíš někde na vesnici a rodiný baráky,já sice mám přepěťovky v okolí lidi co znám ty nemaj a neshořelo nikdy nikomu taky nic.(ve městě).
Bydlím na okraji menšího města. Naneštěstí hned vedle nás stojí trafostanice z 22kV na 400V a my jsme první na cestě. Kdysi když byla velká bouřka, tak sousedům vyhořely všechny citlivé spotřebiče, takže nevím. Prostě to tak máme zažitý ...