BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Bootuješ vůbec z té flashky?
Ano. Vzdy, kdyz vyberu flesku jako bootovaci medium, tak mi vyskoci text: press any key to boot from USB. Kdyz nic nezmacknu, vypise to BOOTMGR chybi. Kdyz stisknu libovolnoi klavesu, tak se to zasekne pri textu press any key... a nic to nedela
Ked chces aby sa nesnazil z toho SSD bootovat vobec, tak na nom zrus oddiely resp. zmaz prvych X sektorov pomocou killdisk apod, a potom bootuj instalacku, potom sa ta nebude uz nic pytat.
Nejspíš byla vadná instalačka na USB.
Stahl jsem znovu iso, "vypálil" na usb s možností GPT UEFI, či něco podobnýho namísto BIOS a už to jelo.
To zas bootujes v uefi mode co je pre W7 nahovno.
Jak to omezuje funkcnost?
32bit W7 to vobec nepodporuje a 64bit W7 moze mat s tym nejaky problem obcas. Nemusi. Funkcnost to neomezuje.
Snad si vies v BIOSe pozret ze co bootujes ci to je v uefi mode alebo ne. Ale ked ti vsetko funguje tak to uz asi nechaj tak.